Vilniaus klubas šiame susitikime turėjo verstis be traumuoto Renaldo Seibučio ir šioms varžyboms neregistruoto Antano Kavaliausko.

Susitikimo pradžioje vilniečiams sunkiai sekėsi įsibėgėti – koją kišo klaidos ir netaiklūs metimai. Tuo pasinaudoję svečiai didino atotrūkį (3:8). D. Songailos ir O. Cooko metimai sušvelnino atsilikimą (9:14), tačiau kėlinio pabaigoje pralaimėta atkarpa 3:8 leido „Triumf“ klubui susikrauti dviženklį pranašumą – 12:22.

Antrą ketvirtį 5 taškais pradėję Rusijos komandos krepšininkai dar labiau nutolo (12:27), tačiau pačiu svarbiausiu momentu lyderio vaidmens ėmėsi M. Gecevičius – snaiperis triskart pataikė iš toli, tritaškį pridėjo Steponas Babrauskas ir iš dviženklio skirtumo liko vos 3 taškai (24:27). Įsivažiavę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai puolime atrodė vis geriau – jas taškais vis dažniau užbaigdavo D. Songaila (36:33). Vėliau Liubercų ekipa buvo pasivijusi aikštės šeimininkus, tačiau D.Songailos baudų metimai prieš didžiąją pertrauką išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 41:39.

Trečiame kėlinyje aikštėje tęsėsi permaininga kova (48:47). D. Songailos ir Juano Palacioso dėka sostinės klubui buvo pavykę atitrūkti (58:49), tačiau svečiai nebuvo linkę pasiduoti ir sugrąžino intrigą – 58:53.

Paskutinio ketvirčio trečią minutę komandas skyrė vos taškas (60:59), tačiau arčiau vilniečiai varžovų neprisileido – 5 taškai be atsako pagerino „Lietuvos ryto“ situaciją (65:59). Antroje kėlinio pusėje neabejotinas Vilniaus komandos lyderis buvo J. Palaciosas – pavyzdingai kovojęs kolumbietis su dviguba energija rungtyniavo tiek puolime, tiek gynyboje – po jau 10 jo taško šiame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 75:69. Paskutinėmis minutėmis „Triumf“ dar mėgino gelbėtis, tačiau nesėkmingai – Gedimino Oreliko tritaškis likus 10 sekundžių įtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę – 80:69.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 18 (4/6 trit.), Darius Songaila 16 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 atk. kam.), Juanas Palaciosas 14 (8 atk. kam.), Steponas Babrauskas ir Gediminas Orelikas po 8, Tautvydas Lydeka 7, Zabianas Dowdellas 6, Omaras Cookas 3 taškai (9 rez. perd.).

„Triumf“: Kyle Landry 24, Cory Higginsas 13, Milovanas Rakovičius 12 taškų (7 atk. kam.).

Antroji dvikova vyks sekmadienį taip pat Vilniuje. Šios poros nugalėtojas pusfinalyje susitiks su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ arba Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komanda. Toje serijoje kiek netikėtai 1:0 pirmauja „Novgorod“ ekipa.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)