Tai buvo ketvirtosios šių komandų tarpusavio rungtynės šį sezoną. Pirmąją dvikovą Vilniuje 74:59 laimėjo "Lietuvos rytas", o antrąjį mačą Kaune (90:80) ir trečiąjį susitikimą Vilniuje (81:75) laimėjo "Žalgiris".

Rungtynių rezultatas įtrauktas ir į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lentelę. Kauniečiai su 20 pergalių ir 3 pralaimėjimais užsitikrino reguliaraus čempionato nugalėtojų vardą bei aikštės pranašumą atkrintamosiose varžybose. Vilniaus komanda, iškovojusi 20 pergalių ir patyrusi 4 nesėkmes, liko antra.

"Žalgirio" gretose rezultatyviausiai žaidė Dainius Šalenga, pelnęs 20 taškų, Mindaugas Timinskas surinko 16 taškų, Tanoka Beardas įmetė 13 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, Robertas Packas ir Ainaras Bagatskis pridėjo po 7 taškus, o Darjušo Lavrinovičiaus sąskaitoje - 6 taškai ir 10 atkovotų kamuolių.

"Lietuvos ryto" komandoje pasižymėjo Tyrone'as Nesby, pelnęs 21 tašką, Robertas Javtokas surinko 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir blokavo 4 metimus. Tomas Delininkaitis ir Gintaras Einikis įmetė po 12 taškų.

Rungtynes ryžtingiau pradėjo "Lietuvos ryto" krepšininkai ir išsiveržė į priekį 9:4, tačiau žalgiriečiai atsakė penkiais taškai iš eilės ir išlygino rezultatą, o po R. Peko dvitaškio kėlinio viduryje pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai.

Antrojo ketvirčio pradžioje "Žalgiris" padidino pranašumą iki penkių taškų - 21:16, tačiau po taiklių R. Javtoko ir Simo Jasaičio metimų skirtumas ištirpo iki minimumo, o likus šiek tiek mažiau nei 2 min. iki didžiosios pertraukos Gintaras Einikis vėl išvedė į priekį Vilniaus komandą. Tada tritaškį pataikė "Žalgirio" legionierius Ainaras Bagatskis, kauniečiai laimėjo atkarpą 8:2 ir išėjo ilsėtis rezultatui esant 34:31.

Antrojoje rungtynių pusėje vilniečių gretose dominavo T. Nesby, daugiausiai jo pastangų dėka vilniečiai trečiąjį kėlinį baigė rezultatui esant lygiam 57:57, o paskutiniajame ketvirtyje, likus žaisti 3 min. 40 sek. "Lietuvos rytas" turėjo net devynių taškų pranašumą 72:63. Tačiau žalgiriečiai spurtavo ir, likus 40 sek., D. Šalengos metimas vėl grąžino pusiausvyrą 78:78.

Paskutinė vilniečių ataka buvo netiksli, o T. Nesby pražanga likus vos 3,3 sek. leido R. Pekui išplėšti pergalę Kauno komandai.

Rungtynių ilgosios pertraukos metu buvo pagerbtas 60 metų jubiliejų šventęs ilgametis "Žalgirio" žaidėjas Modestas Paulauskas, kuris į salę įjojo arkliu. Gimtadienio dovaną krepšininkui įteikė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

Statistika

Kauno "Žalgiris" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 79:78 (19:16, 15:15, 23:26, 22:21).

Teisėjai - Kęstutis Pilipauskas ir Virginijus Dovidavičius.

Kauno Sporto halė. 3000 žiūrovų.

"Žalgiriui" taškus pelnė: Dainius Šalenga 20, Mindaugas Timinskas 16, Tanoka Beardas 13, Robertas Packas 7, Ainars Bagatskis 7, Darjušas Lavrinovičius 6 (10 atk. kam.), Paulius Jankūnas 4, Vidas Ginevičius 3, Simonas Serapinas 3 (Martynas Andriuškevičius,);

"Lietuvos rytui": Tyrone'as Nesby 21, Robertas Javtokas 14, Tomas Delininkaitis 12, Gintaras Einikis 12, Andrius Šležas 9, Roberts Štelmahers 4, Simas Jasaitis 4, Saulius Kuzminskas 2 (Mindaugas Lukauskis, Rolandas Jarutis, Povilas Čiukinas).

Taiklumas: dvitaškiai - 24/48 (50,0 proc.) ir 20/48 (41,7), tritaškiai - 5/11 (45,5) ir 9/20 (36,0), baudos - 16/24 (66,7) ir 11/17 (64,7).

Atkovoti kamuoliai - 39 ir 37, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 17, klaidos - 18 ir 14.

Nepaisant nesėkmės "Lietuvos rytas" su 12 pergalių iš 16-os galimų išsaugojo antrą vietą BBL, o trečioje pozicijoje esantys "Ventspils" (10 pergalių ir 5 pralaimėjimai) krepšininkai svečiuose nelauktai 69:74 nusileido turnyro autsaideriui Tartu "TU/Rock" (3/13) klubui.

Trečiosiose rungtynėse septintoje vietoje esantis Klaipėdos "Neptūnas" (6/9) svečiuose 107:74 sutriuškino "Valmieras piens" (IX vieta - 4/11) ekipą.