Finale „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais su Marijampolės „Sūduvos“
krepšininkėmis, kurios pusfinalio serijoje 2:0 nugalėjo Kauno rajono
„Sirenų“ ekipą. Pirmosios finalo serijos iki trijų pergalių rungtynės
balandžio 9 dieną bus žaidžiamos Vilniuje.

Rungtynių eiga:

Susitikimo pradžioje, po pirmųjų „Fortūnos“ taškų, „Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė paprašė minutės pertraukėlės. Pirmą mačo dalį geriau žaidė šeimininkės, kurios ketvirčio viduryje pirmavo 8-iais taškais (6:14). Tačiau antroje pirmo kėlinio dalyje Vilniaus krepšininkės surado savo žaidimą, paskutinių minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir išlygino rezultatą (14:14).

Antrą kėlinį dar 5 taškais iš eilės pradėjo vilnietės (19:14), tačiau „Fortūnos“ komanda nesiruošė sudėti ginklų ir sužaidus 4 minutes vėl išsiveržė į priekį (19:20). Savo žaidimą surado „Kibirkšties-VIČI“ vidurio puolėja Lina Pikčiutė. Daugiausiai jos pastangomis, likus 1 minutei, sostinės klubas pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (36:26).

Trečio kėlinio pradžioje uostamiesčio ekipa sumažino atsilikimą iki 6-ių taškų (38:32), tačiau netrukus „Kibirkšties-VIČI“ ekipa susigrą žino 10-ies taškų pranašumą (42:32). Nutolusios vilnietės šiek tiek sustojo ir likus pusantros minutės „Fortūnos“ komanda sugebėjo išlyginti rezultatą (42:42). Baudą pataikiusi Vilniaus klubo gynėja Ieva Krastina vėl išvedė sostinės klubą į priekį (43:42), tačiau klaipėdietės Gabrielės Gutkauskaitės metimas leido po trijų kėlinių pirmauti aikštės šeimininkėms (43:44).

Ketvirtą kėlinį ir toliau sėkmingai pradėjo šeimininkės. „Fortūnos“ komanda laimėjo atkarpą 7:0 ir padidino pranašumą iki 8-ių taškų (43:51). Tačiau labiau patyrusios „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės nežadėjo pasiduoti. Suaktyvinusios gynybą ir perėmusios kelis kamuolius Vilniaus krepšininkės sumažino atsilikimą iki 3 taškų (50:53) ir Klaipėdos klubo trenerė paprašė minutės pertraukėlės.

Vilnietės priartėjo iki minimalaus skirtumu (55:56), tačiau klaipėdietės atsakė rezultatyviomis atakomis (55:58). Netrukus kamuolį perėmė M. Kvederavičiūtė, kuri išlygino rezultatą (58:58), o pajūrio komanda nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos. Likus trims sekundėms M. Kvederavičiūtė pelnė dar vieną dvitaškį, o per likusį laiką „Fotūnos“ komanda sėkmingo metimo neatlieka (60:58).

„Kibirkšties-VIČI“ komandai šiame mače negalėjo padėti traumuotos Greta Šniokaitė ir Marina Solopova.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M. Kvederavičiūtė (5/11 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 7 atk. kam., 3 rez. per., 3 per.) ir Lina Pikčiutė (6/16 dvitaškiai, 12 atk. kam., 3 per.), kurios pelnė po 14 taškų.

Ieva Krastina surinko 11 taškų (2/7 tritaškiai), Eglė Šniokaitė – 6, Hollie Mershon – 5 (4 kld.), Ieva Šimkutė (5 atk. kam.) ir Rima Valentienė (5 rez. per.) po 3, Vita Kuktienė (6 atk. kam.) ir Sofija Aleksandravicius po 2 taškus.

„Fortūnos“ komandoje Gabrielė Gutkauskaitė įmetė 17 taškų, Agnė Černeckytė pridėjo 12, o Lina Aglinskaitė – 10. Eglė Šikšniūtė įmetė 4 taškus, tačiau atkovojo 19 kamuolių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)