Įspūdingai puolę šeimininkai jau po trijų kėlinių galėjo pasigirti tiesiog triuškinama 42 taškų persvara (92:50), o netrukus jų pranašumas pasiekė ir rekordinę 47 taškų žymą – 99:52. Laimei, žalgiriečiai sugebėjo pasinaudoti varžovų atsipalaidavimu ir atsakė atkarpa 20:4 bei kiek sušvelnino nepadorų skirtumą.

Tai buvo jau trečia „Žalgirio“ ir „Real“ akistata šį sezoną. Prieš tai abu kartus taip pat buvo pajėgesni ispanai – 83:63 ir 95:67.

Rungtynės:

Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 108:72 (34:21, 26:16, 32:13, 26:22).

„Real“: Rudy Fernandezas 20, Sergio Llullas 15 (9 rez. perd.), Ioannis Bourousis 13, Sergio Rodriguezas (9 rez. perd.) ir Felipe Reyesas po 12, Nikola Mirotičius 11, Danielis Diezas, Tremmellas Dardenas ir Salahas Mejri (9 atk. kam.) po 7, Marcusas Slaughteris 4 taškai.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 21 (6/11 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai), Robertas Javtokas 15 (6/10 dvitaškiai, 1/1 tritaškis), Artūras Milaknis 8, Paulius Jankūnas ir Šarūnas Jasikevičius po 6, Vytenis Čižauskas 5, Mindaugas Kupšas 4, Vytenis Lipkevičius 3, Martynas Pocius (12 min., 0/3 tritaškiai, -2 naud. balai) ir Artūras Gudaitis po 2 taškus. Tomas Dimša (14 min.) ir Tadas Klimavičius (13 min.) taškų nepelnė.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Žalgiriečiai mačą pradėjo susikaupė ir po ryžtingų J. Dentmono, P. Jankūno bei R. Javtoko metimų pirmavo 6:4, tačiau „Real“ vyrai pagreitino žaidimo tempą, laimėjo atkarpą 7:0 ir privertė „Žalgirio“ trenerė Saulių Štombergą prašyti minutės pertraukėlės – 11:6. Įsižaidę šeimininkai, daugiausiai Rudy Fernandezo ir Ioannio Bourousio pastangomis, netrukus susikrovė jau devynių taškų persvarą (21:12), tačiau taiklūs V. Lipkevičiaus ir J. Dentmono tritaškiai ją sumažino iki 18:21.

Vis dėlto kėlinio pabaiga vėl priklausė uraganiškai žaidusiam „Real“ klubui. 16 taškų „Žalgirio“ deficitą paskutinę sekundę tritaškiu kiek sumažino „centras“ R. Javtokas, tačiau Madrido komanda po pirmų 10 minučių – priekyje 34:21.

Įkvėpti R. Javtoko tolimo šūvio žalgiriečiai pakiliai pradėjo antrą ketvirtį ir po dviejų iš eilės Šarūno Jasikevičiaus tritaškių sumažino savo atsilikimą iki vienženklio – 29:38. Deja, „Real“ iškart atsakė sausa atkarpa 9:0 ir vėl nutolo – 47:29. Po dviejų rezultatyvių Sergio Llullo atakų madridiečių pranašumas pirmą kartą pasiekė ir 20 taškų ribą – 58:37. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant 23 taškų skirtumui – 60:37.

Trečią ketvirtį „Real“ krepšininkai pradėjo eiliniu spurtu 8:0, tuomet įsišėlo Rudy Fernandezas, kuris pelnė aštuonis taškus iš eilės, o po I. Bourousio tritaškio ir dviejų Felipes Reyeso baudų švieslentėje degė jau nepadorus rezultatas – 81:44. Košmariškas vakaras „Žalgiriui“ nesibaigė: LKL čempionų gynybą draskęs S. Llullas smeigė NBA stiliaus tritaškį ir šeimininkai po trijų kėlinių mėgavosi net 42 taškų atsarga – 92:50.

Po galingo Marcuso Slaughterio dėjimo „Real“ iki 100-tojo taško betrūko vieno taiklaus metimo – 99:52. Laimei, tuomet trim tritaškiais iš eilės atsakė Vytenis Čižauskas ir Artūras Milaknis – 99:61. „Karališkojo“ klubo atstovai ir toliau demonstravo atsipalaidavimo ženklus ir, pralaimėję atkarpą 4:20, leido „Žalgiriui“ priartėti iki 72:103. Galutinis rezultatas – 108:72.

* * *

Kitas Eurolygos F grupės rungtynes žalgiriečiai žais lygiai po savaitės, vasario 28 d., svečiuose su Miuncheno „Bayern“ ekipa.