Greta Šniokaitė ir Hollie Meršon pataikė du tolimus metimus iš eilės sužaidus septynias minutes pirmajame ketvirtyje, po kurių „Kibirkštis-VIČI“ susikrovė 8 taškų persvarą, o „Fortūnos“ trenerei Ramunei Kumpienei teko prašyti minutės pertraukėlės. Dar vienas tolimą metimą kėlinuko pabaigoje pataikius G.Šniokaitei, vilniečių persvara tapo dviženkle - 12:23.

Rezultatyviame antrajame ketvirtyje abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai. Jo viduryje po Gabrielės Gutkauskaitės dvitaškio pakartojus savo netaiklų metimą, „Fortūna“ sumažino atsilikimą iki 7 taškų (29:36). Lietuvos čempionių komanda perimti iniciatyvos varžovėms neleido ir per nepilną minutę atstatė dviženklį pranašumą.

Netaikliais metimais ir klaidomis pasižymėjusiame trečiajame kėlinuke G.Gutkauskaitė pataikė du tolimus metimus iš eilės, dar kartą sumažindama komandos deficitą iki 7 taškų - 41:48. Sužaidus 5 minutes, matydama chaosą aikštelėje minutės pertraukėlės paprašė „Kibirkštis-VIČI“ vyr. trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. Ji nepadėjo nei vienai komandai. Per likusį laiką iki ketvirčio pabaigos abi ekipos kartu pelnė vos 5 taškus.

Ketvirtajame kėlinuke „Kibirkštis-VIČI“ ženkliai pagerino gynybą, įjungė aukštesnę pavarą ir ėmė sparčiai tolti. Iki rungtynių pabaigos likus porai minučių, vos vieną dvitaškį ketvirtyje iki tol įmetusias klaipėdietes į nokautą pasiuntė du Ievos Krastinos ir Rimos Valentienės tritaškiai.

„Fortūnai“ G.Gutkauskaitė surinko 16, L.Aglinskaitė - 11, M.Grigalauskytė - 10 taškų.

„Kibirkšties-VIČI“ gretose išsiskyrė L.Pikčiutė, įmetusi 16 taškų ir atkovojusi 12 kamuolių. G.Šniokaitė pridėjo 15, M.Kvederavičiūtė ir H.Meršon - po 12 taškų.

„Hoptrans-Sirenos“ užsitikrino bilietą į pusfinalį

„Hoptrans-Sirenos“ nenukris žemiau antrosios vietos Lietuvos moterų krepšinio lygos reguliariajame čempionate. Kauno r. klubas išvykoje ne be vargo įveikė kovingą Vilniaus „Jaunųjų talentų“ komanda rezultatu 58:49 (18:11, 9:18, 23:14, 8:6) ir iškovojo 21-ąją pergalę, užsitikrindamos kelialapį tiesiai į čempionato pusfinalį. Marijampolės „Sūduva“ gali pasivyti Kauno r. komandą pagal pergalių skaičių, tačiau visas tris iki šiol žaistas tarpusavio rungtynes laimėjo „Hoptrans-Sirenos“.

Trys klaidos dvikovos pradžioje, kurių viena baigėsi nesportine kamuolį praradusios Justinos Kraujūnaitės pražanga, leido „Hoptrans-Sirenoms“ be atsako pelnyti 8 taškus. Nors kėlinuko pabaigoje, Eglei Tarasevičiūtei pataikius dvitaškį, Kauno r. komanda susikrovė dviženklę persvarą, ją vilnietės ją sumažino perpus - 11:16.

