Mačą geriau pradėjo viešnios iš Klaipėdos, kurios po penkių minučių kovos pirmavo devyniais taškais (4:13), tačiau likusią ketvirčio dalį uostamiesčio atstovės taškų nepelnė, o „Kibirkštis-VIČI“ spurtavo 15-0 ir po dešimties minučių kovos jau buvo priekyje (19:13).

Antro kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis, o ketvirčio viduryje vilnietės jau susikrovė dviženklę persvarą (35:24). Vis tik „Fortūnos“ ekipa nesudėjo ginklų, spurtavo 8-0 ir sumažino atsilikimą (38:35).

Trečią kėlinį puikiai pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ žaidėja Marina Solopova, kuri pataikė tris tolimus metimus iš eilės (49:36). Po pusvalandžio kovos komandas skyrė 8 taškai (58:46).

Per paskutines 10 rungtynių minučių vilnietės toliau kontroliavo mačo eigą. Kėlinio viduryje skirtumas pasiekė 15 taškų (73:58). Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė šešioliktą Vilniaus klubo pergalę šalies pirmenybėse 76:69.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M. Solopova. Krepšininkė per 18 minučių pelnė 17 taškų (5/7 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Sofija Aleksandravicius pelnė 14 taškų (10 atk. kam.), Mantė Kvederavičiūtė – 10, Greta Šniokaitė – 9, Ieva Krastina – 8 (4 rez. per.), Rima Valentienė – 6, Vita Kuktienė – 5, Ieva Šimkutė – 3, Lina Pikčiutė ir Hollie Mershon po 2, o Eglė Šniokaitė taškų nepelnė.

„Fortūnos“ gretose Monika Grigalauskytė pelnė 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o Lina Aglinskaitė pelnė 18 taškų.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais po savaitės su Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ krepšininkėmis.

„Sūduva“ iškovojo nesunkią pergalę

Marijampolės „Sūduva“ iškovojo nesunkią pergalę LMKL lygoje. Suvalkijos komanda rezultatu 90:63 (20:20, 26:18, 26:7, 18:18) Šiauliuose nugalėjo čempionato autsaiderę „Rūtos-Universiteto“ komandą. Dvylika rungtynių laimėjusi ir patyrusi penkias nesėkmes, „Sūduva“ užima trečią vietą, pergalės džiaugsmo nepatyrusios šiaulietės - aštuntos.

Pirmo kėlinuko viduryje spurtavusios viešnios susikrovė 7 taškų pranašumą (8:15), tačiau tris tolimus metimus iš eilės pataikiusios šiaulietės ne tik neleido „Sūduvai“ atitrūkti, bet ir persvėrė rezultatą po Ievos Kazlauskaitės dvitaškio - 20:19.

Dusyk iš toli įmetusios marijampolietės antro kėlinuko viduryje dar kartą nutolo. Elai Briedytei pataikius tritaškį, „Sūduva“ pirmavo 33:25. „Rūta-Universitetas“ pasinaudojo tuo, kad varžovės greitai surinko keturias komandines pražangas, todėl taškus rinko taikliais baudų metimais. Prieš didžiąją pertrauką Katerina Kašlei tritaškiu sumažino šiauliečių atsilikimą iki 5 taškų, tačiau E. Briedytė atsakė metimu iš vidutinio nuotolio su varžovės pražanga.

Antrą rungtynių pusę trimis tolimais šūviai pradėjusi „Sūduva“ ėmė dominuoti aikštelėje ir per porą minučių padidino persvarą iki 15 taškų. Šiaulietėms niekaip nesurengiant rezultatyvios atakos, skirtumas sparčiai augo. Po šešių iš eilės Dovilės Saurazaitės taškų „Sūduva“ pirmavo 74:45 ketvirto kėlinuko pradžioje. Susikrautą persvarą Marijampolės klubas išlaikė iki dvikovos pabaigos.

„Rūtai-Universitetui“ I. Kazlauskaitė pelnė 18, S. Kuodienė - 13 taškų.

„Sūduvai“ R. Milieškienė surinko 17, S. Dukate - 13, O. Staščiuk - 12 (8 atk. kam.) taškų.

Kiti rezultatai:

Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ - Vilniaus „Jaunieji talentai“ - 73:56 (27:18, 20:12, 14:11, 12:15).

„Hoptrans-Sirenos“: Iveta Šalkauskė 18, Eglė Tarasevičiūtė ir
Kornelija Balčiūnaitė po 9 taškus.

„Jaunieji talentai“: Laura Juškaitė 10, Evelina Mauraitė 9, Laurita Jurčiūtė 8 taškai.

Utenos „Utena“ - Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ - 71:60 (18:12, 21:13, 22:12, 10:23).

„Utena“: Sakellie Daniels, Kristina Alminaitė ir Lidija Panasiuk po 14 taškų.

„Aistės-LSU-Paradis“: Rasa Knyzaitė 20, Laura Svarytė 17, Jolanta Marmienė 11 taškų.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ 17 17 1 1378:945 33
2. Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ 17 15 2 1223:947 32
3. Marijampolės „Sūduva“ 17 12 5 1299:1024 29
4. Klaipėdos „Fortūna“ 17 9 8 1228:1140 26
5. Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ 17 8 9 1121:1061 25
6. Utenos „Utena“ 17 5 12 998:1226 22
7. Vilniaus „Jaunieji talentai“ 18 3 15 1061:1378 22
8. Šiaulių „Rūta-Universitetas“ 18 0 18 1008:1595 18