Edo Nickaus auklėtiniai dvikovą pradėjo galingai – 17:6, o antrojo kėlinio pabaigoje jau pirmavo 32 taškų skirtumu – 49:17. Lyg ant bangos rungtyniavę kauniečiai nesiruošė mažinti apsukų ir po didžiosios pertraukos - nuolat klaipėdiečius į neviltį varė taikliais tritaškiais ir vienu metu pirmavo net 77 taškų skirtumu – 121:44.

LSU stebino taikumu: iš 35 tritaškių pataikė net 22 kartus (63 proc.), nuo dvitaškio linijos – 25/37 (68 proc.).

Nugalėtojams Šarūnas Vingelis surinko 28 taškus (8/10 trit., 5 rez. perd., 37 naudingumo balai), Žygimantas Skučas pridėjo 22 taškus (5/7 dvit., 4/6 trit., 7 atk. kam.), Karolis Babkauskas – 16 (11 rez. perd.), Arūnas Sakalauskas – 14, Taurantas Tamošiūnas – 12, Paulius Petrilevičius ir Šarūnas Beniušis – po 11 tšk.

Iš klaipėdiečių dviženklį taškų skaičių – 19 surinko vienintelis Valentas Tarolis, Linas Januška pridėjo 9, Martynas Airošius – 5 tšk.

LSU suklydo 10 kartų, o pajūrio atstovai – 22 kartus.

„Vyrai rimtai sužaidė, laikėsi disciplinos, akyse degė ugnelės. Pirmąjį tarpusavio susitikimą Klaipėdoje 2013 metų gruodžio 2 dieną pralaimėjome rezultatu 87:89, tad šįkart degėme revanšu. Aišku, tąkart į Klaipėdą vykome tik šešiese ar septyniese, dėl to ir buvo toks rezultatas. Mes šiai dienai esame stipresni. Teigiamų poslinkių suteikia ir patirtis LKL čempionate“, – pabrėžė LSU treneris Edas Nickus.

KU komandos treneris Rytis Vaišvila po tokio skaudaus pralaimėjimo sunkiai rinko žodžius.

„Varžovai metė fantastinius metimus per rankas ir pataikė. Kai taip krepšininkai atakuoja, sunku sustabdyti. Kita vertus, po tokio pralaimėjimo nereikia teisintis. Patiems reikėjo parodyti charakterį, kautis aršiau ir aktyviau gintis, tada ir skirtumas būtų kitoks. Šįkart mano komandos žaidėjai į aikštę išėjo atsipalaidavę. Tai nepateisinama. Tokių dalykų negali būti“, – rėžė KU treneris.

LSU po šių rungtynių (9 pergalės, 4 pralaimėjimai) išliko trečioje LSKL turnyro pozicijoje, KU (7 pergalės, 6 pralaimėjimai) – penktoje.

Vilniaus derbyje – solidi MRU pergalė

Sostinės ekipų - Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Vilniaus universiteto (VU) mūšis nesukėlė itin didelės intrigos - pergalę 23 taškų skirtumu – 84:61 (19:15, 23:12, 21:19, 21:15) iškovojo praėjusio sezono čempionai MRU krepšininkai.

Po praėjusiame ture kiek netikėtai patirto pralaimėjimo autsaideriams – KTU krepšininkams, MRU atstovai šįkart dvikovą pradėjo susikaupę ir dar iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklę taškų persvarą – 42:27, o vėliau skirtumas dar labiau išaugo.

MRU ekipą į pergalę vedė Eimantas Bendžius, pelnęs 21 tašką, Tautvydas Šležas pridėjo 16, Osvaldas Olisevičius – 12, Ignas Ryla – 11 taškų.

Iš VU ekipos išsiskyrė 16 taškų pelnęs Karolis Brusokas (8 atk. kam.), po 10 surinko Gabrielius Ramonas ir Tautvydas Pipiras.

MRU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 42:29.

