Finale sostinės ekipa susigrums su sensaciją pateikusiais „TonyBet“ krepšininkais, kurie pirmajame pusfinalyje 84:76 nukovė Kauno „Žalgirį“.

Vilniečiai mačą pradėjo tokia startine sudėtimi: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus pelnė J. Palaciosas. Vienas aktyviausių sostinės komandoje buvo D. Songaila ir M. Gecevičius po – jų taškų vilniečiai išsiveržė į priekį (9:6), tačiau netrukus „Neptūnas“ panaikino atsilikimą (9:9). A. Petrovičiaus auklėtiniai sustojo puolime, tuo tarpu klaipėdiečiai atakuojant krepšį buvo aktyvūs – po 4 Edgaro Ulanovo pelnytų taškų uostamiesčio klubas pirmavo 19:15. Likus žaisti 2 minutes „Lietuvos ryto“ komandoje debiutavo į aikštę išbėgęs Antanas Kavaliauskas. Netrukus vidurio puolėjas pasižymėjo taškais, tačiau priekyje išliko Klaipėdos krepšininkai (21:17). Kėlinio pabaigoje dvitaškiu atsilikimą sušvelnino Stevanas Jelovacas19:24.

Antrojo kėlinio pradžioje labiau sekėsi „Neptūnui“ – po Simo Galdiko ir Justo Sinicos taškų klaipėdiečiai susikrovė dviženklį pranašumą (29:19). Pajutę, jog varžovai tolsta, „Lietuvos ryto“ krepšininkai susitelkė gynyboje – daugiau nei 2 minutes jie į savo krepšį nepraleido nė taško ir spurtavę 9:0 ištirpdė deficitą iki minimumo (28:29). Klaipėdos klubo taškų badą nutraukė E. Ulanovas. Vėliau pagrindinis Vilniaus komandos taškų autorius buvo J. Palaciosas, tačiau vieno jo pastangų neužteko – „Neptūnas“ vis rasdavo, kuo atsakyti (43:35). Artėjant kėlinio pabaigai skirtumą sumažino D.Songaila, tačiau pasivyti varžovų nepavyko – 37:45.

Trečią kėlinį tritaškiu pradėjo J. Sinica, kuris padidino „Neptūno“ atotrūkį iki dviženklio (47:37), tačiau „Lietuvos rytas“ vėl kilo į eilinį šturmą – sėkmingai rungtyniavusių A. Kavaliausko, M. Gecevičiaus ir G. Oreliko pastangomis Vilniaus komanda laimėjo atkarpą 12:2 ir pasivijo varžovus (49:49), o po dar 7 M.Gecevičiaus taškų „Lietuvos rytas“ jau diktavo sąlygas, turėdamas persvarą savo rankose (56:52). Klaipėdiečiai mėgino susigrąžinti iniciatyvą, tačiau tada po krepšiu pranašumą prieš „Neptūno“ priekinės linijos žaidėjus ėmė įrodinėti A. Kavaliauskas – jis pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, o netrukus ir apdovanojo varžovą bloku. „Ant bangos“ rungtyniavę vilniečiai tęsė įspūdingą atkarpą – po taiklių M. Gecevičiaus ir R.Seibučio metimų „Lietuvos rytas“ susikrovė saugesnę persvarą – 71:62.

Lemiamame kėlinyje taškų sąskaitą atidarė Zabianas Dowdellas, tačiau vėliau sekė „juoda“ vilniečių atkarpa – 8:0 atkarpą laimėjęs „Neptūnas“ ėmė kvėpuoti „Lietuvos rytui“ į nugarą (73:70). Galiausiai po 3 minučių pertraukos taškus sostinės klubui pelnė D. Songaila (75:70). Varžovai ilgą laiką neleido varžovams atitrūkti, po M. Gecevičiaus tolimo šūvio „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 7 taškais (80:73). Sostinės ekipos krepšininkų pražangas provokavęs „Neptūnas“ taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Vos tik A. Petrovičiaus auklėtiniams pavykdavo pradėti sėkmingą atkarpą, ją tuoj pat nutraukdavo „Neptūno“ krepšininkai (85:81). Prasidėjus paskutinei minutei vilniečiai pirmavo 87:82, tačiau netrukus mesdamas iš toli pražangą išprovokavo Valdas Vasylius, priartinęs komandą prie „Lietuvos ryto“ (84:87). Netrukus tokiu pačiu būdu turėtą pranašumą atstatė R. Seibutis, bet klaipėdiečiai rankų nenuleido (86:89). Mačo pabaiga susiklostė dramatiškai - paskutinę sekundę M. Mažeikos išmestas tritaškis buvo netaiklus. Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentėje degė skaičiai, skelbiantys dramatišką „Lietuvos ryto“ pergalę – 90:88.

„Lietuvos rytas“ 90:88 (19:24; 18:21; 34:17; 19:26) Klaipėdos „Neptūnas“

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 26 (5/8 tritaškiai), Renaldas Seibutis 16, Darius Songaila 14, Juanas Palaciosas 10, Antanas Kavaliauskas 9, Omaras Cookas 6.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 22, Valdas Vasylius 16, Vytautas Šarakauskas 12 (9 atk. kam.), Simas Galdikas ir Edgaras Ulanovas po 11, Arvydas Eitutavičius 6.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (233)