Kauniečiai pirmame Eurolygos turnyro etape iškovojo 5 pergales, bet TOP-1 etape jau nusileido vokiečių Miuncheno „Bayern“ (66:84), rusų Maskvos CSKA (62:77), žydų Tel Avivo „Maccabi“ (78:87) ir rusų „Lokomotiv-Kuban“ klubams. Krasnodaro komanda, pernai iškovojusi Europos taurę, šio sezono Eurolygos pirmame etape savo grupėje užėmė pirmą vietą. TOP-16 etapo kovose jiems sekasi prasčiau - dvi pergalė ir du pralaimėjimai.

Beje, praėjusių metų gegužės 28-ą žalgiriečiai kaipti Krasnodare ir baigė 2012-2013 metų VTB Vieningos lygos čempionatą, kai pusfinalio ketvirtose rungtynėse 62:84 nusileido vietos „geležinkeliečiams“.

Žalgiris“ puikiai žaidė beveik tris kėlinius, o antro ketvirčio viduryje pirmavo net 16 taškų skirtumu (37:21). Lemiamame kėlinyje, likus žaisti 3:38 min. kauniečiai dar turėjo 8 taškų pranašumą (75:67), bet likusią atkarpą pralaimėjo net 0:13 ir buvo priversti pripažinti varžovų iš Rusijos persvarą - 75:80.

Krasnodaro ekipos lietuviai buvo rezultatyvūs. S. Jasaitis per beveik 29 minutes (28:46) pelnė 11 taškų (3/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai ir 2/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą. M. Kalnietis per 29 minutes (29:16) įmetė 9 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai ir 1/2 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko net 7 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus suklydo.

„Žalgirio“ gretose išsiskyrė Robertas Javtokas (16 taškų), Justinas Dentmonas (15 tšk., 11 rez. perdav., bet net 6 klaidos) ir Vytenis Lipkevičius (10 tšk.).

Rungtynių eiga:

Rezultatas:

„Lokomotiv-Kuban“ (2/2) - „Žalgiris“ (0/4) - 80:75 (16:29, 23:22, 19:14, 22:10).

„Lokomotiv-Kuban“: Krunoslavas Simonas 21 (8 rez. perdav., 6 atk, kam., 2 per. kam., 4 klaid., 4/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 1/1 baudos), Simas Jasaitis (28:46, 4 atk. kam., 1 rez. perdav., 3/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Valerijus Lichodejus po 11, Aleksas Maričius 10, Mantas Kalnietis (29:16, 5 atk. kam., 7 rez. perdav., 3 per. kam., 2 klaid., 1/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/2 baudos) ir Sergejus Bykovas po 9, Derrickas Brownas 4, Andrejus Zubkovas ir Aleksejus Žukanenka po 2, Maksimas Grigorjevas 1, Marcusas Williamsas 0 taškų (05:46). Richardas Hendrixas nežaidė.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 16 (25:24, 4 atk. kam., 3 rez. perdav., 7/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), Justinas Dentmonas 15 (11 rez. perdav., 6 klaid., 5 atk. kam., 3 per. kam., 1/5 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 4/4 baudos), Vytenis Lipkevičius 10 (28:07, 4 atk. kam., 3 klaid., 2/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Paulius Jankūnas (25:54, 2 atk.kam., 4 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos) ir Kšyštofas Lavrinovičius (14:06, 3 atk. kam., 2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudos) po 8, Mindaugas Kupšas 6 (14:36, 2 atk. kam., 3/6 dvitaškiai), Vytenis Čižauskas 5 (11:36, 2 rez. perdav., 2 klaid., 1/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Tomas Dimša 3 (17:38, 3 atk. kam., 0/2 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/1 baudos), Artūras Milaknis (09:10, 1/1 dvitaškiai) ir Martynas Pocius (16:01, 5 atk. kam., 2 klaid., 1/3 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai) po, Kasparas Vecvagaras 0 taškų (06:13). Tadas Klimavičius nežaidė.

Blokai: „Lokomotiv-Kuban“ 7 – 0 „Žalgiris“;

Pražangos: „Lokomotiv-Kuban“ 21 – 24 „Žalgiris“.

Trenerių komentarai

Saulius Štombergas:

„Tai buvo geros rungtynės, tačiau praradome nuostabią progą iškovoti pirmą pergalę. Visgi tikiu, kad mano komanda gali pasiekti atkrintamą etapą. Mūsų dar laukia dešimt mačų, tad yra daug laiko pataisyti klaidas ir įgyti šaltakraujiškumo per tokias įtemptas rungtynes. J. Dentmonas antrame kėlinyje patyrė nedidelę traumą, todėl negalėjo žaisti taip, kaip gali. Mums trūko jo puolime“

Jevgenijus Pašutinas:

„Visi vaikinai žaidė iš širdies ir nusipelnė pergalės. Buvo klaidų, mes jas taisome, tačiau vis tiek svarbiausia yra pergalė. Buvome vieninga komanda, judame į priekį“

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):