„Po paskutinio pralaimėjimo žaidėjai kaip reikiant gavo pylos ir padarė išvadas. Šįkart jau nusiteikimas buvo visai kitoks, kontroliavome padėtį. Rimtai padirbėjo gynyboje ir pavyko varžovus užpulti. Kai gauni spyrį į užpakalį, nieko kito nebelieka kaip tik pasitempti. Štai ir užtikrinta pergalė. Jau nuotaikos smagesnės“, - kalbėjo vienas iš MRU komandos trenerių Vytautas Poteliūnas.

Pasak VU trenerio Rimanto Kaminsko, MRU – sunkiai sustabdoma ekipa.

„MRU komandos puolimo mašina šįkart dirbo nepriekaištingai. Mes žinojome, kas mūsų laukia, tačiau galbūt tikėjomės mažesnio taškų skirtumo. Deja, nepavyko atsilaikyti. Bandėme visai strateguoti: keisti gynybos sistemas, taktiką, tačiau niekas nepasiteisino. MRU beveik neturi silpnų vietų. Šiemet tiek mums, tiek kitoms ekipms, MRU krepšininkai bus sunkiai sustabdomi“, - mano VU treneris.

Tiesa, VU ekipa šį sezoną - 2013 metų gruodžio 2 dieną MRU krepšininkus savoje arenoje įveikė 4 taškų skirtumu – 80:76.

MRU (11 pergalių, 2 pralaimėjimai) kol kas LSKL čempionate žengia antri. Tačiau jie yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau, nei pirmoje pozicijoje įsitaisę VDU krepšininkai (11 pergalių, 3 pralaimėjimai). VU ekipa (6 pergalės, 7 pralaimėjimai) – žengia šešta.

VDU palaužė VGTU

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai savų žiūrovų akivaizdoje 20 taškų skirtumu – 103:83 (25:24, 27:10, 22:29, 29:20) įveikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandą.

VGTU tituluotiems varžovams pirmąjį kėlinį priešinosi itin atkakliai – taškas į tašką, tačiau jau antrojo kėlinio viduryje VDU susikrovė dviženklę persvarą – 40:29 ir iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido.

Tiesa, VGTU ketvirtojo kėlinio viduryje buvo pavykę priartėti vos iki 2 taškų – 81:83, tačiau jie netrukus vėl neapsigynė ir buvo nubausti keliomis taikliomis atakomis.

VDU gretose išsiskyrė Artūras Gudaitis, pelnęs 24 taškus (10/12 dvit., 4/4 baudos, 6 atk. kam., 3 rez. perd.), Vytenis Čižauskas (8 rez. perd.) ir Justas Tamulis surinko po 18 taškų, Rolandas Jakštas – 15, Mindaugas Kupšas – 13 tšk.

VGTU komandai Evaldas Rastenis surinko 18 taškų, Karolis Alekna – 17, Steponas Markus ir Laimonas Brazauskas – po 11 tšk.

VDU kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių laimėjo rezultatu 43:33.

„Galėjome laimėti ir lengviau. Vyrai nebuvo taip susikaupę, kaip norėtųsi. Galime žaisti ir geriau. Galėjome anksčiau išspręsti visus reikalus, neleisti priartėti, tačiau šiose rungtynėse buvo visko. Visgi, jautėme, kad esame stipresni ir laimėsime“, - sakė VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VDU (11 pergalių, 3 pralaimėjimai) išsaugojo pirmąją LSKL turnyro lentelės poziciją, VGTU krepšininkai (2 pergalės, 12 pralaimėjimų) žengia priešpaskutiniai, aštunti.

ŠU Kaune nugalėjo KTU

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai Kaune rezultatu 89:76 (24:17, 24:16, 28:31, 13:12) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą.

Šiauliečiai 16 rungtynių minutę pirmavo 19 taškų skirtumu – 40:21, tačiau kauniečiai antroje rungtynių pusėje sumažino atsilikimą iki 8 taškų ir neleido saulės miesto atstovams lengvai kvėpuoti.