Penkias antrojo kėlinuko minutes iniciatyva vėl grįžo į „Hoptrans-Sirenų“ rankas. Pelniusios šešis taškus iš eilės jos vėl nutolo - 15:27 po Santos Okockytės dvitaškio. Minutės pertraukėlė, po kurios „Jaunųjų talentų“ treneris pakeitė net keturias krepšininkes, tapo didžiuliu impulsu aikštelės šeimininkėms. Jos idealiai sužaidė likusias penkias minutes, neleisdamos varžovėms į savo krepšį įmesti nei taško. Gabija Meškonytė užbaigė pirmąją rungtynių pusę dvitaškiu, po kurio Vilniaus komanda pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį - 29:27.

Sėkmingai rungtyniavusios moksleivės trečiojo kėlinuko viduryje pirmavo 7 taškų pranašumu po J.Kraujūnaitės dvitaškio, tačiau pagerinusios gynybą „Hoptrans-Sirenos“ pademonstravo, kad juokauti nėra nusiteikusios. Vos per tris minutes Kauno r. krepšininkės ne tik perėmė iniciatyvą, bet ir persvėrė rezultatą, o iki ketvirčio pabaigos nutolo saugiu atstumu - 43:50.

Po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės dvitaškio su varžovės pražanga viešnios ketvirtojo kėlinuko pradžioje įgijo dviženklę persvarą ir ją išlaikė iki finalinės rungtynių sirenos.

„Jauniesiems talentams“ J.Kraujūnaitė pelnė 13, D.Šarauskaitė (8 atk. kamuoliai) - 12, E.Mauraitė - 8 taškus.

„Hoptrans-Sirenoms“ R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė surinko 16, S.Okockytė - 11, K.Balčiūnaitė (21 atk. kamuolys) - 8 taškus.

Trilerį Kaune po pratęsimo laimėjo „Aistės-LSU-Paradis“

Ketvirtąsias rungtynes per 9 dienas Lietuvos moterų krepšinio lygoje sužaidusios „Aistės-LSU-Paradis“ išsaugojo jėgų dvikovos pabaigai ir po pratęsimo namuose įveikė „Uteną“ rezultatu 66:63 (9:17, 14:15, 18:12, 17:14, 8:5). Likus trims turams, kaunietės nuo ketvirtąją vietą užimančios Klaipėdos „Fortūnos“ atsilieka viena pergale ir neprarado galimybės uostamiesčio ekipą aplenkti turnyro lentelėje. Dar neužsitikrinusiai vietos atkrentamosiose varžybose Utenos komandai iškovoti pergalę nepadėjo Sakellie Daniels trigubas dublis.

Už 8 taškų pranašumą, kurį „Utena“ susikrovė pirmajame kėlinuke viešnios labiausiai turėtų būti dėkingos Ritai Žilinskaitei. Pirmojo kėlinuko pabaigoje gynėja tolimu metimu pradėjo viešnių spurtą, per jį pelnė 7 iš 9 komandos taškų bei atliko rezultatyvų perdavimą Sakellie Daniels - 9:17.

Banguoto antrojo ketvirčio viduryje Lidija Panasiuk realizavo abu baudos metimus, po kurių uteniškės pirmavo 15:28, tačiau susikrautos persvaros neišlaikė. Neringa Skadaitė ir Greta Tamašauskaitė pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo Laura Svarytė, o „Aisčių-LSU-Paradis“ deficitas sumažėjo beveik per pusę - 23:30.

L.Svarytė pradėjo antrąją rungtynių pusę 5 taškais iš eilės. Vitalijai Kaminskytei pridėjus tritaškį, studentės priartėjo vieno metimo atstumu (31:34), o „Utenos“ vyr. treneriui Alfredui Vainauskui teko prašyti minutės pertraukėlės. Kėlinuko viduryje Neringa Skadaitė dvitaškiu sumažino „Aisčių-LSU-Paradis“ atsilikimą iki minimumo - 38:39, bet į priekį aikštelės šeimininkėms išsiveržti nepavyko.

