„Žalgirio“ krepšininkams šis pralaimėjimas buvo jau trečiasis šio sezono Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Kauniečių sąskaitoje - 5 pergalės. Tuo tarpu sostinės klubas, iškovojęs taip pat penktą pergalę, žengia be pralaimėjimų.

Vilniaus komandoje neseniai įvyko pokyčiai trenerio kėdėje. Vos tik sostinėje pasirodęs kroatas Aleksandras Petrovičius aiškiai pareiškė, jog visą dėmesį skirs būtent šiai Lietuvos grandų dvikovai. Ir žodžiai virto veiksmais: puikiai namų darbus atlikę „Lietuvos ryto“ krepšininkai nuo pirmų minučių ėmė „dusinti“ žalgiriečius gynyboje, o puolime sėkmingai atakavo iš visų pozicijų.

Nors po pirmojo kėlinio vilniečiai turėjo 15 taškų persvarą, tačiau sustoti jie nė neketino ir laimėję visus kėlinius iškovojo įspūdingą pergalę - 90:58.

Šiam susitikimui „Žalgirio“ gretose nebuvo registruoti traumas besigydantys Martynas Pocius, Siimas-Sanderis Vene, Artūras Gudaitis ir mačo išvakarėse susirgęs Mindaugas Kupšas.

Rungtynės:

„Lietuvos rytas“ 90:58 (30:16; 23:12; 18:12; 19:18) Kauno „Žalgiris“

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas (3/3 trit., 8/8 baud. met.) ir Renaldas Seibutis po 17, Stevanas Jelovacas 16 (4/8 trit., 8 atk. kam.), Darius Songaila 14, Juanas Palaciosas 9 (11 atk. kam.), Zabianas Dowdellas 6, Omaras Cookas 5 (6 rez. perd.), Martynas Gecevičius 4 (0/2 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud. met.), Gediminas Orelikas 2. Eimantas Bnedžius, Tautvydas Lydeka ir Andreas Glyniadakis nežaidė.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius (6 atk. kam.), Robertas Javtokas ir Kasparas Vecvagaras po 8, Kšištofas Lavrinovičius 7, Justinas Dentmonas (2/5 dvit., 0/5 trit., 1/1 baud. met., 6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (13 min.) po 5, Tauras Jogėla (9 min.), Vytenis Lipkevičius ir Paulius Jankūnas (6 atk. kam., 4 kld.) po 4, Artūras Milaknis 3 (0/1 dvit., 1/4 trit.), Vytenis Čižauskas 2 (9 min.), Šarūnas Jasikevičius (0/2 dvit., 0/2 trit., 2 kld.) taškų nepelnė.

Statistika:

Dvitaškiai: „Lietuvos rytas“ 23/45 (51%) – „Žalgiris“ 20/44 (45%)

Tritaškiai: „Lietuvos rytas“ 9/17 (53%) - „Žalgiris“ 2/23 (9%)

Baudos: „Lietuvos rytas“ 17/23 (74%) - „Žalgiris“ 12/17 (71%)

11.Panevėžio „Lietkabelis“1431121,4

Šis sezonas abiems klubams iki šio mačo klostėsi skirtingai. Lietuvos čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiemet nusprendė nedalyvauti VTB Vieningosios lygos varžybose ir susikoncentravę Eurolygos kovoms sėkmingai nužengė iki TOP-16 etapo. B grupėje kauniečiai su 5 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais užėmė trečią vietą.

„Lietuvos ryto“ komandos sezono startas buvo daug žadantis - tuomet dar Dirko Bauermanno vadovaujami vilniečiai laimėjo Eurolygos atrankos turnyrą ir jau pirmoje sezono dvikovoje nukovė galingąjį Atėnų „Panathinaikos“ klubą. Tačiau per likusius turus sostinės komandos krepšininkai patyrė net devynis pralaimėjimus ir vos su viena pergale D grupėje likę paskutiniai sezoną pratęs Europos taurėje. Tuo tarpu VTB lygoje Lietuvos vicečempionai A grupėje užima antrą vietą - 7 pergalės ir 2 pralaimėjimai.

Praėjusio sezono finalo serijoje „sausu“ rezultatu 4:0 triumfavo žalgiriečiai. Nuo 1993 metų vykstančiose LKL pirmenybėse „Žalgiris“ aukso žeidus iškovojo 15 kartų, „Lietuvos rytas“ - penkis.