Iš pradžių 25:13 į priekį išsiveržė LSU, tačiau VDU kantriai mažino atsilikimą ir dar iki didžiosios pertraukos panaikino dviženklę taškų persvarą bei priartėjo vos per vieną tolimą metimą – 36:39.

LSU krepšininkai keliais taškais pirmavo iki 34 rungtynių minutės, tačiau rungtynių pabaigoje nebeatlaikė VDU spaudimo ir buvo priversti susitaikyti su skaudžiu pralaimėjimu.

VDU gretose išsiskyrė Tauras Jogėla, surinkęs 21 tašką, Donatas Tarolis įmetė 16, Rolandas Jakštas – 11 (12 atk. kam.), Lukas Lekavičius – 9, Paulius Beliavičius – 8 taškus.

LSU komandoje pirmu smuiku griežė Žygimantas Skučas, pelnęs 20 taškų, Arūnas Sakalauskas surinko 14, Karolis Babkauskas – 11, Paulius Malašauskas (8 rez. perd.) ir Šarūnas Beniušis – po 10 taškų.

VDU komanda išnaudojo savo aukštaūgius – po krepšiais kamuolį sugriebė 38 kartus, o LSU – 26 kartus.

Ši pergalė VDU (7 pergalės, 3 pralaimėjimai) komandai padėjo pakilti į pirmą LSKL turnyro lentelės vietą. Tiesa, VDU turi tiek pat taškų - 17 - kaip ir antroje vietoje esantis Mykolo Romerio universitetas (MRU), tačiau vilniečiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau (8 pergalės, 1 pralaimėjimas).

„Rungtynių pabaigoje padarėme vaikiškų, nedovanotinų klaidų tiek puldami varžovus, tiek gindamiesi. Taip žaisti, kaip žaidėme, – neturime jokios teisės. Nors kovėmės tik aštuoniese, tačiau privalėjome ir galėjome laimėti. Dėl pralaimėjimo galime kaltinti tik save. Tai bus mums pamoka, tikiuosi, kad žaidėjai iš jos pasimokys ir ateityje panašių klaidų nebedarys“, - iškart po rungtynių teigė LSU treneris Edas Nickus.

Klaipėdiečiai išvykoje įveikė KTU

Klaipėdos universiteto (KU) atstovai sugebėjo išbarstyti 17 taškų pranašumą, tačiau lemiamomis akimirkomis nepalūžo ir visgi šventė pergalę išvykos rungtynėse prieš Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą – 74:70 (22:7, 17:22, 17:23, 18:18).

Rungtynes pajūrio krepšininkai pradėjo galingai ir iškart trūktelėjo į priekį – 16:2, o dar po kelių akimirkų pirmavo 26:9. Visgi nuleisti rankų nesiruošė ir aikštės šeimininkai – pademonstravo tikrą kovotojų charakterį ir jau 28 rungtynių minutę rezultatas buvo lygus – 52:52.

Netrukus KU komandos treneris Rytis Vaišvila savo auklėtiniams iš pradžių pažėrė karčių žodžių, o vėliau ir patarimų, privertusių suklusti bei pasitempti – po kelių atakų klaipėdiečiai vėl buvo priekyje – 65:57. Nuo tos akimirkos uostamiesčio atstovai išlyginti ir juolab persverti rezultato nebeleido.

Klaipėdiečius į pergalę vedė Valentas Tarolis, pelnęs 18 taškų (9/15 dvitaškiai, 4 rez. perd., 12 atk. kam.), po 13 taškų surinko Laurynas Liučinskas ir Tadas Maželis, po 11 – Domininkas Matutis ir Marius Grigaitis.

Iš KTU komandos išsiskyrė Nerijus Barauskas, pelnęs 19 taškų, Mindaugas Jakštas įmetė 13 taškų, o Mantvydas Stašelis – 12.

KU ekipos raktas į pergalę buvo tai, kad jie geriau kovojo po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 44:37.

„Krepšinyje būna visko. Išbarstyti 17 taškų nėra jau taip sunku: nesurezgėme kelių atakų, o varžovams įkrito keli tolimi metimai ir mus pasivijo. Gal mano komandos žaidėjai ir šiek tiek atsipalaidavo, tad taip ir susiklostė. Svarbiausia, kad nepasimetėme ir iškovojome pergalę“, - kalbėjo KU treneris Rytis Vaišvila.

Po šių rungtynių KU (7 pergalės, 3 pralaimėjimai) šoktelėjo į trečią LSKL turnyro lentelės vietą, KTU komanda (1 pergalė, 9 pralaimėjimai) užima paskutinę, devintą vietą.

