MRU vos neprisižaidė Klaipėdoje

Mindaugo Sakalausko ir Vytauto Poteliūno treniruojama MRU komanda Klaipėdoje 6 taškų skirtumu – 79:73 (19:11, 25:26, 24:15, 11:21) nugalėjo Ryčio Vaišvilos auklėtinius – Klaipėdos universiteto (KU) žaidėjus.

Vilniečiai jau septintąją rungtynių minutę susikrovė dviženklę taškų persvarą – 19:7, o trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo ir 20 taškų skirtumu - 68:48, tačiau rungtynių pabaigoje klaipėdiečiams visgi pavyko atkurti rungtynių intrigą.

39 rungtynių minutę komandas skyrė tik 4 taškai – 73:77, tačiau KU studentams pakeisti rungtynių baigti jau pritrūko jėgų ir laiko.

MRU komandą į pergalę vedė Antanas Udras, pelnęs 19 taškų (14 atk. kam.), po 15 taškų pridėjo Dominykas Domarkas ir Julius Kazakauskas (11 atk. kam.), 11 – Osvaldas Olisevičius, 10 – Tadas Padegimas.

KU gretose išsiskyrė Valentas Tarolis, surinkęs 20 taškų, Donatas Norkus pelnė 13, Martynas Airošius – 12 tšk.

„Leidau pažaisti visiems į Klaipėdą atvykusiems žaidėjams. Galbūt dėl to toks ir rezultatas. Rungtynių pabaigoje jaunimas atsipalaidavo ir išbarstė solidžią persvarą. Galėjome laimėti kur kas didesniu taškų skirtumu, tačiau pergalė yra pergalė. Klaipėdoje po ilgos kelionės rungtyniauti niekada nėra lengva“, – pabrėžė praėjusio LSKL sezono čempionės MRU komandos treneris Mindaugas Sakalauskas.

MRU krepšininkai (9 pergalės, 1 pralaimėjimas) užima pirmąją LSKL turnyrinės lentelės vietą, KU (7 pergalės, 4 pralaimėjimai) – trečiąją vietą.

Pirmasis minėtųjų ekipų šio sezono tarpusavio susitikimas, vykęs spalio 21 dieną Vilniuje, buvo atkaklesnis – MRU pergalę šventė tik 4 taškų skirtumu – 72:68.

ŠU namuose neatsilaikė prieš VDU

Net keturi LKL „Šiaulių“ ekipos žaidėjai: Modestas Kumpys, Ignas Ramašauskas, Rokas Giedraitis ir Julius Jucikas neišgelbėjo Šiaulių universiteto (ŠU) komandos nuo pralaimėjimo savų žiūrovų akivaizdoje – saulės miesto atstovai rezultatu 68:78 (16:22, 12:22, 18:17, 22:17) nusileido Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipai.

Kauniečiai apylygiai kovėsi tik rungtynių pradžioje, o antrajame kėlinyje gerokai trūktelėjo į priekį – 38:18 ir iki dvikovos pabaigos nuolat pirmavo.

Tiesa, ŠU vienu metu buvo pavykę priartėti iki 8 taškų (64:72), tačiau sukelti didesnės įtampos jau nebepavyko.

VDU gretose išsiskyrė Tauras Jogėla, pelnęs 16 taškų (9 atk. kam.), po 15 taškų pridėjo Rytis Juknevičius ir Justas Tamulis, 12 – Simonas Kymantas.

Iš ŠU ekipos išsiskyrė 16 taškų surinkęs (10 atk. kam., 5 rez. perd.) Modestas Kumpys, 15 taškų pridėjo Rokas Giedraitis, 12 – Šarūnas Kulevičius, 10 (8 atk. kam.) – Julius Jucikas.

„Pergalę lėmė mūsų žaidėjų kovingumas. Visi, kurie išėjo į aikštę, pridėjo prie pergalės savo indėlio. Šįkart neturiu priekaištų nė vienam žaidėjui. Tikėjomės rimtesnės ir sunkesnės kovos, tačiau ŠU komandai galbūt koją pakišo tai, kad į rungtynes susirinko visa „Šiaulių“ komandos vadovybė, prieš rungtynes visi fotografavosi, turbūt mąstė, kad namuose pavyks pasiekti palankų rezultatą“, – šyptelėjo VDU komandos treneris Arūnas Juknevičius.

VDU krepšininkai šiauliečius šį sezoną įveikė jau antrą kartą – pirmasis susitikimas, vykęs pernai spalio 21 dieną Kaune, baigėsi taip pat dviženkle persvara – 84:74.

VDU ekipa (8 pergalės, 3 pralaimėjimai) LSKL turnyrinėje lentelėje žengia antra, ŠU (6 pergalės, 4 pralaimėjimai) – penkta.

LSU suklupo namuose

Edo Nickaus treniruojami Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai namuose po įtemptos kovos rezultatu 86:89 (15:26, 28:20, 22:21, 21:22) nusileido Vilniaus universiteto (VU) komandai.

Iki rungtynių pabaigos likus 11 sekundžių VU ekipos pranašumas buvo minimalus – 87:86, tačiau netrukus vilnietis Simonas Lekys privertė prasižengti LSU ekipą bei, taikliai realizavęs baudas, padėjo tašką šiose rungtynėse.

