Geresnį dviejų mačų santykį (+7) turinti Kėdainių ekipa žengė į ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalyje kėdainiečiai surems ginklus su Tamperės „Pyrinto“ klubu iš Suomijos, kuris iš kovos eliminavo Estijos Rakverės „Tarvas“ krepšininkus (99:80 ir 102:94).

Jau per pirmas septynias susitikimo minutes „Nevėžio“ ekipa išlygino dviejų mačų serijos rezultatą (24:5), o prasidėjus antrai mačo pusei jos pranašumas tapo rekordinis – 54:22.

Trečiame kėlinyje penktą asmeninį pražangą užsidirbo Vidas Ginevičius, tačiau aikštelės šeimininkai išlaikę rungtynių tempą ir aikštelę paliko iškeltomis galvomis.

Gintaras Leonavičius, Tauras Jogėla ir treneris Gintaras Leonavičius

Tuo metu Panevėžio Lietkabelis namuose žaidė tik pirmas aštuntfinalio etapo rungtynes su Ventspilio „Ventspils“ klubu iš Latvijos ir įspūdingai išplėšė pergalę iš svečių rezultatu 67:66 (14:18, 17:21, 16:9, 20:18). Likus 4 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos, svečiai dar pirmavo 64:66, bet, laimė, panevėžiečių snaiperio Darricko Leonardo tolimas „šūvis“ buvo taiklus.

Atsakomas mačas šeštadienį (kovo 1-ą d.) Ventspilyje.

Šios poros nugalėtojas BBL ketvirtfinalyje žais su Šiaulių „Šiaulių“ klubu, kuris aštuntfinalyje dusyk - 107:79 ir 91:78 - nugalėjo Atyrau „Barsy“ (Kazachstanas) ekipą.

„Nevėžis“ - „Valmiera“ - 96:70 (31:9, 31:13, 17:25, 27:23).

„Nevėžis“: Tauras Jogėla 23 (12 atk. kam., 8 išprov. pražang.), Valdas Dabkus 21 (10 atk. kam., 8/9 dvitaškiai), Gintaras Leonavičius 17, Povilas Butkevičius 12, Vidas Ginevičius 9, Aurimas Adomaitis 8, Žydrūnas Kelys 7, Šarūnas Kulevičius 4 taškai.

„Valmiera“: Janis Kaufmanis 20, Ernestas Kalve 14, Sandis Amolinis ir Davisas Gekas po 10, Kristapas Dargaisas ir Raimundas Gabranis po 5, Edgaras Kruminis 3, Edmundas Elksnis ir Elvis Saulitis po 2, Maris Žiedinis 1 taškas.

„Lietkabelis“ - „Ventspils“ - 67:66 (14:18, 17:21, 16:9, 20:18).

„Lietkabelis“: Mantas Kazonas 17, Darrickas Leonardas 13, Ivanas Neliubovas 12 (8 atk. kam.), Ryanas Olanderis 10 (8 atk. kam.), Darius Griškėnas 6, Žygimantas Šimonis 3, Lukas Aukštikalnis, Mantas Virbalas ir Jokūbas Gintvainis po 2 taškus. Gediminas Žalalis taškų nesurinko (1 atk. kam.).

„Ventspils“: Ronaldas Zakis 16 (5 atk. kam.), Harvey Jeray Grantas (8 atk. kam.) ir Maris Gulbis po 9, Lorenzo Williamsas ir Akselis Vairogas (7 atk. kam.) po 7, Sandis Valteris 6, Janis Timma (4 atk. kam., 5 rez. perdav.) ir Maris Laksa po 5, Davisas Lejasmeieris 2 taškai.

Kitose pirmose BBL aštuntfinalio rungtynėse dviejų lietuvių atstovaujamas Tartu „TU-Rock“ (Estija) klubas svečiuose 84:53 (14:16, 23:5, 25:12, 22:20) sutriuškino Jėkabpilio „Jekabpils“ (Latvija) ekipą.

16 taškų nugalėtojams pelnė Tanelis Kurbas, po 15 - Janaras Taltsas ir Augustas Pečiukevičius, 12 - Vilmantas Dilys.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Troy Barniesas (16 tšk.) ir Jurijus Aleksejevas (11 tšk.).

Atsakomas susitikimas pirmadienį (kovo 3-ią d.) vyks Estijoje.

Šios poros nugalėtojas žais su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Liepojos „Triobet“ (Latvija) komandų aštuntfinalio mačą laimėjusia ekipa. Pirmą susitikimą Liepojoje rezultatu 92:79 laimėjo „Pieno žvaigždės“.