Vilniaus derbyje – karštas mūšis

Įtempta akistata vyko Vilniuje tarp Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vilniaus universiteto (VU) komandų. Pergalę po permainingos kovos rungtynių pabaigoje 4 taškų skirtumu – 78:74 (32:25, 17:12, 16:25, 13:12) šventė svečių teisėmis rungtyniavę VU.

VU jau aštuntą rungtynių minutę susikrovė dviženklę taškų persvarą – 29:19, o dar po kelių akimirkų pirmavo ir 17 taškų skirtumu – 49:32. LEU sugebėjo rasti jėgų atsitiesti ir 33 rungtynių minutę išlygino rezultatą - 67:67, tačiau pakeisti rungtynių baigties jiems jau nepavyko.

VU komandą į pergalę vedė Karolis Brusokas, pelnęs 27 taškus (11/16 dvitaškiai, 5/10 baudos, 13 atk. kam., 3 rez. perd., 38 naud. balai), 21 tašką (8 atk. kam.) įmetė Laurynas Jacevičius, 11 – Karolis Ražukas.

LEU komandai 18 taškų surinko Darius Tarvydas, 12 (6 rez. perd.)- Darius Marcinkevičius, 10 – Deividas Kumelis.

VU šiek tiek geriau kovojo po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (41:37) ir rečiau klydo (16:23).

„Buvo labai sunkios ir įtemptos rungtynės. Džiugu, kad šįkart rungtynių pabaigoje sėkmė šypsojosi jau mums. Pagaliau po dviejų metų pertraukos pavyko įveikti LEU komandą“, - džiūgavo VU treneris Rimantas Kaminskas.

Anot jo, pergalę lėmė nuostabus K. Brusoko žaidimas ir tai, kad pavyko pristabdyti LEU ekipos lyderį D. Tarvydą.

„Pirmo rato rungtynėse, kai LEU komandai pralaimėjome po pratęsimo rezultatu 89:96, D. Tarvydas į mūsų krepšį įmetė net 35 taškus. Šįkart jau sukoncentravome dėmesį į šį žaidėją ir tai davė vaisių. Iškovojome trečią iš eilės pergalę. Grįžta pasitikėjimas ir džiugios nuotaikos. Malonu metus baigti pergale. Visiems linkiu gerai išlaikyti egzaminus ir kitąmet nauja jėga ir užsivedimu kibti į LSKL kovas. Dar pasikausime dėl patekimo į LSKL finalo ketveriukę“, - žadėjo VU treneris R. Kaminskas.

VU (4 pergalės, 6 pralaimėjimai) LSKL turnyro lentelėje įsitaisė šeštoje pozicijoje, LEU (2 pergalės, 8 pralaimėjimai) – septintoje.

MRU be vargo sutriuškino VGTU

Praėjusio LSKL sezono čempionai Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 83:65 (27:9, 25:14, 12:25, 19:17) sutriuškino vienus iš čempionatų autsaiderių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus.

MRU rungtynes pradėjo galingai – greitai susikrovė dviženklę taškų persvarą – 27:9, o antrajame kėlinyje vienu metu pirmavo ir 30 taškų skirtumu – 50:20. Antroje rungtynių dalyje VGTU sugebėjo atsilikimą sumažinti daugiau nei perpus (54:66), tačiau netrukus MRU vėl sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir prigesino visas VGTU viltis.

MRU gretose nesulaikomas buvo Gediminas Orelikas, pelnęs 30 taškų (6/9 dvitaškiai, 5/12 tritaškiai, 3/4 baudos, 3 rez. perd., 23 naudingumo balai), 11 taškų prie pergalės prisidėjo Osvaldas Olisevičius, 9 – Edvinas Jazukevičius, 7 – Paulius Semaška.

VGTU komandai nė vienas žaidėjas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. 9 taškus surinko Andrius Gradauskas, po 8 – Andrius Juknevičius, Steponas Markus ir Lukas Augustinas.

MRU kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių laimėjo rezultatu 54:38.

„Rungtynės nekėlė jokios įtampos. Iškart pajutome, kad esame gerokai stipresni, susikrovėme solidų pranašumą ir antroje rungtynių pusėje šiek tiek atsipalaidavime. Tai leido varžovams priartėti, tačiau jokios panikos ar jaudulio tikrai nebuvo“, - teigė MRU komandos vadovas ir vienas iš trenerių Vytautas Poteliūnas.