VDU be gailesčio sutriuškino KTU

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai ne žodžiais, o darbais įrodinėja, jog šiemet po metų pertraukos pasiryžę žūtbūt susigrąžinti LSKL čempionų titulus. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai savo aikštelėje net 40 taškų skirtumu – 111:71 (31:20, 15:15, 30:13, 35:23) sutriuškino Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą.

VDU rungtynes pradėjo galingai ir jau ketvirtąją dvikovos minutę susikrovė dviženklę taškų persvarą – 16:4.

Antrajame kėlinyje KTU vienu metu buvo sušvelninę skirtumą iki 9 taškų – 33:42, tačiau po didžiosios pertraukos jau atrodė sutrikę ir buvo akivaizdžiai sutriuškinti.

VDU komandą į pergalę vedė Tauras Jogėla, pelnęs 29 taškus (9/12 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 5/8 baudos, 36 naud. balai), Marijus Užupis pridėjo 17, Rytis Juknevičius – 16, Justas Tamulis – 13, Simonas Kymantas – 10 taškų.

KTU gretose išsiskyrė 17 taškų surinkęs Mantvydas Stašelis, po 14 taškų pridėjo Mindaugas Jakšas ir Nerijus Barauskas (11 atk. kam.), 11-a – Gintautas Kybartas.

VDU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (42:27) ir šiek tiek rečiau klydo (18 ir 22 kalidos).

„Komandoje tvyro gera atmosfera, malonu, kad visi gali žaisti, todėl visi patenkinti. Po truputį susižaidžiame ir įsibėgėjame, tačiau daryti rimtesnių išvadų kol kas iš šių rungtynių nesiryžčiau – tiesiog varžovai atsiliko ir per anksti nuleido rankas. Galėjo ir labiau pasipriešinti“, – iškart po rungtynių kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Anot KTU trenerio Vytauto Pliaugos, jo krepšininkams niekaip nepavyko apsiginti nuo varžovų greitų atakų.

„Po dviejų kėlinių vaizdas buvo pusėtinas, tačiau vėliau ėmėme skubėti, bandėme atakuoti krepšį neparuošę metimų, klydome ir neatsilaikėme prieš VDU žaidėjų greitas atakas. Esu nepatrenkintas savo komandos žaidimu. Pirmąjį tarpusavio susitikimą savo aikštėje pralaimėjome tik 10 taškų skirtumu – 77:87, o šįkart jau buvome skaudžiai pamokyti. Kita vertus, šįkart mums nepavyko suburti savo pajėgiausios kariaunos – mus išretino ligos ir traumas, Be to, VDU žaidėjai yra aukštesni, tad išnaudojo šį pranašumą“, – teigė KTU treneris.

VDU (9 pergalės, 3 pralaimėjimai) LSKL turnyro lentelėje užima antrąją vietą, KTU (1 pergalė, 10 nesėkmių) – paskutiniąją, devintąją.

MRU iškovojo dešimtą pergalę

Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentai neužleidžia lyderio pozicijų – savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 89:77 (29:13, 17:27, 27:21, 16:16) palaužė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentus ir į savo sąskaitą įsirašė jau dešimtąją pergalę.

Praėjusio sezono LSKL čempionai greitai išsiveržė į priekį – 14:4, 25:11, tačiau LEU antrajame kėlinyje pabudo tarsi po šalto dušo ir išlygino rezultatą – 37:37. Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo MRU pirmaujant vos 6 taškais – 46:40.

Visgi trečiajame kėlinyje MRU greitai susikrovė dviženklę persvarą – 65:52 ir jau kur kas ramiau baigė rungtynes.

MRU gretose išsiskyrė Dovis Bičkauskis, pelnęs 19 taškų (9 atk. kam.), Antanas Udras pridėjo 14 taškų, po 11 – Arvydas Žarskus ir Julius Kazakauskas (11 atk. kam.).

LEU komandą gelbėjo Darius Tarvydas, pelnęs 32 taškus (5/9 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai., 10/11 baudos, 32 naud. balai), Tadas Rimkūnas surinko 16, Deividas Kumelis – 9 taškus.

MRU kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių laimėjo rezultatu 45:36.

„LEU – pavojinga komanda. Mums teko gerokai paprakaituoti. Abu su treneriu Mindaugu Sakalausku buvome paraudonavę – išliejome nemažai nervų. Nors varžovai kovėsi tik septyniese, tačiau grūmėsi išties gerai – lyg vienas kumštis“, – situaciją aiškino MRU komandos vienas iš trenerių Vytautas Poteliūnas.

