Atsirevanšavęs už nesėkmę 81:87 pirmame susitikime „Lietuvos rytas“ atstatė serijos iki trijų pergalių pusiausvyrą – 1:1.

Tritaškiais savo žaidimą grindę rusai iš viso atliko net 38 tolimus metimus (14/38, 37 proc.) ir tik 25 dvitaškius, lietuviai – 12-a tritaškių (3/12, 25 proc.) ir 45 dvitaškius.

Varžovai nesustabdė „Lieutuvos ryto“ legionierių dueto – Juano Palacioso ir Omaro Cooko. Pirmasis pelnė 30 taškų ir surinko 34 naudingumo balus, antrasis pasižymėjo 13 rezultatyvių perdavimų. Įdomu, kad J. Palaciosas itin naudingai žaidė ir pirmoje dvikovoje (33 naud. balai).

Trečiasis ir ketvirtasis VTB Vieningosios lygos pusfinalio mačai vyks atitinkamai sekmadienį ir pirmadienį Vilniuje.

Primename, kad turnyro ketvirtfinalyje „Nižnij Novgorod“ ekipa nelauktai net 3:0 eliminavo Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ klubą.

Kitame pusfinalyje kaunasi Kazanės „Uniks“ ir Maskvos CSKA komandos. Maskviečiai ketvirtadienį išvykoje po pratęsimo 92:90 (20:22, 23:26, 15:19, 25:16; 9:7) įveikė savo varžovus ir išsiveržė serijoje į priekį 1:0.

25 taškus nugalėtojams pelnė Milošas Teodosičius, 21-ą pridėjo Nenadas Krstičius.

Rungtynės:

Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 75:78 (16:22, 27:15, 16:23, 16:18).

„Nižnij Novgorod“: Jevgenijus Baburinas (4/7 tritaškiai), Dmitrijus Chvostovas (4/10 tritaškiai) ir Semionas Antonovas po 14, Tayloras Rochestie 13, Piotras Gubanovas 11, Pavelas Korobkovas 9..., Dijonas Thompsonas 0 taškų.

„Lietuvos rytas“: Juanas Palacios 30 (11/16 dvitaškiai, 8/10 baudos, 6 atk. kam.), Stevenas Jelovacas 14, Darius Songaila 11, Omaras Cookas 7 (12 rez. perd.), Tautvydas Lydeka 5, Martynas Gecevičius 4 (0/5 tritaškiai), Gediminas Orelikas 3, Steponas Babrauskas ir Zabianas Dowdellas (1/6 dvitaškiai) po 2 taškus. Edvinas Šeškus nežaidė.

Rungtynių eiga:

Rungtynių pradžioje vyko kova taškas į tašką (4:4). Vilniaus komandoje išsiskyrė D. Songaila, netrukus savo taškų kraitį atsidarė ir J. Palaciosas. Žemutinio Naugardo komanda tradiciškai taikliai metė iš toli – 10:9. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs S. Jelovacas puikiai įsijungė į „Lietuvos ryto“ žaidimą ir pelnė 7 taškus iš eilės. Po pirmojo kėlinio D. Adomaičio auklėtiniai buvo priekyje 22:16.

Rusų komanda toliau puikiai naudojosi savo pagrindiniu ginklu - tritaškius taikliai metė S. Antonovas, D. Chvostovas ir P. Gubanovas. Tuo tarpu vilniečiams puolime sunkiai sekėsi susikurti progas ir skirtumas pradėjo augti „Nižnij Novgorod“ komandos naudai. Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai buvo priekyje 43:37.

„Lietuvos rytas“ puikiai pradėjo trečiąjį kėlinį ir išlygino rezultatą (45:45.), bet šeimininkai atsakė savo spurtu – 53:47. Tiesa, J. Palacioso ir S. Jelovaco vedami svečiai po trijų ketvirčių visgi buvo mažu žingsneliu arčiau pergalės nei jų varžovai – 60:59.

Ketvirtojo kėlinuko metu aikštėje toliau vyko drama. Į „Lietuvos ryto“ bandymus nutolti šeimininkai atsakydavo rezultatyviais išpuoliais. Likus žaisti pusantros minutės M. Gecevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (77:72), tačiau D. Chvostovas čia pat atsakė tritaškiu – 75:77.

Rusų klubas dar nebuvo prasižengęs keturis kartus, todėl vilniečiai neturėjo galimybės stoti prie baudos metimų linijos. Negana to, „Nižnij Novgorod“ perėmė kamuolį ir turėjo galimybę išlyginti ar net persverti rezultatą, bet, laimei, tomis progomis nepasinaudojo. Paskutinėmis mačo sekundėmis J. Palaciosas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o desperatiški „Nižnij Novgorod“ bandymai išsigelbėti tikslo nepasiekė – 78:75.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (116)