Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kanados ekipa savų žiūrovų akivaizdoje 115:113 (28:25; 34:19; 29:25; 24:44) nugalėjo Bruklino „Nets“ krepšininkus ir pirmą kartą serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį - 3:2.

Šeštosios ir galbūt lemiamos serijos rungtynės vyks šeštadienį Brukline 2 val. Lietuvos laiku. Poros nugalėtojas konferencijos pusfinalyje susitiks su čempiono titulą ginančiu „Heat“ klubu.

Trečiame kėlinyje „Raptors“ pirmavo net 26 taškų skirtumu (57:83), tačiau per anksti atsipalaidavo ir leido varžovams priartėti - iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes rezultatas buvo lygus (101:101).

Tuomet Kyle Lowry pataikė dvitaškį, o Greivisas Vasquezas smeigė tritaškį (106:101). Tačiau „Nets“ nepasidavė ir po Mirzos Teletovičiaus šūvios iš toli - vėl lygu (106:106).

Vis dėl to lyderio vaidmens ėmęsis K. Lowry pelnė 5 taškus, o DeMaras DeRozanas šaltakraujiškai realizavo keturis baudų metimus ir „Raptors“ pavyko išnešti sveiką kailį.

J. Valančiūnas susitikimą tradiciškai pradėjo starto penkete ir aikštelėje praleido 25 minutes. Per jas 2.13 metrų aukštaūgis pelnė 16 taškų (7/10 dvit., 2/4 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius (2 - puolime), kartą suklydo ir du sykius pažeidė taisykles.

DELFI primena, kad vos šeštą kartą komandos istorijoje (19-as sezonas) į atkrintamąsias varžybas patekę „Raptors“ žaidėjai pirmąjį etapą peržengė vienintelį kartą - 2000-2001-ųjų metų sezone.

„Raptors“: Kyle Lowry 36 (5/10 dvit., 6/9 trit., 8/10 baud. met., 6 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 23 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Jonas Valančiūnas 16 (6 atk. kam.), Greivisas Vasquezas 15 (6 atk. kam.), Amiras Johnsonas 11 (6 atk. kam.), Terrence'as Rossas 8 taškai.

„Nets“: Joe Johnsonas 30, Mirza Teletovičius 17 (24 min., 4/8 trit., 7 atk. kam.), Deronas Williamsas (9 rez. perd.) ir Alanas Andersonas po 13, Paulas Pierce'as 10, Shaunas Livingstonas 9 taškai.

Tuo tarpu Donato Motiejūno atstovaujama Hjustono „Rockets“ ekipa sezono užbaigti dar nepasiruošusi. Teksaso komanda namuose 108:98 (30:27; 26:21; 26:29; 26:21) įveikė Portlando „Trail Balzers“ krepšininkus ir sušvelnino Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rezultatą 2:3. Šeštoji dvikova vyks šeštadienį Portlande 5.30 val. Lietuvos laiku.

Antro kėlinio viduryje „Rockets“ pirmavo 17 taškų skirtumu (51:34). Nors varžovams kelis kartus buvo pavykę priartėti iki keturių taškų, tačiau „raketos“ savo persvarą susigrąžindavo. Vis dėl to ketvirto kėlinio viduryje skirtumas ištirpo iki minimumo (95:94), bet tuomet lyderio vaidmens ėmėsi Jamesas Hardenas, kuris per keturias minutes pelnė 8 taškus ir leido komandai džiaugtis antrąja pergale atkrinamosiose.

„Rockets“ treneris Kevinas McHale'as kaip visos serijos metu, taip ir šiame mače rėmėsi tik aštuoniais krepšininkais. Lietuviui D. Motiejūnui jis aikštelėje vėl nerado vietos.

„Rockets“: Dwightas Howardas 22 (9/15 dvit., 4/6 baud. met., 14 atk. kam.), Jeremy Linas 21 (4 rez. perd.), Chandleris Parsonsas 20 (8/22 metimai iš žaidimo), Jamesas Hardenas 17 (4/8 dvit., 1/7 trit., 6/7 baud. met., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Omeras Asikas 10 (15 atk. kam.), Terrence'as Jonesas 8 taškai.

„Trail Blazers“: Wesley Matthewsas 27 (5/9 trit., 3 blk.), Damianas Lillardas 26 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.), Robinas Lopezas 17 (8 atk. kam.), Nicolas Batumas 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge'as 8 taškai (39 min., 3/12 dvit., 2/4 baud. met., 8 atk. kam., 4 blk.).

Geriausia reguliariojo sezono komanda San Antonijaus „Spurs“ pirmą kartą išsiveržė į priekį Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje - 3:2. Greggo Popovičiaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 109:103 (27:26; 31:23; 21:22; 30:32) palaužė Dalaso „Mavericks“ krepšininkų pasipriešinimą. Šeštoji dvikova vyks šeštadienį Dalase 3 val. Lietuvos laiku.

„Spurs“: Tony Parkeris 23 (8/22 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud. met., 5 rez. perd.), Manu Ginobili 19 (5 rez. perd., 3 per. kam.), Tiago Splitteris 17 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Timas Duncanas 16 (12 atk. kam.), Kawhi Leonardas 15 (8 atk. kam.), Borisas Diaw 8 taškai (6 rez. perd.).

„Mavericks“: Vince'as Carteris 28 (7/9 trit.), Dirkas Nowitzki 26 (15 atk. kam.), Monta Ellis 21 (6 rez. perd.), Jose Manuelis Calderonas8 taškai.