ŠU komandai Julius Jucikas pelnė 17 taškų, Rokas Giedraitis – 16, Modestas Kumpys – 15, Ignas Vaitkus (9 atk. kam.) ir Ignas Ramašauskas – po 13, Irmantas Lianzbergas – 12 tšk.

KTU gretose Nerijus Barauskas surinko 19 taškų, Mindaugas Jakšas – 17, Mantvydas Stašelis – 16 tšk.

„Buvo smagios rungtynės, gerai atakavome varžovų krepšį. Vyrams priekaištų neturiu – vykdė visas mano užduotis. Galiu net pagirti savo žaidėjus“, – iškart po dvikovos sakė ŠU treneris Vaidas Pauliukėnas.

Pirmąjį tarpusavio susitikimą, vykusį 2013 metų gruodžio 2 dieną Šiauliuose, ŠU krepšininkai laimėjo kur kas lengviau – 113:66.

LSKL merginų čempionatas: LSU parklupdė lyderes

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų čempionate suklupo šio sezono lyderės Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkės. Jas net 33 taškų skirtumu – 85:52 (13:13, 25:11, 28:12, 19:16) sutriuškino namuose rungtyniavusios Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginos.

Algirdo Budėno auklėtinės pirmąjį kėlinį kovėsi apylygiai, tačiau atrajojo kėlinio pradžioje LSU šoktelėjo į priekį 23:13 ir nuo tada kontroliavo padėtį. Ketvirtajame kėlinyje LSU pranašumas perkopė ir 30 taškų ribą.

LSU merginos žaidė darnų komandinį žaidimą, negailėjo viena kitai rezultatyvių perdavimų, tad nenuostabu, kad net penkios kaunietės surinko dviženklį taškų skaičių: Monika Petrauskaitė – 15 taškų, Alma Lekevičiūtė – 14 (12 atk. kam.), Vilija Kaminskytė – 13 (17 atk. kam.), Greta Tamašauskaitė – 11, Erika Liutkutė – 10 tšk.

MRU gretose išsiskyrė Rita Žilinskaitė, pelniusi beveik pusę komandos taškų – 25. Monika Aleksaitė pridėjo 12, Indrė Grigaitė ir Ina Jackevič – po 6 tšk.

LSU daugiau nei dvigubai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (58:24) ir atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (27:9).

KTU įveikė VU

Antrąją pergalę šį sezoną iškovojo Kauno technologijos universiteto (KTU) merginos. Jono Kurševičiaus auklėtinės net 25 taškų skirtumu 67:42 (11:12, 16:11, 23:6, 17:13) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) studentes.

Pirmojo kėlinio viduryje vilnietės pirmavo 12:4, tačiau tuomet pabudo KTU merginos ir dar iki didžiosios pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai - 27:23.

Trečiajame kėlinyje KTU dar labiau susikaupė ir jau demonstravo pavyzdingą žaidimą -puikiai gynyboje plušėjusios ir varžoves gražiomis atakomis į neviltį variusios KTU studentės greitai susikrovė dviženklę persvarą – 39:27 ir vėliau ją tik didino.

KTU komandą į pergalę vedė Akvilė Baronėnaitė, pelniusi 23 taškus (8/6 dvit., 1/3 trit., 4/6 baudos, 14 atk. kam., 3 rez. perd., 33 naudingumo balai), po 8 taškus pridėjo Laura Želnytė (9 atk. kam.) ir Toma Ralytė (8 atk. kam.), po 7 – Inga Brusokaitė ir Jurgita Girdauskaitė.

VU gretose išsiskyrė Miglė Kurpytė, pelniusi 10 taškų, Justė Raluševičiūtė pridėjo 8, Vita Žilinskaitė – 7 (11 atk. kam.), Živilė Gribulytė – 7 (11 atk. kam.).

KTU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (59:48) ir atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (15:5).