Rungtynių pradžia lyginant su pirmuoju maču vilniečiams skyrėsi kaip diena ir naktis. Šį kartą „Lietuvos rytas“ startavo 4 taškais iš eilės (4:0). M.Gecevičius „smeigė“ tritaškį, o „Triumf“ niekaip negalėjo „sukrapštyti“ pirmųjų taškų (7:0). „Triumf“ rinko pirmuosius taškus, bet iniciatyva priklausė „Lietuvos rytui“. Pasinaudojęs nesportine pražanga, Vilniaus klubas laikėsi saugaus atstumo 13:4. „Triumf“ bandymus priartėti J. Palaciosas atrėmė galingu dėjimu – 17:11. Vis dėlto rusų atkaklumas davė vaisių. Trys sėkmingos atakos iš eilės leido persverti rezultatą 18:17. Dar vienas svečių šūvis iš toli ir po pirmojo ketvirčio jie priekyje – 17:21.

Įsibėgėję Liubercų žaidėjai ėmė šeimininkauti „Siemens“ arenoje – 26:19. „Lietuvos rytas“ negalėjo sustabdyti C. Higginso, kuris rinko jau 12-ąjį tašką (28:23). Po keturių aukštaūgio K. Landry taškų iš eilės D.Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 25:33. Penki iš eilės D.Songailos taškai taisė situaciją (30:33). Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ atsiliko 38:43.

C. Higginsas bei K. Landry ir po pertraukos daužė „Lietuvos ryto“ gynybą. Tai padėjo „Triumf“ susikrauti dviženklį pranašumą (51:40). „Lietuvos rytui“ sunkiai sekėsi rinkti taškus. Per pusę kėlinio į „Triumf“ krepšį krito vienintelis J. Palacioso dvitaškis. Liubercų klubas įpusėjus trečiajam kėlinukui buvo priekyje 13 taškų skirtumu (58:45). „Lietuvos rytą“ svarbiu metu į priekį tempė M. Gecevičius ir S. Babrauskas. Kartu pelnę po 5 taškus, jie padėjo sumažinti skirtumą iki vienženklio (55:63). Prieš lemiamą rungtynių dalį „Lietuvos rytas“ atsiliko 62:70.

Sirgalių triukšmas „Siemens“ arenoje nepadėjo. „Triumf“ tvirtai įsikibę laikėsi apčiuopiamos persvaros (74:64). „Lietuvos rytas“ bandė kilti į lemiamą šturmą. Komandos draugus galingi dėjimu užvedinėjo J. Palaciosas (68:74). Tritaškį pridūrė O. Cookas, dvitaškį greitoje atakoje pridėjo D. Songaila ir skirtumas nenumaldomai mažėjo – 73:76. „Lietuvos rytą“ gniuždė kova dėl kamuolių po savuoju krepšiu. Bent du kamuolius puolime sugriebę „Triumf“ krepšininkai pasinaudojo dovanėlėmis ir atstatė saugesnį 6 taškų skirtumą – 79:73. „Lietuvos rytas“ nepasinaudojo puikia galimybe priartėti dviem taškais – abi baudas prametė J .Palaciosas (75:79). Netrukus skaudų tritaškį pataikė „Triumf“ (83:75). Artėjant kėlinio pabaigai M. Gecevičius ir D. Songaila priartino „Lietuvos rytą“ prie varžovų – 82:83.

S. Babrausko reidas link krepšio baigėsi netaikliu metimu, bet puolime strigo ir „Triumf“. Lemiamai „Lietuvos ryto“ atakai liko 20,2 sek. O. Cooko prasiveržimui link krepšio pritrūko tikslumo, bet „Lietuvos rytas“ atkovojo kamuolį puolime. Išpuoliui liko 11,5 sek. Padrika ataka baigėsi netikėtu G. Oreliko perdavimu į baudos aikštę. Kamuolį sugriebęs J. Palaciosas skubėjo jį išmesti į krepšį. Bandymą pražanga nutraukė „Triumf“ aukštaūgiai. Kolumbietis pataikė pirmąją baudą ir išlygino rezultatą (83:83), tačiau antroji krito pro šalį. Kamuolį puolime sugriebė G. Orelikas, tačiau desperatiškas jo metimas praradus pusiausvyrą skriejo pro šalį. Komandos turėjo žaisti pratęsimą – 83:83.

Pratęsimo pradžioje agresyviai rungtyniavo M. Gecevičius. Išprovokavęs dvi pražangas, snaiperis pataikė keturias baudas – 87:83. „Triumf“ pirmuosius taškus pratęsime pelnė tik prabėgus 2,5 min. (89:85). Perėmę kamuolį svečiai greitoje atakoje kirpo „Lietuvos ryto“ persvarą perpus (87:89), o kitoje aikštės pusėje S. Babrausko tolimas metimas net nelietė lanko. Svarbų tritaškį pataikė M. Gecevičius (92:87), bet rusai atsakė dviem greitais taškais (92:89). Likus 34,9 sek. O. Cookas tvirtino pergalę dviem tiksliomis baudomis (94:89). Likus 30,6 sek. M. Rakovičius pelnė du taškus ir vėl neleido atsikvėpti (94:91). M. Gecevičius slystelėjo ir vos neprarado kamuolį, bet jį išsaugojo J. Palaciosas, o G. Orelikas baudomis skandino „Triumf“ viltis – 96:91 likus 10,7 sek. „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 96:94.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ 96:94 (17:21, 21:22, 24:27, 21:13, 13:11) Liubercų „Triumf“ - serija 2:0

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 26 (2/2 dvit., 4/9 trit., 10/10 baud. met.), Darius Songaila 23 (11/17 dvit., 1/1 baud. met.), Steponas Babrauskas 12, Juanas Palaciosas 10, Omaras Cookas 9 (7 rez. perd.), Tautvydas Lydeka 8 taškai.

„Triumf“: Cory Higginsas 33 (11/18 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud. met., 4 rez. perd.), Kyle Landry 21 (6/8 dvit., 2/2 trit., 8/10 baud. met., 8 atk. kam.), Jeremy Chappellas ir Milovanas Rakovičius po 12 taškų.

Trečioji ir galbūt lemiama ketvirtfinalio dvikova vyks trečiadienį Liubercuose. Šios poros nugalėtojas pusfinalyje susitiks su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ arba Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komanda. Toje serijoje kiek netikėtai 2:0 pirmauja „Novgorod“ ekipa.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)