MRU tęsia pergalingą žygį - sutrypta KTU ekipa

Praėjusio Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezono čempionai Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai toliau įrodinėja, kad jie nesiruošia užleisti šio posto - Vilniuje 36 taškų skirtumu 90:54 (22:15, 26:16, 19:17, 23:6) sutriuškinti Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai ir į savo sąskaitą įsirašė septintąją iš eilės pergalę.

MRU jau dvyliktą rungtynių minutę atitrūko 15 taškų skirtumu - 30:15 ir akivaizdžiai kontroliavo padėtį, o paskutiniajame kėlinyje beveik 5 minutes kauniečiams neleido pelnyti nė taško ir jau demonstratyviai triuškino juos.

Vilniečių gretose išsiskyrė Dovis Bičkauskis, pelnęs 23 taškus (8 atk. kam.), Rytis Pipiras pridėjo 14 taškų, Edvinas Jezukevičius - 13, Paulius Semaška - 11 tšk.

KTU komandai dviženklį taškų skaičių (17) surinko vienintelis Mantvydas Stašelis. Kitų žaidėjų indėlis buvo menkas: Nerijus Barauaskas - 9 tšk., Mindaugas Jakšas ir Renaldas Simanavičius - po 7 tšk.

MRU po krepšiais atkovojo gerokai daugiau kamuolių (46:29).

"Šįkart vertėmės be savo vadinamųjų žvaigždžių - LKL žaidėjų, tačiau ir NKL kovojantys mūsų ekipos nariai puikiai susitvarkė su užduotimis. Esu patenkintas ir žaidimu, ir rezultatu. Mes varžovus pranokome visais parametrais. Galėjo visi pažaisti, malonų įspūdį paliko į komandą įsiliejęs moksleivis Rytis Pipiras. Šįkart mums viskas sekėsi", - džiaugėsi MRU komandos vadovas ir antrasis treneris Vytautas Poteliūnas.

Pasiteiravus, kiek šiemet tęsis jų pergalių serijos, V. Poteliūnas atsakė: "Kol nepaslysime ant banano žievės. Pirmajame čempionato rate beliko sužaisti su Vilniaus universiteto komanda. Praėjusį sezoną mes jiems pirmiesiems pralaimėjome, nesinorėtų, kad istorija pasikartotų. Mūsų žaidėjai jau priprato prie pergalių, jau yra ramūs, tad juos nuteikti gali daryti vis sudėtingiau. Norėtųsi, kad žaidėjai suprastų, kad su kiekvienais varžovais reikia kautis vienodai kovingai nusiteikus, nesvarbu ar jie lyderiai, ar čempionato vidutiniokai, ar autsaideriai. Tik vadovaujantis tokiu principu galima tikėtis pasiekti aukščiausių tikslų", - pabrėžė MRU komandos vadovas.

MRU ekipa (visos 7 pergalės) - vienvaldė LSKL čempionato lyderė, KTU (1 pergalė, 6 pralaimėjimai) nusirito į paskutinę, devintąją, turnyro lentelės vietą.

VDU puolimo mašina pervažiavo LEU

Įspūdingą pergalę iškovojo vos aštuoniese rungtyniavę Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Jie savo žiūrovų akivaizdoje net 27 taškų skirtumu - 117:90 (29:25, 26:24, 31:25, 31:16) sutriuškino Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ekipą.

Pirmus du kėliniu virė maždaug apylygė kova - VDU 4-6 taškais išsiverždavo į priekį, tačiau LEU vis sugebėdavo priartėti ir net panaikinti aikštės šeimininkų pranašumą.

Visgi Arūno Juknevičiaus auklėtiniai antroje rungtynių pusėje įjungė aukštesnę pavarą - prieš lemiamą ketvirtį susikrovė dviženklę taškų persvarą - 86:74 ir nuo to laiko skirtumas tik augo.

VDU komandą į pergalę vedė Rytis Juknevičius, pelnęs 22 taškus, Donatas Tarolis (9 atk. kam.) ir Marijus Užupis (10 atk. kam.) surinko po 20 taškų, Paulius Beliavičius ir Lukas Lekavičius - po 14 tšk.

LEU komandai Justinas Gečas pelnė 20 taškų, Algirdas Palaima - 18 (13 atk. kam.), Tadas Rimkūnas - 15, Gediminas Povilavičius - 13 tšk.

