Antro kėlinio viduryje „Nižnij Novgorod“ ekipa buvo pabėgusi į priekį dviženkliu skirtumu (37:26), tačiau vilniečiai iškart atsakė atkarpa 14:3 ir išlygino rezultatą – 40:40. Nuo šio epizodo kova visą laiką vyko taškas į tašką, o pergalę rusams atnešė kiek sėkmingiau sužaista mačo pabaiga.

„Lietuvos ryto“ neišgelbėjo nei septyni taiklūs Martyno Gecevičiaus tritaškiai, nei net 33 surinkti Juano Palacioso (18 taškų, 13 atkovotų kamuolių) naudingumo balai. Svečiai vertėsi be susižeidusio Renaldo Seibučio.

Antrasis serijos iki trijų pergalių mačas bus žaidžiamas ketvirtadienį vėl Rusijoje.

Primename, kad turnyro ketvirtfinalyje „Nižnij Novgorod“ ekipa nelauktai net 3:0 eliminavo Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ klubą.

„Nižnij Novgorod“: Tayloras Rochestie 17, Dijonas Thompsonas 15, Semionas Antonovas 14, Jevgenijus Baburinas 11, Pavelas Korobkovas 10 taškų.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 23 (7/11 tritaškiai, 2/2 baudos), Juanas Palaciosas 18 (5/9 dvitaškiai, 8/8 baudos, 13 atk. kam., 33 naud. balai), Darius Songaila 16 (6/17 dvitaškiai, 4/4 baudos), Omaras Cookas 9 (10 rez. perd.), Gediminas Orelikas 6, Zabianas Dowdellas 4, Stevanas Jelovacas 3, Tautvydas Lydeka 2 taškai. Steponas Babrauskas (17 min.) taškų nepelnė.

Rungtynių eiga:

Susitikimo pradžioje šeimininkai į priekį 7:0 šeimininkai. Pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus pelnė Juanas Palaciosas – 2:7. Netrukus įsižaidė svečių snaiperis Martynas Gecevičius, pataikęs du tolimus metimus – 11:10. Jis toliau siautėjo puolime ir po pirmojo kėlinio savo sąskaitoje turėjo 14 taškų, tačiau vilniečiai atsiliko – 19:25.

Antrojo ketvirčio pradžioje rusų komanda toliau terorizavo Dainiaus Adomaičio ekipos gynybą tritaškiais metimais (31:24), o po Piotro Gubanovo dėjimo skirtumas išaugo iki 11 taškų - 37:26. Minutės pertraukėlė pakeitė situaciją: vilniečiai laimėjo atkarpą 14:3 ir išlygino rezultatą – 40:40. Po 20 minučių minimalų pranašumą turėjo „Nižnij Novgorod“ – 45:44.

Komandos keitėsi taikliais išpuoliai, o varžovų komandos puolimo lyderiu tapo amerikietis Tayloras Rochestie – 53:51. J. Palaciosas pataikė baudos metimus ir galingu dėjimu sudrebino Žemutinio Naugardo komandos krepšį (55:56). Ketvirtis baigėsi T. Rochestie tritaškiu metimu – 63:56.

Lemiamo kėlinio metu „Lietuvos rytas“ bandė pasinaudoti pranašumu po krepšiu, o rusai stengėsi atsakyti tolimais metimais. J. Palaciosas išlygino rezultatą (74:74), tačiau „Nižnij Novgorod“ atsakė rezultatyviu žaidimu. Semionas Antonovas pataikė svarbų dvitaškį (76:79, 39 min.), J. Palaciosas vėl neklydo atakuodamas nuo baudos metimų linijos (78:79).

Rezultatas galėjo tapti lygus, tačiau Gedimino Oreliko mestas kamuolys išsisuko iš lanko ir svečiams beliko pražangomis stabdyti rungtynių laikrodį. Žemutinio Naugardo komanda neklydo ir iškovojo pergalę 87:81.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (85)