Kauniečiai pirmą kartą klubo istorijoje pasidabino bronzos medaliais, o klaipėdiečiai trečią kartą liko ketvirti. Šiose rungtynėse žiūrovai išvydo daugybę broko - „Žalgiris“ suklydo 20, „Neptūnas“ - 19 kartų. Vis dėl to esminė priežastis, kodėl klaipėdiečiams nepavyko parodyti tokio gero žaidimo kaip vakar buvo tritaškiai metimai. Juos jie metė vos 12% taiklumu (3/25), tuo tarpu žalgiriečių pataikymas buvo kur kas geresnis - 40% (10/25).

Šeštadienį įvykusiuose taurės mūšiuose kauniečiai netikėtai pralaimėjo puikiai žaidusiems Prienų krepšininkams rezultatu 76:84, o Kazio Maksvyčio treniruojama uostamiesčio ekipa buvo per vieną tikslų metimą nuo finalo - ji tik dviem taškais - 88:90 - nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui. Pergalę išplėšti galėjęs Martynos Mažeikos šūvis iš trijų taškų zonos aidint sirenai buvo netaiklus.

Finalo dvikova tarp Prienų „TonyBet“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubų prasidės 18.45 val. Rungtynių eigą taip pat galėsite sekti DELFI portale.

Rungtynių eiga:

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Martynas Pocius - dvitaškis ir taiklus baudos metimas. Netrukus klaipėdiečiai atsakė keturiais taškais be atsako ir išsiveržė į priekį (4:3). Nors „Žalgiris“ stengėsi aktyvia gynyba išmušti varžovus iš vėžių, tačiau uostamiesčio krepšininkai daugkartiniams Lietuvos čempionams pabėgti neleido (9:12). Po Mariaus Runkausko taiklių dviejų baudų metimų „Neptūnas“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai (17:16). Likusią pusantros minutės atkarpą 9:0 laimėję žalgiriečiai po pirmo kėlinio priekyje – 25:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo Mindaugo Kupšo dvitaškiu, padidinusiu „Žalgirio“ persvarą iki dviženklio skaičiaus (27:17). Nors Kazio Maksvyčio auklėtiniams buvo pavykę sumažinti atsilikimą, po antro Tomo Dimšos taiklaus tritaškio metimo Lietuvos čempionai vėl susigrąžino apčiuopiamą persvarą (34:25). Simas Galdikas vienos atakos metu pelnė tris taškus (2+1), kitoje atakoje tritaškį smeigė Arvydas Eitutavičius ir Klaipėdos ekipa vėl šalia (36:33). Justinas Dentmonas ir toliau vieną po kito dalijo kamuolius varžovams, o jį pakeitęs Šarūnas Jasikevičius iškart pataikė tritaškį (40:33). Kėlinį dviem taškais pralaimėję Sauliaus Štombergo auklėtiniai vis dar priekyje – 47:41.

Po pertraukos į aikštelę grįžęs „Žalgiris“ sėkmingiau pradėjo kėlinį, laimėdamas atkarpą 6:2 ir susigrąžindamas dviženklę persvarą (53:43). „Neptūnui“ ir toliau nesiklijavo žaidimas - metimai skriejo pro šalį, pasipylė klaidos. Nors žalgiriečių žaidimas taip pat neblizgėjo, tačiau atotrūkis išliko (59:48). Uostamiesčio komanda stengėsi priartėti, tačiau jų planams trukdė rezultatyviai žaidęs Paulius Jankūnas. Prieš lemiamą ketvirtį - 11 taškų kauniečių persvara - 67:56.

Po krepšiu ir toliau nesulaikomai žaidęs P. Jankūnas varė į neviltį varžovų aukštaūgius. Du baudų metimus sėkmingai realizavusio puolėjo sąskaitoje - jau 21 taškas, o „Žalgirio“ - 13 taškų pranašumas (74:61). Du tritaškius iš eilės smeigęs A. Milaknis pasiuntė „Neptūną“ į nokdauną, todėl K. Maksvyčiui teko prašyti minutės pertraukėlės (80:63). Tačiau stebuklo klaipėdiečiai nesukūrė, o persvarą padidinę „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo bronzos medalius - 91:67.

Kauno „Žalgiris“ 91:67 (25:17; 22:24; 20:15; 24:11) Klaipėdos „Neptūnas“

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (4/7 dvit., 2/3 trit., 7/7 baud. met. 10 atk. kam., 26 naud. bal.), Artūras Milaknis 17 (5/8 trit.), Robertas Javtokas (8 atk. kam.) ir Justinas Dentmonas (3/5 dvit., 0/5 trit., 4 rez. perd., 4 kld.) po 8, Martynas Pocius, Mindaugas Kupšas (5 min.) ir Tomas Dimša po 7, Artūras Gudaitis ir Vytenis Lipkevičius po 5, Šarūnas Jasikevičius 4 (0/2 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud. met., 4 rez. perd.), Tadas Klimavičius 2 taškai.

„Neptūnas“: Marius Runkauskas 14 (3/3 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud. met.), Valdas Vasylius 11, Simas Galdikas 10, Mindaugas Girdžiūnas 8, Vytautas Šarakauskas 7 (10 atk. kam.), Martynas Mažeika 6 (3/9 dvit., 0/1 trit., 7 kld.), Arvydas Eitutavičius 5, Edgaras Ulanovas 3 (0/3 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud. met.), Justas Sinica 2 (0/4 trit.), Rolandas Jakštas 1 taškas. Arnas Butkevičius taškų nepelnė.

Nuo 2007 metų organizuojamame krepšinio turnyre „Žalgiris“ dalyvavo septintą kartą. Kauniečių sąskaitoje – keturi nugalėtojų titulai (2007-2008 ir 2011-2012) ir du sidabro medalių komplektai (2009-2010). Praėjusiais metais Lietuvos čempionas kartu su „Lietuvos rytu“ varžybose rungtyniauti atsisakė.

Tuo tarpu „Neptūno“ ekipa į finalo ketvertą buvo patekusi dar du kartus (2008 ir 2011). Tačiau ir tuomet sėkmė jiems nesišypsojo – kaip ir šiemet, jie liko ketvirti.

Uostamiesčio ir Laikinosios sostinės komandos šiame sezone jau kartą aiškinosi santykius. Sausio pabaigoje vykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mače „Švyturio“ arenoje stipresni buvo klaipėdiečiai - 81:73.