Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės antrose finalo serijos rungtynėse išvykoje 83:78 (22:21, 18:22, 22:17, 21:18) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0. Trečiosios ir galbūt lemiamos finalo serijos rungtynės penktadienį vyks Vilniuje.

Susitikimą geriau pradėjo marijampolietės, kurios buvo priekyje pirmoje kėlinio dalyje (8:13, 13:17). Sėkmingai po krepšiais grūmėsi „Sūduvos“ aukštaūgė Ieva Prėskienytė, kuri per pirmąsias 10 minučių pelnė 9 taškus, tačiau „Kibirkšties-VIČI“ komanda turėjo savo lyderę. Kėlinio viduryje aikštėje pasirodžiusi Marina Solopova pataikė du tritaškius, pridėjo dvitaškį ir likus minutei sumažino atsilikimą iki 2 taškų (19:21). Likus 7 sekundėms puikus Vilniaus klubo legionierės Ievos Krastinos reidas, du taškai su pražanga ir po pirmo kėlinio „Kibirkšties-VIČI“ klubas priekyje vienu tašku (22:21).

Antro kėlinio pradžioje iniciatyvą vėl susigrąžino „Sūduvos“ klubas (24:28, 26:30), tačiau sužaidus penkias minutes po tritaškį pataikė „Kibirkšties-VIČI“ žaidėjos Rima Valentienė ir Mantė Kvederavičiūtė, o Vilniaus klubas vėl priekyje - 32:31. Netrukus dvitaškį pridėjo Vilniaus klubo lyderė Vita Kuktienė ir Marijampolės komandos treneris buvo privertas prašyti minutės pertraukėlės (36:33). Tada aikštės šeimininkės spurtavo 10-0 ir ne tik išlygino rezultatą, bet ir vėl išsiveržė į priekį (38:43). Paskutinę antro kėlinio sekundę pataikytas M. Kvederavičiūtės dvitaškis sumažino Vilniaus klubo atsilikimą iki trijų taškų (40:43).

Trečiajame kėlinyje 4 taškus iš eilės pelno „Kibirkšties-VIČI“ gynėja Hollie Mershon (48:47), tačiau šeimininkės netrukus atstato pusiausvyrą (50:50). Iniciatyvą į savo rankas ima V. Kuktienė, kuri trečio kėlinio metu pelno 8 taškus (57:53). Likus dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos rezultatas vėl lygus (57:57). Tačiau paskutinę minutę sėkmingiau sužaidusios Lietuvos čempionės priekyje po trisdešimties minučių kovos (62:60).

Ketvirto kėlinio pradžioje dar kartą lygybė (66:66). Netrukus „Sūduvos“ komanda išsiveržia į priekį, tačiau tritaškiu atsako Vilniaus klubo gynėja I. Krastina (69:68). Kėlinio viduryje nesportine pražanga baudžiama sostinės klubo žaidėja Sofija Aleksandravicius ir „Sūduva“ tai išnaudoja (72:73). Tačiau prie tritaškio linijos dar kartą tiksli I. Krastina (75:73) ir Vilniaus klubas priekyje. Likus kiek mažiau nei 3 minutėms Marijampolės klubas pirmauja (75:76), bet „Kibirkšties-VIČI“ gynėja M. Kvederavičiūtė pabėga į greitą puolimą (77:76). Likus minutei ta pati M. Kvederavičiūtė šauna tolima metimą ir „Kibirkšties-VIČI“ komanda priekyje 4 taškais (82:78). Puolime klydusios aikštės šeimininkės taškų nepelnė, o Vilniaus klubo pergalę užtvirtino Linos Pikčiutės baudos metimas (83:78).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Vita Kuktienė. Puolėja per 30 minučių pelnė 22 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 7 pražangas.

Mantė Kvederavičiūtė pelnė 17 taškų (6 rez. per.), Ieva Krastina – 14, Hollie Mershon (4 rez. per., 4 kld.) ir Marina Solopova po 10, Rima Valentienė – 5, Sofija Aleksandravicius ir Ieva Šimkutė po 2, Lina Pikčiutė – 1 (9 atk. kam.).

„Sūduvos“ komandoje Ieva Prėskienytė pelnė 22 taškus ir išprovokavo 11 pražangų. Dovilė Saurazaitė pridėjo 11 taškų, o Sabine Dukate ir Iveta Šalkauskė po 10 taškų.

Trečiosios finalo serijos rungtynės penktadienį Vilniuje prasidės 17 valandą. Mykolo Romerio universitete vyksiančiame mače įėjimas – nemokamas.