"Antroje rungtynių pusėje išryškėjo mūsų pranašumas - mes buvome stipresni ir greitesni, o varžovai neatlaikė tokio tempo. LEU kovėsi iš širdies ir ilgai mums priešinosi. Nors ten nėra ryškių žvaigždžių, tačiau ši Vilniaus komanda - pakankamai stipri. Mes pelnėme daug - 117 taškų, tačiau ir patys praleidome nemažai - net 90 taškų. Skaičiai įrodo, kad buvo prasta gynyba. Norėtųsi, kad vyrai aktyviai dirbtų ne tik puolime, bet ir gynyboje", - iškart po rungtynių kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VDU krepšininkai (5 pergalės, 2 pralaimėjimai) LSKL čempionate žengia treti, LEU (2 pergalės, 6 pralaimėjimai) - šešti.

KU po pratęsimo suklupo namuose

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai namuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo rezultatu 83:93 (20:17, 13:14, 23:21, 17:21, 10:20) nusileido pagrindiniam savo varžovui dėl ketvirtosios LSKL turnyro lentelės vietos - Šiaulių universitetui (ŠU).

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo galingai - greitai susikrovė dviženklę taškų persvarą - 14:3 ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo.

Po trijų kėlinių klaipėdiečių pranašumas dar buvo 4 taškai - 56:52, tačiau paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis priekyje jau buvo šiauliečiai - 69:66, 71:69.

Visgi likus 4 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos KU žaidėjas Evaldas Šaulys taikliu dvitaškiu išplėšė pratęsimą - 73:73, tačiau per papildomą rungtynių laiką jau dominavo svečiai.

KU komandai Domininkas Matutis pelnė 20 taškų, Tadas Maželis - 13, Viktoras Chodosovskis - 12 (7 atk. kam.), Evaldas Šaulys - 11 (9 atk. kam.).

Šiauliečius į pergalę vedė Julius Jucikas, pelnęs 27 taškus (7 atk. kam.), Rokas Giedraitis pridėjo 24, Šarūnas Kulevičius - 14, Irmantas Lianzbergas - 10 tšk.

ŠU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (55:47), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (27:19) ir šiek tiek rečiau klydo (13:16).

"Žiūrovams tokios rungtynės - tarsi perliukas. Įtampa ir dramatiška dvikova. Gražu ir smagu, kad nugalėjome. Galėjo ir nebūti pratęsimo, tačiau ketvirtajame kėlinyje reikiamomis akimirkomis nepataikėme ne tik baudos metimų, bet ir iš po krepšio. Mes šįkart išnaudojome savo ūgio pranašumą: klaipėdiečius privertėme kaskart po krepšiu prasižengti ir jie per pratęsimą jau pritrūko žmonių. Mes sužaidėme protingiau ir šventėme pergalę", - džiaugėsi ŠU treneris Vaidas Pauliukėnas.

Po šių rungtynių ŠU (4 pergalės, 3 pralaimėjimai) pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą, klaipėdiečiai (4 pergalės, 3 pralaimėjimai) smuktelėjo į penktąją vietą.

VGTU svečiuose nukovė VU

Iš nesėkmių liūno neišbrenda Vilniaus universiteto (VU) ekipa - juos rezultatu 92:66 (22:23, 27:14, 29:8, 14:21) palaužė tarp savų žiūrovų rungtyniavę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai.

VU rungtynes pradėjo geriau ir jau pirmojo kėlinio viduryje susikrovė dviženklę taškų persvarą - 17:7, tačiau VGTU nepasimetė ir greitai ne tik atstatė pusiausvyrą, bet ir perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo VGTU pirmaujant - 49:37, o sėkmingai sužaistas trečiasis kėlinys VGTU leido džiaugtis ir 31 taško persvara - 78:47. Paskutinis rungtynių ketvirtis buvo tik formalumas.

VGTU į priekį vedė Evaldas Rastenis, pelnęs 29 taškus (4/8 dvit., 4/10 trit., 9/9 baudos, 5 atk. kam., 7 rez. perd., 29 naud. balai), Tautvydas Žioba prie pergalės pridėjo 17 taškų, Andrius Juknevičius - 15, Lukas Augustinas - 10.

Iš VU komandos išsiskyrė Laurynas Jacevičius, pelnęs 17 taškų, Kostas Jonuška surinko 14 taškų, Gabrielius Ramonas - 11.

VGTU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 51:30.

Po šių rungtynių VGTU su 2 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais LSKL čempionate žengia septinti, VU krepšininkai (1 pergalė, 6 pralaimėjimai) - priešpaskutiniai, aštunti.