Pirmą ekipų dvikovą Vilniuje įtikinamu skirtumu 85:64 taip pat laimėjo Baskų krašto atstovai.

Iki šiol „Lietuvos rytas“ iškovojo tik vieną pergalę (84:83 prieš Atėnų „Panathinaikos“ ekipą po pratęsimo) ir patyrė net šešis pralaimėjimus (53:68 ir 53:84 Krasnodaro, 72:80 Atėnų, 77:88 Belgrado bei 74:76 Tel Avivo klubams).

Tuo metu Vitorijos krepšininkai su 5 pergalėmis ir 3 nesėkmėmis turnyro lentelėje užima trečią vietą ir užsitikrino kelialapį į TOP-16 etapą.

Vilniaus komandai negalėjo padėti traumuotas Omaras Cookas, o jį sėkmingai pakeitė naujokas Zabianas Dowdellas. Amerikietis žaidė 17 min., pelnė 10 taškų (4/6 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus suklydo.

Po lygaus pirmo kėlinio (17:18), „Lietuvos rytas“ kaip iš natų sužaidė antrą ketvirtį ir pirmavo 8 taškų skirtumu (38:30). Tačiau trečio kėlinio pradžioje mūsiškiai pralaimėjo atkarpą 2:14 ir pasivyti varžovų taip ir nesugebėjo. Likę du mačai su Tel Avivo „Maccabi“ išvykoje ir su Belgrado „Crveno Zvezda“ namuose tampa tik formalumu.

Rungtynės

Rezultatas:

„Laboral-Kutxa“ (5/3) - „Lietuvos rytas“ (1/7) - 79:63 (18:17, 12:21, 23:11, 26:14).

„Laboral-Kutxa“: Lamontas Hamiltonas 17 (5 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 3/4 baudos), Fernando San Emeterio 12 (5 atk. kam., 3/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/4 baudos), Milko Bjelica 11 (4/6 dvitaškiai, 0/41 tritaškiai, 3/3 baudos), Leo Mainoldi 9, Walteris Hodge'as ir Tiboras Pleissas po 8, Thomas Heurtelis 6, Davidas Jalinekas 5, Thomas Kelati 3, Devonas van OOstrumas, Adamas Hanga ir Ilimane Diopaspo po 0 taškų.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 14 (7/12 dvitaškiai), Zabianas Dowdellas 10 (17 min., 4/6 dvitaškiai, 2/2 baudos), Martynas Gecevičius (2/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai) ir Milenko Tepičius (1/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos) po 7, Juanas Palacios (5 atk. kam., 3/8 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) ir Renaldas Seibutis (1/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos) po 6, Andreasas Glyniadakis 5, Steponas Babrauskas ir Gediminas Orelikas po 3, Stevanas Jelovacas 2, Tautvydas Lydeka 0 taškų (13:58 min.). Edvinas Šeškus nežaidė.

Statistika:

Dvitaškiai: „Laboral-Kutxa“ 20/35 (57 proc.) – „Lietuvos rytas“ 21/42 (50 proc.);

Blokai: „Laboral-Kutxa“ 4 – 1 „Lietuvos rytas“;

Pražangos: „Laboral-Kutxa“ 19 – 21 „Lietuvos rytas“.

J. Mačiulis pelnė 8 taškus

Penktą pergalę penktadienį iškovojo ir taip pat vietą tarp geriausių šešiolikos Senojo žemyno komandų užsitikrino Jono Mačiulio atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) klubas, savo aikštėje 69:63 (20:21, 17:13, 15:14, 17:15) įveikęs Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) ekipą.

16 taškų nugalėtojams pelnė Ramelas Curry, 15 - Jamesas Gistas, po 8 - Michaelas Bramosas, Mike'as Batiste ir J. Mačiulis.

Per 13 žaidimo minučių (12:54) lietuvis prametė dvitaškį, pataikė 2 tritaškius iš 3 bei realizavo 2 baudų metimus iš 4. Be to jis sugriebė 2 kamuolius ir kartą prasižengė.

Svečių ekipoje išsiskyrė DaMarcusas Nelsonas (16 tšk.), Raško Katičius (13 tšk.) ir Blake'as Schilbas (10 tšk.).

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):