Jis pabrėžė, kad savo žaidėjams akcentavo, jog būtina sustabdyti Darių Tarvydą.

„Kartojau žaidėjams, kad reikia jį aktyviau dengti, tačiau šis krepšininkas žaidė protingai ir surinko savo taškus. Visgi, kaip bebūtų, svarbiausia, kad iškovojome pergalę. Juk pirmame čempionato rate LEU įveikėme dar sunkiau – tik 4 taškų skirtumu – 101:97“, – kalbėjo MRU treneris.

MRU (10 pergalių, 1 pralaimėjimas) LSKL čempionate žengia pirmi, LEU (3 pergalės, 9 pralaimėjimai) – septinti.

VU namuose neatsilaikė prieš ŠU

Vilniaus universiteto (VU) studentai namuose po permainingos kovos rezultatu 90:95 (19:25, 23:24, 28:19, 20:27) nusileido Šiaulių universiteto (ŠU) atstovams ir sumažino savo galimybes prasibrauti į finalinio ketvero varžybas.

Pirmoje rungtynių pusėje 4-7 taškais dažniau priekyje buvo ŠU. Jie į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami – 49:42.

Visgi kovingai nusiteikę VU krepšininkai sugebėjo persverti rezultatą – 72:68, tačiau ketvirtojo kėlinio viduryje pabudo ir šiauliečiai – kilo į lemiamą šturmą, atitrūko – 84:78 ir jau pergalės iš rankų nebepaleido.

Šiauliečių gretose nesulaikomas buvo Modestas Kumpys, pelnęs 25 taškus (8 atk. kam.), Rokas Giedraitis prie pergalės pridėjo 21 tašką, Arvydas Gydra – 19 (8 atk. kam.), Mantas Kadzevičius – 14 (8 atk. kam.), Julius Jucikas – 12 (9 atk. kam.).

VU komandai net 34 (7/10 dvitaškiai, 6/19 tritaškiai, 2/3 baudos, 10 atk. kam., 35 naud. balai) taškus pelnė Laurynas Jacevičius, po 15 taškų pridėjo Simonas Lekys ir Tautvydas Pipiras (13 atk. kam.), Domantas Pipiras – 12 tšk.

VU rečiau klydo (7 ir 13 klaidų), tačiau pralaimėjo kovą po krepšiais dėl kamuolių (41:48).

„Svarbu, kad laimėjome. Esu patenkintas savo komandos žaidimu, nors vienu metu ir buvome praradę iniciatyvą. Tai labia svarbi pergalė. Vyrai tai suprato ir įrodė savo pranašumą. Kuo toliau, tuo labiau auga įtampa – visi supranta, kad LSKL čempionate lengvų rungtynių nebebus. Dėl patekimo į finalo ketverto varžybas teks sunkiai kautis su kiekvienu varžovu“, – mano ŠU treneris Vaidas Pauliukėnas.

Pasak VU trenerio Rimanto Kaminsko, jo komandai labai trūko nugaros traumą patyrusio Karolio Brusoko.

„Jei mums būtų padėjęs šis žaidėjas, tikiu, kad rezultatas būtų buvęs kitoks. Juk jis nuolat tempė mūsų komandą. Deja, šįkart tenka susitaikyti su pralaimėjimu. Pirmajame čempionato rate taip pat varžovams nusileidome po atkaklios kovos (61:69). Vis trūksta labai nedaug – tik menkos dalelės sėkmės. Nežadame nuleisti rankų, kovosime kiek tik galėsime“, – ryžtingas buvo VU treneris.

Vilniečiai po šių rungtynių (5 pergalės, 7 pralaimėjimai) LSKL turnyro lentelėje žengia šešti, ŠU (7 pergalės, 4 pralaimėjimai) – ketvirti.

LSU nukovė VGTU

Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai išvykos rungtynėse 21 taško skirtumu – 97:76 (17:19, 30:23, 17:12, 33:22) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą.

LSU komandą į pergalę vedė Žygimantas Skučas, pelnęs 22 taškus, Šarūnas Vingelis pridėjo 19 taškų, Taurantas Tamošiūnas – 12, Šarūnas Beniušis ir Arūnas Sakalauskas – po 11 tšk.

VGTU gretose išsiskyrė Andrius Gradauskas, surinkęs 15 taškų, Tomas Galeckas ir Steponas Markus pridėjo po 12 taškų.

„Leidau visiems pažaisti, pasipraktikuoti. VGTU komandai pralaimėti net neturime minties, tad dvikova vyko ramiai, be didesnės įtampos“, – situaciją komentavo LSU treneris Edas Nickus.

