Šeštadienį prieniškiai išvykoje 80:53 (17:18, 26:16, 13:9, 24:10) sutriuškino Sandžio Buškevico treniruojamus Valgos „Maks&Moorits“ (0/5) krepšininkus.

Nugalėtojų gretose nesulaikomi buvo atitinkamai 22 ir 21 tašką surinkę Gintaras Kadžiulis (4/5 dvit., 4/9 trit., 4 rez. perd.) ir Mindaugas Lukauskis (4/4 dvit., 4/10 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam.). 12 tasškų pridėjo Laimonas Kisielius (7 atk. kam.), 11 – Artūras Valeika (5 atk. kam.).

Pralaimėjusiems Juris Aleksejevas pelnė 14, Edis Sinadinovičius (1/7 trit., 6 kl.) – 13 taškų.

***

Skaudžią nesėkmę Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse patyrė Utenos „Juventus“ (2/4) ekipa, kuri svečiuose 71:86 (13:15, 8:23, 21:21, 29:27) turėjo pripažinti Rygos „Barons kvartals“ (3/3) komandos pranašumą.

„Juventus“ ekipa šiose rungtynėse žaidė be dėl asmeninių priežasčių į Maskvą skubiai išvykusio lyderio Nikitos Barinovo bei čiurnos traumą patyrusio Jauniaus Davniuko.

Nerezultatyviose rungtynėse pirmoji pusė virto klaidų ir netikslių metimų virtine, kuri buvo palankesnė aikštės šeimininkams. „Juventus“ krepšininkai itin netaikliai atakavo iš įvairių distancijų, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai vis po truputį didino savo persvarą.

Po pirmųjų dešimties minučių svečių deficitas dar tebuvo vos du taškai (13:15), tačiau antrasis ketvirtis žymiai geriau klostėsi „Barons kvartals“ klubui. Tolimų Janio Rozičio ir Ilmano Bergmanio metimų įkvėpta Rygos ekipa surengė spurtą 15:2 ir įpusėjus rungtynėms latviai jau turėjo solidžią septyniolikos taškų persvarą – 38:21.
Per pirmąją mačo pusę „Juventus“ ekipa suklydo 11 sykių, nepataikė nei vieno tritaškio (0/7), o dvitaškius metė vos 32% tikslumu (8/25).

Situacija aikštelėje nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. Uteniškiai ir toliau visus metimus iš toli metė netiksliai, o aikštės šeimininkų pranašumas vis augo. Sužaidus tris minutes „Barons kvartals“ ekipos persvara viršijo dvidešimties taškų ribą (42:21), kuris iki pat ketvirčio pabaigos tik nežymiai sumažėjo. Nors likus žaisti tris minutes Edgaras Stanionis pataikė pirmąjį „Juventus“ komandos tritaškį, situacijos tai beveik nepakeitė. Prieš lemiamas dešimt minučių uteniškių deficitas ir toliau siekė septyniolika taškų – 42:59.

Trim perimtais kamuoliais ir trimis greitomis „Juventus“ atakomis prasidėjusiame ketvirtajame kėlinyje svečiai per 40 sekundžių sumažino atsilikimą šešiais taškais (48:59), o sužaidus keturias minutes skirtumas aptirpo iki septynių taškų – 54:61. Visgi Keyronas Sheardas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję svečiai susigrąžino dviženkilę persvarą – 64:54. Gaila, tačiau tai buvo viskas, ką „Juventus“ sugebėjo padaryti šį vakarą. Nepaisant visų svečių pastangų, Rygos komanda išlaikė pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu 86:71.

„Juventus“ ekipa šiame mače suklydo 20 kartų, pataikė vieną tolimą metimą iš 17 bandymų (5,9%) bei taisykles pažaidė 30 kartų (varžovai 18).

Svečiams 20 taškų surinko A.J.Matthewsas (dvitaškiai 8/17, 13 atk. kam.,) 17 – Edgaras Stanionis (dvitaškiai 4/10, 6 išprov. praž.), 16 – Keyronas Sheardas (5 atk. kam.), 8 – Gintautas Matulis (5 atk. kam.), po 4 – Aidas Viskontas (5 rez. perd.) ir Saulius Kulvietis (tritaškiai 0/5, 6 atk. kam.), 2 – Karolis Petrukonis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Ilmaras Bergmanis (19 tšk.), Agnis Čavaras (16 tšk.), Davis Coderis (15 tšk.) bei Jekabas Rozitis (11 tšk.).