VU komandą nuolat į priekį tempė 24 taškus pelnęs Laurynas Jacevičius, po 18 taškų prie pergalės pridėjo Domantas Pipiras (9 atk. kam.) ir Tautvydas Pipiras (7 atk. kam.), 13 (10 atk. kam.) – Karolis Brusokas.

LSU komandai Karolis Babkauskas pelnė 23 taškus, Šarūnas Beniušis – 19, Paulius Malašauskas ir Šarūnas Vingelis – po 14, Arūnas Sakalauskas – 10 tšk.

VU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (44:20), tačiau beveik dukart dažniau klydo (15 ir 8 klaidos).

„Atvirai pasakius, tikėjome, kad galime įveikti LSU komandą. Kovinėmis nuotaikomis ir vykome į Kauną. Džiaugiuosi, kad vaikinai dar kartą pademonstravo sportinį tvirtą charakterį – atsakingomis akimirkomis nepalūžo ir išplėšė pergalę. Mano vaikinai grūmėsi išties nuoširdžiai, atidavė daug jėgų gynyboje. Reikia nenuleisti kartelės, kovoti dar geriau, kad prasibrautume į geriausių komandų ketveriukę. Būtent toks mūsų tikslas“, - aiškino VU komandos treneris Rimantas Kaminskas.

Tai buvo savotiškas VU komandos revanšas už pernai spalį Vilniuje prieš LSU ekipą patirtą pralaimėjimą – 71:80.

LSU studentai (7 pergalės, 4 pralaimėjimai) LSKL turnyrinėje lentelėje žengia ketvirti, VU (5 pergalės, 6 pralaimėjimai) – šešti.

Vilniaus derbyje – LEU pergalė

LSKL turnyrinės lentelės apačioje esančių Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universiteto ekipų permainingą mūšį rezultatu 80:76 (16:26, 12:19, 25:10, 27:21) laimėjo savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę LEU krepšininkai.

VGTU į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami 17 taškų pranašumą – 45:28, tačiau galiausiai antroje rungtynių pusėje ėmė barstyti taškus ir palūžo.

LEU gretose nesulaikomas buvo Darius Tarvydas, pelnęs 30 taškų, 20 taškų pridėjo Algirdas Palaima, 14 (17 atk. kam.) – Gediminas Povilaičius.

Iš VGTU komandos išsiskyrė 21 tašką surinkęs Evaldas Rastinis, po 16 taškų pelnė Andrius Gradauskas (15 atk. kam.) ir Steponas Markus.

LEU krepšininkai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (54:41) ir beveik dukart rečiau klydo (7 ir 13 klaidų).

Tai jau buvo antroji LEU komandos šio sezono pergalė prieš VGTU ekipą – pirmasis susitikimas baigėsi rezultatui 97:87.

Merginų čempionate – MRU ir LSU pergalės

LSKL merginų čempionate pergales iškovojo praėjusio sezono vicečempionės Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentės ir bronzos medalių laimėtojos Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkės. Tuo tarpu LSKL čempionės – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentės ir toliau lieka šį sezoną iškovojusios vos vieną pergalę.

Per kėlinį – vos 3 taškai

Šįkart VDU namuose net 20 taškų skirtumu – 55:75 (3:26, 21:12, 17:17, 14:20) nusileido LSU komandai.

Liucijos Kalvaitienės treniruojamos VDU merginos rungtynes pradėjo tragiškai – 1:19 ir nuo to laiko buvo besivejančių vaidmenyje.

Nors jos ir sugebėjo pabusti po šio šalto dušo bei antrąjį kėlinį jau geriau sužaisti už LSU krepšininkės (21:12), tačiau tai VDU komandos nuo pralaimėjimo nebeišgelbėjo.

LSU gretose išsiskyrė Neringa Skalaitė, surinkusi 26 taškus, Monika Petrauskaitė pridėjo 16 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Eglė Vitkutė – 15, Greta Tamašauskaitė – 10 tšk.

VDU komandą tempė 26 taškus pelniusi ir po krepšiais net 26 kamuolius atkovojusi aukštaūgė Kristina Alminaitė, 8 taškus pridėjo Gintarė Jasiunskaitė, 7 – Brigita Povilaitytė.

VDU suklydo 28 kartus, o LSU – 18 kartų.

KU neišgelbėjo ir „Fortūnos“ žaidėjos

Daugiausiai iš Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkių suburta Klaipėdos universiteto (KU) ekipa namuose neatsilaikė prieš Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandą. Klaipėdietės dvikovą pralaimėjo po pratęsimo rezultatu 82:85 (16:26, 27:13, 20:18, 11:17, 8:11).

Klaipėdietės 29 rungtynių minutę dar pirmavo 8 taškais – 63:55, tačiau vėliau neišvengė klaidų ir buvo priverstos susitaikyti su pralaimėjimu.

MRU gretose daugiausiai prie pergalės prisidėjo Eglė Šniokaitė, pelniusi net 36 taškus, Rita Žilinskaitė pelnė 23 taškus, Ieva Prėskienytė (16 atk. kam.) ir Milda Šukytė (12 atk. kam.) – po 10 tšk.

KU žaidėja Gabrielė Gutkauskaitė surinko 18 taškų, Simona Dobrovolskytė ir Kristė Druskytė (11 atk. kam., 9 rez. perd.) – po 17 taškų, Monika Grigalauskytė – 14 (11 atk. kam.), Eglė Šikšniūtė – 8 tšk.

LSKL merginų turnyro lentelė (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):