Pirmasis šių ekipų tarpusavio susitikimas, vykęs 2013 metų spalio 28 dieną, baigėsi taip pat LSU pergale – 67:54.

LSU studentai (8 pergalės, 4 pralaimėjimai) LSKL turnyrinėje lentrelėje žengia treti, VGTU krepšininkai (2 pergalės, 10 pralaimėjimų) – aštunti.

LSKL merginų čempionate – nuo pratęsimo iki sutriuškinimų

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų čempionate pergales iškovojo ir lyderių pozicijas dar labiau sutvirtino Mykolo Romerio universiteto (MRU), Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) ekipos.

KU Vilniuje sutriuškino VU

Klaipėdos universiteto (KU) komanda, vedama Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkių, išvykos rungtynėse be didesnio gailesčio net 32 taškų skirtumu – 97:65 (25:26, 20:19, 27:8, 25:12) palaužė Vilniaus universiteto (VU) studentes.

Vilnietės su pajūrio atstovėmis du kėlinius kovėsi kaip lygios su lygiomis, tačiau antroje rungtynių pusėje jau nebeatlaikė tempo ir buvo akivaizdžiai sutriuškintos.

KU ekipą į pergalę vedė Eglė Šikšniūtė, surinkusi 25 taškus (10/18 dvit., 1/1 trit., 2/2 baudos, 10 atk. kam., 4 rez. perd., 31 naudingumo balas), Gabrielė Gutkauskaitė prie pergalės pridėjo 16 taškų, Simona Dobrovolskytė – 13 (8 atk. kam.), Monika Grigalauskytė ir Kristė Druskytė - po 12, Roberta Mizgerytė – 11 tšk.

Iš vilniečių išsiskyrė Gabrielė Garlaitė, pelniusi 26 taškus, Miglė Kurpytė pridėjo 19, Justė Raluševičiūtė – 9 tšk.

KU (5 pergalės, 2 pralaimėjimai) LSKL čempionate kol kas užimą trečiąją vietą, VU (1 pergalė, 1 pralaimėjimas) – penktąją vietą.

Uostamiesčio atstovės Vilniaus krepšininkes šį sezoną sutriuškino jau antrą kartą. Pirmosios rungtynės, vykusios 2013 metų spalio 21 dieną Klaipėdoje, baigėsi rezultatu 76:36.

MRU ir VDU prireikė pratęsimo

Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkės namuose tik po pratęsimo rezultatu 97:88 (17:22, 21:22, 24:20, 19:17, 16:7) palaužė šiemet buksuojančias praėjusio sezono čempiones Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentes.

MRU gretose stebuklus išdarinėjo net 45 taškus (17/26 dvit., 1/1 trit., 8/9 baudos, 14 atk. kam. 4 rez. perd.) pelniusi Ieva Prėskienytė, 28 taškus (10 rez. perd.) prie pergalės pridėjo Rita Žilinskaitė, 13 – Milda Šukytė.

VDU komandai Ieva Stankevičiūtė pelnė 31 tašką, Kristina Alminaitė surinko 25 taškus (15 atk. kam.), Gintarė Jasiunskaitė – 16, Eglė Tarasevičiūtė – 13 (8 atk. kam.).

MRU (6 pergalės, 1 pralaimėjimas) su 13 taškų LSKL turnyro lentelėje užima antrąją vietą, VDU (1 pergalė, 6 nesėkmės) – ketvirtąją vietą.

MRU ekipa kaunietes šį sezoną įveikia jau antrą kartą. Pirmasis susitikimas, vykęs 2013 metų spalio 21 dieną Kaune, baigėsi kur kas lengvesne MRU pergale – 88:64.

LSU palaužė KTU

LSKL vicečempionės Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkės namuose 22 taškų skirtumu – 81:59 (25:7, 14:21, 28:16, 14:15) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

LSU nuo pat susitikimo pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas ir diktavo žaidimo sąlygas.

LSU ekipą į pergalę vedė Vitalija Kaminskytė, surinkusi 21 tašką (13 atk. kam., 6 rez. perd.), Greta Tamašauskaitė pridėjo 19 taškų, Monika Petrauskaitė – 17 (12 atk. kam.), Neringa Skadaitė – 13 tšk.

Iš KTU ekipos išsiskyrė Laura Želnytė, pelniusi 18 taškų, Justina Razukevičiūtė pridėjo 14, Akvilė Baronėnaitė – 12 (13 atk. kam.), Goda Ziutelytė – 11 tšk.

LSU ekipa 2013 metų spalio 21 dieną KTU krepšininkes taip pat įveikė dviženkle taškų persvara – 89:74.