Įdomu, kad pasvaliečiams iškovoti šios pergalės nesutrukdė ir tai, kad antradienį jiems negalėjo padėti vienas komandos lyderių Artūras Jomantas, kuris per paskutinius du mačus iš viso pelnė 54 taškus ir surinko net 70 naudingumo balų.

Tuo metu „Lietuvos ryto“ snaiperis Martynas Gecevičius, nors ir žaidė, bet per 22 su puse minutės nepelnė nė taško (0/5 metimai iš žaidimo) ir surinko -1 naudingumo balą.

Rungtynių eiga:

Vilniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pasinaudoję šeimininkų klaidomis susikrovė 6 taškų persvarą (0:6, 2 min.). „Lietuvos rytas“ toliau be klaidų gynėsi, o J. Palacios pelnė pirmuosius taškus (0:8, 3 min.). Pasvaliečiai susizgribo ir sušvelnino skirtumą (6:8). Aikštėje pasirodę „Pieno žvaigždžių“ gynėjai D. Redikas ir D. Mitchellas išvedė šeimininkus į priekį (13:11, 6 min.). Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 16:15.

Netrukus R. Grigo auklėtiniai surengė spurtą 9:0 ir nutolo 24:16 (15 min.). Vilniečių puolėjai D. Songaila ir J. Palacios pasižymėjo puolime – 26:20. Antrojo ketvirčio pabaigoje skirtumas tarp komandų dar labiau sumažėjo – 34:30.

Išjudinti „Lietuvos ryto“ puolimą bandė aikštėje pasirodęs E. Bendžius (38:34). Po kelių akimirkų puolėjas dėjimu sudrebino šeimininkų krepšį. Po E. Bendžiaus ir J. Palacioso baudos metimų rezultatas tapo lygus (38:38). Vis dėlto kėlinio pabaigoje D. Redikas įmetė tritaškį, E. Kairys įkrovė kamuolį iš viršaus ir Pasvalio klubas vėl nutolo – 53:43.

Vilniečiai ryžtingai pradėjo lemiamą rungtynių dalį: skirtumas per porą minučių beveik ištirpo (53:52, 32 min.). D. Songaila ir O. Cookas vėl įveikė „Pieno žvaigždžių“ gynybines užtvaras ir D. Adomaičio auklėtiniai pirmavo 53:57 (33 min.). Tačiau pasvaliečiai sugebėjo vėl sustabdyti „Lietuvos ryto“ spurtą ir kova užvirė iš naujo – 66:66 (37 min.).

Likus žaisti minutę Ž. Jonušas realizavo baudos metimus (71:68), D. Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Z. Dowdellas bandė sušvelninti skirtumą, tačiau amerikiečio dvitaškis tikslo nepasiekė. Gynėjas iš karto prasižengė prieš R. Alijevą, kuris padidino skirtumą iki 5 taškų (73:68). E. Bendžius nepataikė tolimo metimo, o šeimininkai vėl tiksliai metė baudos metimus. Galutinis rezultatas – 75:68 šeimininkų naudai.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Jonušas 18 (9 atk. kam.), Egidijus Dimša 13 (8 atk. kam.), Dovydas Redikas 11, Rolandas Alijevas 9, Evaldas Kairys 8, Aleksandras Kudriavcevas 7 taškai.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 16, Renaldas Seibutis 15, Juanas Palaciosas 9 (12 atk. kam.), Steponas Babrauskas 7 taškai.

Suklupo ir „Neptūnas“

Antradienį suklupo ir kitas LKL čempionato lyderis Klaipėdos „Neptūnas“ (13/4), kuris taip pat svečiuose 79:90 (19:28, 17:21, 17:20, 26:21) nusileido Šiaulių „Šiauliams“ (17/13).

Užtikrintai žaidę šiauliečiai jau po trijų kėlinių beveik turėjo pergalę savo kišenėje, nes pirmavo 16 taškų skirtumu – 69:53.

„Šiaulių“ krepšininkai per visą susitikimą prarado tik 6 kamuolius, o „Neptūnas“ – 19-a.

Ši nesėkmė nutraukė aštuonių iš eilės klaipėdiečių pergalių seriją.

„Šiauliai“: Julius Jucikas 17, Derekas Needhamas 14, Travisas Leslie 11, Bambale'as Osby, Rokas Giedraitis ir Vytautas Šulskis po 10 taškų

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 25, Tyrone'as Brazeltonas bei Simas Galdikas po 10, Justas Sinica 9 taškai.

„Juventus“ žengė link atkrintamųjų

Utenos „Juventus“ (12/19) klubas iškovojo vieną svarbiausių šio sezono pergalių. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse savo aikštelėje 79:46 (25:9, 15:18, 21:9, 18:10) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (11/21) krepšininkus ir žengė svarbų žingsnį atkrintamųjų varžybų links.

Po šios pergalės „Juventus“ ekipa pakilo į septintą turnyro lentelės poziciją, o beveik visas galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas praradęs Alytaus klubas žengia dešimtas.

