Mačo likimas buvo praktiškai išspręstas per pirmus du kėlinius, kurių pabaigoje „Žalgiris“ turėjo net 21 taško persvarą (51:30).

Ir nors antroje susitikimo pusėje kovingasis „Neptūnas“ dar mėgino griebtis šiaudo, viskas ką jam pavyko padaryti – sumažinti savo deficitą iki šešių taškų (61:67). Netrukus du tritaškius smeigė Artūras Milaknis ir nugalėtojas jau buvo aiškus – 76:63.

Įspūdingą pasirodymą trečiadienį surengė svečių puolėjas Paulius Jankūnas, kuris pirmą kartą LKL finalų istorijoje atliko trigubą dublį – pelnė 15 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Tam jam prireikė 31 minutės.

Už P. Jankūną rezultatyviau žaidė tik Justinas Dentmonas, surinkęs 21 tašką.

Ketvirtasis LKL finalo susitikimas bus žaidžiamos šeštadienį Kaune.

Rungtynės:

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 75:82 (19:26, 14:25, 25:14, 17:17).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 21 (7/11 dvitaškiai, 7/8 baudos), Marius Runkauskas 18 (4/5 tritaškiai, 26 naud. balai), Edgaras Ulanovas 10, Simas Galdikas 9, Justas Sinica 6, Valdas Vasylius ir Vytautas Šarakauskas po 4, Tyrone'as Brazeltonas 3 taškai (1/7 dvitaškisi). Mindaugas Girdžiūnas (12 min.), Arvydas Eitutavičius (11 min.) ir Arnas Butkevičius (3 min.) taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 21, Paulius Jankūnas 15 (12 atk. kam., 10 rez. perd., 31 naud. bal.), Šarūnas Jasikevičius 14 (6/8 dvitaškiai, 6 rez. perd.), Robertas Javtokas 10, Artūras Milaknis 8 (2/3 tritaškiai, 10 atk. kam.), Martynas Pocius 4, Vytenis Lipkevičius 3 taškai. Tadas Klimavičius (9 min.) ir Vytenis Čižauskas (8 min.) taškų nepelnė, o Tomas Dimša ir Mindaugas Kupšas nežaidė.

Rungtynių eiga:

Pirmą dvikovą 71:59 laimėjo neptūniečiai, o antrąją – 92:83 žalgiriečiai.

„Neptūnas“ buvo pajėgesnis ne tik pirmame finalo susitikime, bet ir abiejuose LKL reguliariojo sezono mačuose – 81:73 namuose ir 88:79 svečiuose.

„Žalgiris“ Lietuvos čempionų titulo siekia jau 21-ą kartą iš eilės. Tiek Klaipėdos, tiek ir Kauno klubai LKL pirmenybėse žaidžia nuo pat pirmojo – 1993-1994 metų – sezono.

Per laiką „Žalgiris“ 15-a kartų tapo LKL čempionu ir dar 5 sykius turėjo tenkintis sidabro medaliais. Savo ruožtu „Neptūno“ aukščiausias pasiekimas – 2013-ais iškovota bronza. Dar du kartus klaipėdiečiai užėmė ketvirtą vietą.