Paskutiniajame kėlinuke užvirė tikras nervų karas. Į kiekvieną taiklų aikštelės šeimininkių metimą „Utena“ atsakydavo tuo pačiu. Nors kaunietės dukart išlygino rezultatą, į priekį išsiveržti pavyko tik likus žaisti kiek daugiau nei minutę, dvitaškį įmetus Jolantai Marmienei - 58:56.

Iškart po minutės pertraukėlės suklydo Monika Aleksaitė. Komandos draugės klaidą ištaisė S.Daniels, gynyboje perėmusi kamuolį ir išlygindama rezultatą metimu iš po krepšio. Dukart kamuolį puolime atkovojusios kaunietės nesugebėjo sėkmingai užbaigti atakos. Kamuolį praradus V.Kaminskytei, galimybę laimėti rungtynes turėjo ir „Utena“, bet M.Aleksaitės metimas buvo netaiklus.

Pratęsimo pradžioje, uteniškėms dusyk praradus kamuolį ir dukart nepataikius iš toli, „Aistės-LSU-Paradis“ šių klaidų varžovėms nedovanojo ir atitrūko 5 taškų pranašumu - 63:58. „Utena“ rankų nenuleido. Paskutinę minutę R.Žilinskaitė pataikė ketvirtąjį savo tritaškį ir išlygino rezultatą. L.Svarytė šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus, tuo tarpu V.Kaminskytės vienas netaiklus baudos metimas suteikė galimybę viešnioms išgelbėti rungtynes, tačiau paskutinės atakos metu uteniškės suklydo.

Nugalėtojoms N.Skadaitė surinko 20, L.Svarytė (8 atk. kamuoliai) - 18, G.Tamašauskaitė - 11 taškų.

„Utenai“ R.Žilinskaitė pelnė 17, K.Alminaitė (22 atk. kamuoliai) - 16, S.Daniels (10 atk. kamuolių, 13 rez. perdavimų) - 12 taškų.

„Sūduva“ be vargo įveikė „Rūtą-Universitetą“

Praėjusiame ture trečiąją vietą užsitikrinusi Marijampolės „Sūduva“ iškovojo penktąją pergalę iš eilės. Nei karto ketvirtajame Lietuvos moterų krepšinio lygos reguliaraus čempionato rate dar nepralaimėjusios suvalkietės savo aikštėje nepasigailėjo autsaiderio Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ - 95:54 (28:8, 24:11, 24:18, 19:17).

Kovos užuomazgos truko vos porą minučių. Vėliau „Sūduva“ padidino apsukas, ėmė sparčiai tolti ir po Ivetos Šalkauskės dvitaškio dar pirmajame kėlinuke susikrovė 20 taškų pranašumą. Antrajame kėlinuke Sabine Dukate dukart pataikė iš toli. Po antrojo taiklaus metimo aikštelės šeimininkės pirmavo 42:12.

„Sūduvos“ 30 taškų persvara laikėsi iki trečiojo ketvirčio vidurio. Vėliau marijampolietės dar kartą spurtavo. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje po Dovilės Saurazaitės dvitaškio jos pirmavo rekordiniu rungtynėse 44 taškų skirtumu - 83:39. Iki dvikovos pabaigos šiaulietėms jį pavyko nežymiai sumažinti.

„Sūduvai“ I.Prėskienytė pelnė 22 (11 atk. kamuolių), S.Dukate - 17, D.Saurazaitė - 16 (9 rez. perdavimai) taškų.

„Rūtos-Universiteto“ gretose išsiskyrė I.Kazlauskaitė ir S.Kuodienė, pelniusios, atitinkamai, 17 ir 12 taškų.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1.Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“242311935:131647
2.Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“252141781:142146
3.Marijampolės „Sūduva“251871880:152543
4.Klaipėdos „Fortūna“2513121730:163338
5.Kauno „Aistės-LSU-Paradis“2512131611:155937
6.Utenos „Utena“247171440:168631
7.Vilniaus „Jaunieji talentai“255201432:188330
8.Šiaulių „Rūta-Universitetas“250251387:217325