Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje šįkart nežaidė vienas lyderių Martynas Gecevičius, patyręs traumą mače su Klaipėdos „Neptūnu“.

Vilniaus komanda A grupėje yra antroje pozicijoje, Rusijos klubas užima penktą vietą.

Rungtynių pradžioje beveik visas progas išnaudojęs „Lietuvos rytas“ pabėgo į priekį (13:6), o labiausiai prie to prisidėjo 8 taškus pelnęs D. Songaila. Siautėti aikštėje pradėjęs svečių legionierius Luke‘as Babbittas tapo didžiausiu trenerio A. Petrovičiaus galvos skausmu – krepšininko pastangomis Rusijos komanda išsiveržė į priekį ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 25:24.

Pertraukos tarp kėlinių metu „Lietuvos ryto“ trenerių štabas atliko taktinius pakeitimus ir tai iškart pasimatė aikštėje – spurtas 7:0 ir vilniečiai jau priekyje 31:25. Trumpam sustojus, „Nižnij Novgorod“ priartėjo (29:31), tačiau vėliau sekė dar vienas sostinės krepšininkų spurtas. D. Songailos, O. Cooko ir Zabiano Dowdello pastangomis įpusėjus ketvirčiui pranašumas tapo dviženklis (39:29). Užtikrintai rungtyniavęs „Lietuvos rytas“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 49:37.

Antrą rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie per labai trumpą laiką sumažino atsilikimą ir ėmė kvėpuoti vilniečiams į nugarą (48:52). Varžovams persverti rezultato neleido aktyviai rungtyniavęs D. Songaila.

Po Juano Palacioso dėjimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 61:56, tačiau po dar vienos atkarpos Rusijos ekipa ištirpdė deficitą iki minimumo (60:61). Po dvitaškį kėlinio pabaigoje įmetę R. Seibutis ir O. Cookas padidino aikštės šeimininkų persvarą – 65:62.

Paskutinę rungtynių atkarpą „Lietuvos rytas“ pradėjo pavyzdingai gindamasis – varžovams lygiai 6 minutes nepavyko pelnyti nė taško, tuo tarpu G. Oreliko, Z. Dowdello ir Stevano Jelovaco dėka sostinės komanda susigrąžino dviženklį pranašumą (75:65). Artėjant susitikimo pabaigai, svečiai pabandė priartėti (69:77), tačiau Z. Dowdello metimai paskandino varžovus. Finalinė sirena skelbė „Lietuvos ryto“ pergalę 82:71.

„Lietuvos rytas“ - „Nižnij Novgorod“ - 82:71 (24:25, 25:12, 16:25, 17:9)

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila (7/10 dvitaškiai) 21, Juanas Palaciosas ir Renaldas Seibutis po 13, Zabianas Dowdellas 11, Omaras Cookas (2/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 7 atk. kam., 6 rez. perd.) 10, Stevanas Jelovacas (9 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas po 6, Steponas Babrauskas 2.

„Nižnij Novgorod“: Semionas Antonovas 21, Luke‘as Babbittas 20, Piotras Gubanovas 13, Vadimas Paninas 8.

Kitose sekmadienio rungtynėse A grupėje Donecko „Doneck“ komanda išvykoje 91:65 (16:11, 25:19, 21:21, 29:14) nugalėjo Sankt Peterburgo „Spartak“ ekipą.

Trečią pergalę iš dešimties galimų iškovojo ir į septintą vietą A grupėje pakilo Kęstučio Kemzūros treniruojamas Nimburko ČEZ (Čekija) klubas, savo aikštėje 97:81 (24:16, 23:19, 21:23, 29:23) nugalėjęs Talino „Kalev“ (Estija) ekipą.

A grupėje pirmauja devynis susitikimus per dešimt mačų laimėję KazanėsUniks“ (Rusija) krepšininkai, svečiuose 88:74 (16:27, 26:16, 26:14, 20:17) nepalikę vilčių Zgoželeco „Turow“ (Lenkija) ekipai.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):