„Žalgirio“ jaunimas nuo pat rungtynių pradžios paleido oponentus į priekį ir tai kainavo labai brangiai. Nors vėliau kauniečiams pavyko atrasti vis daugiau spragų varžovų gynyboje ir deficitas sumažėjo, pralaimėta kova po krepšiu (34 atkovoti kamuoliai prieš 48) neleido žalgiriečiams perlaužti rungtynių savo naudai.

Šis pralaimėjimas užkirto kelią „Žalgirio“ jaunimui į finalą, kuriame susikaus pralaimėjimų nepatyrusios Belgrado „Crvena Zvezda“ bei Madrido „Real“ ekipos.

Pirmųjų mačo taškų teko laukti dvi minutes, kol galiausiai pasižymėjo Martynas Varnas. Tiesa, varžovai surinko penkis taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį – 5:2. Po atkovoto kamuolio puolime skirtumą taikliu metimu mažino Martynas Echodas, tačiau „Real“ krepšininkai demonstravo solidų žaidimą atakuojant ir dar labiau atitrūko (10:4). Po keturių Martyno Sajaus taškų deficitas buvo sumažėjęs iki 8:12, tačiau bendraamžiai iš Ispanijos pataikė trečiąjį tolimą metimą, pelnė penkis taškus be atsako ir privertė minutes pertraukėlės prašyti T.Masiulį (17:8). Po pasitarimo vaizdas aikštėje nesikeitė. Kauniečiai per likusį laiką pelnė vos keturis taškus, po tikslių Mato Ragausko bei Igno Fiodorovo metimų, o priešininkai vedami dviejų žaidėjų surinko 11 taškų ir po pirmojo ketvirčio solidžiai pirmavo – 28:12.

Antrą ketvirtį žalgiriečiai pradėjo spurtu (5:0) – iš toli mesdamas neklydo Justas Vazalis, o dviem taškais prisidėjo Valentinas Mitalauskas – 17:28. Nors „Žalgiriui“ sėkmingiau sekėsi rinkti taškus antrajame kėlinyje, gynyboje ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti įsibėgėjusius ispanus . Po du taškus kauniečiams pelnė V. Mitalauskas bei I. Fiodorovas, o du taškus su pražanga pridėjo M.Varnas (24:39). „Žalgirio“ aštuoniolikmečius į priekį truktelti bandė snaiperiai – po tritaškį pataikė Kristupas Žemaitis ir Raimundas Žuklevičius, bet apmaudžios klaidos neleido žalgiriečiams mažinti atsilikimo, tad po dviejų kėlinių komandas skyrė 15 taškų – 30:45.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvos ėmėsi K. Žemaitis. Jis dukart tiksliai metė iš trijų taškų zonos, tačiau „Real“ taip pat atsakė šešiais taškais (36:51). Puikią atkarpą sužaidė V. Mitalauskas, pelnęs keturis taškus iš eilės, ir sumažino atotrūkį iki dvylikos – 42:54. Tolimų I. Fiodorovo ir R. Žuklevičiaus metimų dėka žalgiriečiai ketvirčio pabaigoje dar labiau priartėjo ir prieš lemiamą kėlinį turėjo devynių taškų deficitą – 50:59.

Ketvirtajame kėlinyje apie save priminė M. Sajus. Aukštaūgis pelnė du taškus, po to realizavo baudos metimą, tačiau tai buvo vieninteliai Kauno ekipos taškai per penkias minutes – 53:65. Dar dviem taškais pasižymėjo M. Varnas, tačiau šešis taškus iš eilės pelnė „Real“ bei padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse (71:55). M.Varnas ketvirčio pabaigoje pataikė ir iš toli, pirmuosius savo taškus pelnė Justas Klimavičius, bet stebuklo sukurti nepavyko. Pergalę šventę „Real“ aštuoniolikmečiai be suklupimų žengė į didįjį finalą – 77:60.

„Žalgiris“: M.Varnas 12 (4/7 dvit.), K.Žemaitis 9 (3/6 trit.), V.Mitalauskas 8 (4/6 dvit.), I.Fiodorovas 7, M.Sajus 7 (7 atk. kam.), R.Žuklevičius 6, M.Echodas 4 (5 blk.), J.Vazalis 3, M.Ragauskas 2, J.Klimavičius 2, M.Balabanas 0, R.Mažionis 0.

„Real“: A.Magdevski 19 (6/11 dvit., 3 per. kam.), S.Yusta 18, J.Kasibabu 10 (11 atk. kam., 2 blk.), G.Mulero 10 (4/6 dvit., 3 per. kam.), E.Cate 10 (10 atk. kam.).

Kiti rezultatai:

B grupė

Milano „Armani Junior“ 59:45 (16:22; 13:6; 15:11; 15:6) Stambulo „Fenerbahce Ulker“