Šios rungtynės kėlė itin daug intrigų ir įtampos – pirmą kėlinį 2 taškų skirtumu – 27:25 laimėjo MRU atstovai, tačiau VDU dar iki didžiosios pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai – 48:46.

Visgi, MRU, po atokvėpio minutėlių, atrodė žvalesni ir trečio kėlinio pabaigoje atitrūko 9 taškais – 68:59. Tada į lemiamą šturmą kilo VDU krepšininkai – daugiausia Tauro Jogėlos, Vytenio Čižausko ir Tomo Dimšos pastangomis ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai – 83:81 (iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 1,5 min.).

Tada tiek vienos, tiek kitos komandos aikštės pusėje pasipylė netaiklių atakų lavina. Netrukus, iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 14 sekundžių, tolimo metimo nepataikė V. Čižauskas, kamuolį atkovojo MRU atstovai ir tas pats V. Čižauskas prasižengė. Prie baudų metimo linijos stojęs MRU vienas iš lyderių Antanas Udras šaltakraujiškai pataikė abu metimus ir išlygino rezultatą – 83:83.

VDU, iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 2 sekundėms, dar sugebėjo išprovokuoti Eimantą Bendžių prasižengti, tačiau dėl pratęsimo kalti patys kauniečiai – T. Dimša galėjo išplėšti VDU ekipai pergalę, tačiau abu baudos metimus prametė ir teko žaisti pratęsimą.

Reikia pabrėžti tai, kad VDU baudas prametė ir pratęsimo norėjo neatsitiktinai, kadangi pirmame tarpusavio susitikime Vilniuje pergalę 4 taškų skirtumu – 92:88 iškovojo MRU. Taigi, norint tapti LSKL reguliaraus čempionato nugalėtojais, VDU krepšininkams reikėjo pergalės bent 5 taškų skirtumu.

MRU ekipa per pratęsimą nesiruošė juokauti – pradėjo spurtu 7:0, atitrūko 90:83 ir jau varžovams išlyginti rezultato nebeleido.

MRU ekipą į pergalę vedė Osvaldas Olisevičius, pelnęs 21 tašką, Dominykas Domarkas įmetė 20 taškų (7 rez. perdav.), Antanas Udras – 18 (11 atk. kam.), E, Bendžius – 15 (11 atk. kam.), Dovis Bičkauskis – 14 tšk.

VDU gretose išsiskyrė T. Jogėla, pelnęs 22 taškus (8 atk. kam.), V, Čižauskas įmetė 19, T. Dimša – 16, Rolandas Jakštas – 14, Artūras Gudaitis – 13 taškų.

„Tai buvo rungtynės vertos finalo. Laimėti tokią dvikovą VDU arenoje – dvigubas džiaugsmas. Daugybę metų išplėšti pergalės šioje sporto salėje prieš VDU ekipą mums nepavykdavo, o dabar istoriją perrašėme savo naudai“, - iškart po rungtynių džiaugsmu tryško MRU vienas iš komandos vadovų ir trenerių Vytautas Poteliūnas.

Jis gyrė savo komandos narius.

„Vertėmės daugiausiai NKL krepšininkais. Mūsų žaidėjų suolelis buvo trumpesnis, tačiau sugebėjome atsilaikyti, per pratęsimą mobilizavomės ir išplėšėme pergalę. Žaidėjai – šaunuoliai, gerai atliko savo darbą, vykdė visas trenerio Mindaugo Sakalausko užduotis. Galima sakyti, kad vyrai sužaidė sezono rungtynes. Dabar svarbiausia neužmigti ant laurų, bandyti žūtbūt patekti į finalą ir ten vėl stengtis iškovoti pergalę“, - pabrėžė MRU treneris.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo VDU ekipos stovykloje.

„Net ne tas žodis, jog esu nepatenkintas žaidimu. Esu tiesiog nusivylęs. Mūsų tikslas buvo laimėti daugiau nei 4 taškais, tačiau pratęsimą pradėjome tragiškai – nei gynėmės, nei sugebėjome varžovus užpulti. Nesupratau, kodėl žaidėjai stengėsi žaisti pratęsimą, o jame nedemonstravo jokio kovingumo. Reikės padaryti rimtas išvadas, galbūt lemiamoms kovoms nebesikviesti kelių žaidėjų“, - kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Nors dar liko vienas LSKL turas, tačiau jau aišku, kad MRU (13 pergalių, 2 pralaimėjimai) ekipa tapo LSKL reguliaraus čempionato nugalėtoja, antrąjvietą užėmė VDU atstovai (12 pergalių, 4 pralaimėjimai), treti – Lietuvos sporto universiteto (LSU, 11 pergalių, 4 pralaimėjimai) studentai.

KU išsaugojo intrigą

Galimybes pakovoti dėl paskutinio kelialapio į LSKL finalo ketverto varžybas pratęsė Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose rezultatu 84:67 (22:17, 26:26, 16:14, 20:10) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą ir dar labiau privertė sunerimti Šiaulių universiteto (ŠU) krepšinio aistruolius.

Būtent paskutiniame LSKL reguliaraus čempionato ture, kuris vyks kovo 17 dieną (pirmadienį), ir paaiškės, ar į LSKL finalo ketverto varžybas pateks ŠU ar KU ekipa.

Šiauliečiai kol kas LSKL turnyre užima ketvirtą vietą (9 pergalės/6 pralaimėjimai). Jiems 17 dieną Šiauliuose teks susigrumti su Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komanda.

Jei šiauliečiai pralaimėtų šias rungtynes, o pajūrio atstovai paskutinėse LSKL reguliaraus čempionato rungtynėse Klaipėdoje įveiktų Vilniaus universiteto (VU) studentus, tada kelialapis į LSKL finalo ketverto varžybas atitektų Klaipėdos universiteto ekipai.

Jei klaipėdiečiai patirs pralaimėjimą, tada šiauliečiai net ir nesėkmės atveju pateks į finalo ketverto varžybas (kadangi yra geresnis tarpusavio santykis).

Tad klaipėdiečiai, žinodami šią situaciją, priešpaskutinėse LSKL reguliaraus čempionato rungtynėse su VGTU stengėsi žūtbūt laimėti.
Po pirmos rungtynių dalies KU krepšininkų pranašumas buvo trapus – 48:43, tačiau vėliau savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę uostamiesčio atstovai įjungė aukštesnę pavarą ir džiaugėsi dviženkle persvara iškovota pergale – 84:67.

KU ekipą į pergalę vedė Valentas Tarolis, pelnęs 21 tašką, Elvinas Girdvainis įmetė 19, Martynas Airošius – 12 (8 atk. kam.), Domininkas Matutis – 9 taškus.

VGTU ekipoje išsiskyrė Andrius Juknevičius, pelnęs 19 taškų, Andrius Gradauskas surinko 11, Karolis Alekna ir Povilas Dobradziejus – po 9 taškus.

„Stengsimės žūtbūt namie nugalėti Vilniaus universiteto ekipą ir lauksime kaip sužais Šiaulių universiteto atstovai. Darysime viską, kas priklausys nuo mūsų. Suprantame, kad Lietuvos edukologijos universitetui nėra daug šansų įveikti namuose rungtyniaujančią Šiaulių universiteto ekipą, bet gi visko pasitaiko. Kaip sakoma: kamuolys apvalus, o viltis miršta paskutinė“, - sakė KU ekipos treneris R. Vaišvila.