Puikiai gynyboje žaidę uteniškiai šiame mače atitrūko nuo pat susitikimo pradžios ir varžovams neleido sukurti jokios intrigos. Po dviejų Eigirdo Žukausko tritaškių mačo pradžioje alytiškiai dar laikėsi (9:12), tačiau pakiliai žaidę uteniškiai ketvirčio pabaigą laimėjo 13:0 ir po pirmųjų dešimties minučių jau solidžiai pirmavo – 25:9.

Antrajame ketvirtyje „Dzūkijos“ klubas kiek sumažino atsilikimą (27:40), tačiau trečiojo kėlinio pradžioje ir vėl dominavo aikštės šeimininkai. Surengę spurtą 10:2, „Juventus“ krepšininkai po triuškinančių Jeremy Hazellio ir A. J. Matthewso dėjimų padidino persvarą iki 21 taško – 50:29. Negana to, paskutinėmis minutėmis Edgaro Stanionio vedini „Juventus“ krepšininkai dar labiau nutolo ir prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 61:36.

Paskutinis ketvirtis jau tebuvo formalumas. Sužaidus tris minutes skirtumas pasiekė trisdešimties taškų ribą (66:36), o per likusį laiką situacija jau nepakito. V. Sirvydis leido parungtyniauti visiems savo auklėtiniams, o „Juventus“ sutriuškino varžovus rezultatu 79:46.

Nugalėtojams 18 taškų surinko Edgaras Stanionis (dvitaškiai 5/5, tritaškiai 2/3, baudos 2/2), po 14 – Gintautas Matulis ir A. J. Matthewsas, 10 – Karolis Petrukonis.

Svečių gretose išsiskyrė 13 taškų įmetęs Paulius Dambrauskas (6 klaidos) ir 10 taškų pridėjęs Eigidras Žukauskas.

„LSU-Atletas“ garbingai pasipriešino „TonyBet“

Paskutinėse LKL sezono rungtynes namuose Kauno rajono „LSU-Atletas“ (5/28) 84:91 (20:23, 20:19, 20:26, 24:23) nusileido Prienų „Tonybet“ (23/8) klubui.

LSU krepšininkai dar kartą įrodė, kad gali kovoti su stipriausiomis lygos komandomis, o Prienų komandai jie dar kartą buvo sunkiai įkandamas varžovas. Nors svečiai geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo 10:5, tačiau LSU ne tik išlygino rezultatą, bet pirmavo keliais taškais. Vis dėlto Prienų krepšininkai laimėjo pirmąjį kėlinį 23:20, o įpusėjus susitikimui nežymiai pirmavo 42:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai pradėjo sėkmingiau ir įgijo 10 taškų persvarą – 52:42, ją išlaikė ir kėlinio viduryje – 55:45. Po dviejų Arūno Sakalausko tritaškių LSU komanda parodė, kad sudėti ginklų neketina – 56:60. Prieš paskutinį kėlinį intriga išliko – 60:68. Ketvirtį spurtu 10:2 pradėjo LSU krepšininkai, o rezultatas tapo lygus 70:70. Toliau rungtynių įtampa tik didėjo. Itin sėkmingai iš trijų taškų zonos atakavę namų šeimininkai neleido nutolti Prienų komandai.

Vis dėlto likus dviems minutėms iki susitikimo pabaigos po Mindaugo Lukauskio tritaškio „TonyBet“ turėjo keturių taškų persvarą 85:81 ir sėkmingiau sužaidę paskutines minutes laimėjo 91:84 .

„LSU-Atletas“: Karolis Babkauskas 19, Arūnas Sakalauskas 15, Žygimantas Skučas 13, Taurantas Tamošiūnas 12 taškų.

„TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 18 (6 perimti kam.), Vaidas Čepukaitis 15 (12 atk. kam., 5 klaidos), Laimonas Kisielius ir Arvydas Šikšnius po 13, Gintaras Kadžiulis 10 taškų.

„LSU-Atleto“ vyr. treneris Edas Nickus: „Džiaugiuosi, kad vaikinai kovojo, negailėjo jėgų, truputį pritrūkome patirties, o susitikimo pabaigoje padarėme kelias neleistinas klaidas. Mūsų krepšininkai įrodė, kad verti žaisti Lietuvos krepšinio lygoje. Gaila, kad kitais metais Kaunas ir Kauno rajonas, matyt, neturės šios talentingos komandos. Šis sezonas buvo nelengvas, gaila, kad ne visi tesėjo pažadus, tad turėjo rūpėti ne tik įvykiai aikštelėje, bet ir už jos ribų. Dėkoju vaikinams ir ištikimiausiems žiūrovams“.

„TonyBet“ vyr. trenerio asistentas Mindaugas Arlauskas: „LSU-Atletas“ itin gerai žaidžia namie, tai greita, gerai tritaškius metanti komanda. Tos komandos, kurios neturi ko prarasti, labai pavojingos. Šiuo metu nesame geriausios sportinės formos, buvo sunku, sveikinu vyrus, kad jie kovojo iki paskutinės minutės ir nugalėjo“.