Į Eurolygos turnyrą po atrankos turnyro patekęs „Lietuvos rytas“ jau pirmame ture tėškė staigmeną, įveikdami Atėnų „Panathinaikos“ komandą. Tačiau po to sekę net 7 pralaimėjimą iš eilės (tarp kurių „Lokomotiv-Kuban“ komandai namuose net 31 taško skirtumu) vilniečiams užkirto bet kokias galimybes žengti į TOP-16 etapą. Europinį sezoną Dirko Bauermano auklėtiniai pratęs Europos taurės varžybose.

Tuo tarpu VTB lygoje vilniečiai su 6 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais A grupėje žengia antri.

Rungtynių eiga:

Pirmuosius mačo taškus tolimu metimu pelnė G. Orelikas - 3:0. Šeimininkai neliko skolingi ir netrukus persvėrė rezultatą (10:11). D. Bauermannas nusprendė iš karto pakeisti tris sostinės komandos žaidėjus - į aikštelę išbėgo M. Gecevičius, S. Babrauskas ir A. Glyniadakis. Graikui ilgai apšilti nereikėjo ir vidurio puolėjas pelnė dvitaškį - 13:11 (5 min.). S. Jelovacas realizavo baudos metimus, smeigė tritaškį, tačiau „Dzūkija“ neatsiliko - 20:18. Kėlinuko pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais (23:22).

Antrasis ketvirtis prasidėjo vilniečių spurtu 7:2 (31:24, 13 min.). Puolimo lyderio rolę iš S. Jelovaco perėmė D. Songaila, tapęs galvos skausmu šeimininkų gynybai (37:28). Netrukus taikliais metimais prabilo ir G. Orelikas - „Lietuvos rytas“ prieš didžiąją pertrauką pirmavo jau 15 taškų (45:30).

Trečiasis kėlinys prasidėjo galingais J. Palacioso dėjimais. Vilniečių ekipos naujokas Z. Dowdellas dalijo rezultatyvius perdavimus perdavimus T. Lydekai - 62:37 (23 min.). Aikštėje pasirodė ir jaunasis E.Šeškus. Šeimininkai nepasidavė ir sumažino skirtumą iki 15 taškų (65:50, 30 min.).

„Dzūkija“ toliau mažino atsilikimą (65:54). Svečių puolimą išjudino J. Palaciosas, netrukus sublizgėjo Z.Dowdellas - 81:66. Susitikimo pabaigoje visas šeimininkų viltis galutinai užbraukė G. Orelikas, pelnęs 16-tą tašką. Galutinis rezultatas - 89:71.

„Dzūkija“: Paulius Dambrauskas 19 (4 rez. perd.), Darius Gvezdauskas 14, Tomas Lekūnas 11, Eigirdas Žukauskas 7, Giedrius Staniulis ir Adamas Lapeta po 6, Martynas Paliukėnas ir Tautvydas Šležas po 3, Giedrius Kurtinaitis 2.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas ir Juanas Palaciosas (10 atk. kam., 5 rez. perd.) po 16, Stevanas Jelovacas 13, Zabianas Dowdellas 9 (7 rez. perd.), Darius Songaila 8, Tautvydas Lydeka 7, Steponas Babrauskas, ir Martynas Gecevičius po 6, Andreasas Glyniadakis ir Renaldas Seibutis po 4.

***

Kėdainių „Nevėžio“ (7/3) komanda patyrė apmaudų. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 68:69 (16:24, 21:18, 15:14, 16:13) turėjo pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ (4/2) krepšininkų pranašumą.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Neptūnas“ buvo pasiekęs rekordinę 14 taškų persvarą (40:26, 16-ąją min.), tačiau šeimininkai spurtavo 17:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (43:42, 21-ą min.).

Minimalus „Nevėžio“ pranašumas išliko ir iki pat mačo pabaigos (68:67). Likus žaisti pusė minutės Martynas Mažeika realizavo du baudu metimus (69:68). Paskutinis žodis priklausė šeimininkams. Tyrone'as Brazeltonas nusprendė mesti tolimą tritaškį, bet jis tikslo nepasiekė ir pergalę šventė uostamiesčio komanda.

Dėl pergalės „Nevėžiui“ pakovoti neleido ženkliai pralaimėta kova dėl kamuolių (28 prieš 39). Visgi Kėdainių krepšininkai beveik dvigubai rečiau klydo (10 prieš 19).

„Nevėžis“: Tyrone'as Brazeltonas 17, Arvydas Šikšnius 17, Valdas Dabkus 16 (10 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 11.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 13, Edgaras Ulanovas 12, Vytautas Šarakauskas 10 (3/3 dvit.), Marius Runkauskas 10, Valdas Vasylius 8 (7 atk. kam.).

***

„Lietuvos ryto“ žaidėjais Artūru Jomantu ir Dovydu Rediku sezono metu pasipildžiusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda (8/4) ir toliau rungtyniauja sėkmingai. Pasvaliečiai Panevėžyje nelengvai 69:61 (16:14; 16:15; 18:16; 19:16) nugalėjo autsaiderius Penevėžio „Lietkabelio“ (2/9) krepšininkus.

„Lietkabelis“: Dinma Odiakosa, 14, Parrishas Brownas 13 (6 rez. perd.), Ryanas Olanderis 10 (9 atk. kam.), Gediminas Žalalis 9.

„Pieno žvaigždės“: Egidijus Dimša 18 (6 atk. kam.). Rolandas Alijevas 15, Artūras Jomantas 10 (13 atk. kam., 4 rez. perd.), Aliaksandras Kudrautsau 9, Žygimantas Jonušas 7, Dovydas Redikas 6 (4 rez. perd.).