Lygi kova pirmajame kėlinuke truko iki 5-os minutės, kai po Lauros Svarytės dvitaškio „Aistės-LSU-Paradis“ pirmavo minimalia persvara - 12:13. Eglė Šikšniūtė pradėjo „Fortūnos“ spurtą, per kurį aikštelės šeimininkės be atsako pelnė 11 taškų ir susikrovė dviženklę persvarą (23:13).

Labai nerezultatyvaus antro kėlinuko viduryje klaipėdietės pateko į žaidybinę duobę. Jos iš eilės prarado 4 kamuolius ir per 5 minutes pelnė vos 2 taškus, bet „Aisčių-LSU-Paradis“ merginos tuo nesugebėjo pasinaudoti, nežymiai sumažindamos atsilikimą - 28:22. Prieš pat didžiąją pertrauką „Fortūna“ susigrąžino turėtą pranašumą (34:24).

Trečią ketvirtį kaunietės pradėjo labai aktyviai. Jolanta Marmienė pataikė tritaškį su varžovės pražanga, o „Aistės-LSU-Paradis“ per tris minutes priartėjo vieno metimo atstumu - 36:34. Aikštelės šeimininkėms dar kartą pavyko atitolti ir susikrauti 9 taškų pranašumą, bet iniciatyvą perėmusios viešnios galingai užbaigė kėlinuką, per minutę pelnydamos 7 taškus - 51:47.

Įsibėgėjusios kaunietės nesustojo, todėl, likus mažiau nei 5 minutėms iki rungtynių pabaigos, „Fortūnos“ trenerei Ramunei Kumpienei teko prašyti minutės pertraukėlės, kai 4-ias minutes jos vadovaujamai komandai nepavyko pelnyti taškų. Kaunietės ne tik persvėrė rezultatą, bet ir susikrovė 8 taškų persvarą - 56:64. Be to, dėl pražangų limito aikštelę buvo priversta palikti geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovojusi Monika Grigalauskytė.

Po jos situacija aikštelėje nesikeitė. Nors Lina Aglinskaitė tolimu metimu nutraukė tuščią „Fortūnos“ atkarpą, likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes (59:66), bet penktą pražangą surinkus antrai klaipėdiečių aukštaūgei E. Šikšniūtei, aikštelės šeimininkių situacija visiškai komplikavosi. Bandymai gelbėtis tolimais metimais prastai atakavusiai krepšį komandai sėkmės neatnešė, o baudos metimus „Aistės-LSU-Paradis“ realizavo beveik be klaidų.

„Fortūna“: Lina Aglinskaitė 17, Monika Grigalauskytė 11 (10 atk. kam.), Kristė Druskytė ir Eglė Šikšniūtė po 10 taškų.

„Aistės-LSU-Paradis“: Laura Svarytė 21 (14 atk. kam.), Jolanta Marmienė 19 (8 atk. kam.), Neringa Skadaitė 15 taškų.

„Kibirkštis-VIČI“ sutriuškino Šiaulių krepšininkes

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės po skaudžios nesėkmės moterų Eurolygoje, triuškinamą pergalę pasiekė LMKL. Šalies čempionės namuose 113:42 (25:10, 33:12, 24:15, 31:5) nepaliko vilčių Šiaulių „Rūtos Universiteto“ krepšininkėms. Vilniaus komandai tai buvo dvylikta pergalė pirmenybėse ir „Kibirkšties-VIČI“ ekipa rikiuojasi antroje turnyro lentelės vietoje, šiaulietės – aštuntos.

Visas problemas sostinės klubas išsprendė jau pirmame kėlinyje ir vėliau tik didino pranašumą.

Nugalėtojų gretose įspūdingą dvigubą dublį pasiekė Sofija Aleksandravicius. Puolėja per 37 minutes atakavo be klaidų ir surinko 21 tašką, atkovojo 19 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 46 naudingumo balus.

Mantė Kvederavičiūtė pelnė 29 taškus (9 atk. kam., 6 rez. per., 36 naud. bal.), Hollie Mershon – 21 (6 atk. kam.), Vita Kuktienė – 17 (6 rez. per.), Ieva Šimkutė – 14, Greta Šniokaitė – 8 (8 atk. kam.), Rima Valentienė – 3, o Ieva Krastina taškų nepelnė.

Vilniaus klube registruotos rungtynėms nebuvo Lina Pikčiutė ir Eglė Šniokaitė.

Šiaulių komandoje Tatjana Chacko pelnė 12 taškų.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais šeštadienį su Utenos ekipa.

Tęsiasi „Hoptrans-Sirenų“ pergalių serija

Pirmoje rungtynių pusėje susikrautos persvaros Kauno r. „Hoptrans-Sirenoms“ užteko dvyliktai pergalei iš eilės pasiekti. Ivetos Šalkauskės vedamos LMKL čempionato lyderės centrinėje turo dvikovoje įveikė trečią vietą turnyro lentelėje užimančią Marijampolės „Sūduvą“, kuriai tai buvo ketvirta nesėkmė čempionate, rezultatu 72:60 (26:16, 21:18, 12:11, 13:15).

Pirmo kėlinuko viduryje po I. Šalkauskės penkių iš eilės taškų „Hoptrans-Sirenos“ atitrūko 9 taškų atstumu (17:8). Rasai Žemantauskaitei-Matlašaitienei pataikius abu baudų metimus 8-ą minutę, aikštelės šeimininkių pranašumas tapo dviženkliu.

Lygaus antro ketvirčio pabaigoje Kornelija Balčiūnaitė sėkmingai baigė dvi atakas, o Kauno r. komanda pirmavo 42:27. Po Sabinos Dukatės tritaškio prieš pat didžiąją pertrauką, „Sūduvos“ taškų deficitas sumažėjo iki 10 taškų, tačiau puikiai žaidusi I. Šalkauskė atsakė tokiu pat tolimu metimu. „Hoptrans-Sirenoms“ pavyko iš žaidimo išjungti Ritą Milieškienę, kuri tik šiame kėlinuke pelnė pirmus taškus.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkių persvara išaugo iki 17 taškų. Marijampolės komanda atsakė 7 „sausais“ taškais. Per pusę likusio trečio ketvirčio abiejų komandų puolimas sustojo, krepšininkės gausiai klydo, metimai skriejo pro šalį.

Ketvirtame kėlinuke I. Šalkauskė pratęsė puikų individualų pasirodymą Po 4 jos taškų „Hoptrans-Sirenos“ pirmavo 63:45. R. Žemantauskaitei- Matlašaitienei pataikius iš toli, Kauno r. komanda susikrovė rekordinę rungtynėse 19 taškų persvarą. Rungtynių pabaigoje „Sūduvai“ sumažinti atsilikimą padėjo aikštelės šeimininkių vyriausiasis treneris Linas Šalkus, ant suolelio pasodinęs tris starto penketo žaidėjas.

„Hoptrans-Sirenos“: Iveta Šalkauskė 28, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 23, Eglė Tarasevičiūtė 10 taškų.

„Sūduvai“: Ela Briedytė 13, Olga Staščiuk 9, Rita Milieškienė 8 taškai.