„Crvena Zvezda“ yra tiesioginė vilniečių konkurentė dėl vietos TOP-16 etape ir pergalė 11 taškų skirtumu gali tapti itin svarbiu veiksniu, kai spręsis kas žengs tolyn.

Itin kovingai žaidę serbai iniciatyvą savo rankose turėjo beveik visas rungtynes, tačiau jų pranašumas dažniausiai apsiribodavo 4 taškais, nes „Lietuvos ryto“ gelbėjo Martyno Gecevičiaus ir Stevano Jelavičiaus tritaškiai.

Vis dėlto trečio kėlinio pabaigoje „Crvena Zvezdai“ pavyko įgyti 7 taškų, o ketvirtame kėlinyje ir – 15 taškų persvarą (81:66). Nors lietuviai rankų nenuleido, per likusį laiką jiems pavyko tik šiek tiek sumažinti savo atsilikimą – 77:88.

Serbai dvitaškius metė beveik 70 procentų taiklumu (30/44 metimų), o „Lietuvos rytas“ – tik 42 proc. (16/38).

Rungtynės:

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 88:77 (19:16, 23:24, 20:16, 26:21).

„Crvena Zvezda“: Jaka Blažičius 16 (5/6 dvitaškiai), Blake'as Schilbas 14, DeMarcusas Nelsonas (9 atk. kam.), Bobanas Marjanovičius (4/7 dvitaškiai, 4/4 baudos) ir Raško Katičius po 12, Luka Mitrovičius 7, Ivanas Radenovičius 5, Marko Simonovičius ir Branko Lažičius po 4, Charlesas Jenkinsas 2 taškai.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius (5/8 tritaškiai, 5 rez. perd.) ir Renaldas Seibutis po 17, Juanas Palacios 13 (5/12 dvitaškiai), Stevanas Jelovacas 11, Steponas Babrauskas 6, Omaras Cookas (1/6 tritaškiai, 10 rez. perd.) ir Darius Songaila po 4, Milenko Tepičius ir Tautvydas Lydeka po 2, Andreas Glyniadakis 1 taškas. Gediminas Orelikas (1 min.) taškų nepelnė.

Belgrado „Crvena Zvezda“ klubo fanai

Komandų statistika:

Dvitaškiai: „Crvena Zvezda“ 30/44 (68 proc.) – „Lietuvos rytas“ 16/38 (42 proc.);

Tritaškiai: „Crvena Zvezda“ 2/13 (15 proc.) – „Lietuvos rytas“ 11/26 (42 proc.);

Baudų metimai: „Crvena Zvezda“ 22/32 (69 proc.) – „Lietuvos rytas“ 12/18 (67 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Crvena Zvezda“ 38 – „Lietuvos rytas“ 31;

Rezultatyvūs perdavimai: „Crvena Zvezda“ 16 – „Lietuvos rytas“ 25;

Perimti kamuoliai: „Crvena Zvezda“ 5 – „Lietuvos rytas“ 7;

Blokai: „Crvena Zvezda“ 6 – „Lietuvos rytas“ 4;

Klaidos: „Crvena Zvezda“ 9 – „Lietuvos rytas“ 8.

Rungtynių eiga:

* * *

Mūsiškiai iš Belgrado kol kas dar nėra išnešę sveiko kailio: 2012 m. „Lietuvos rytas“ čia pralaimėjo tik vienu tašku (74:75), o 2010 m. – net 30-čia (67:97). Tiesa, tada lietuvių varžovais buvo „Partizan“ krepšininkai.

Atmosfera „Pionir“ arenoje:

Prieš tai „Lietuvos rytas“ namuose po pratęsimo 84:83 įveikė Atėnų „Panathinaikos“ klubą, bet 64:85 neprilygo Vitorijos „Laboral-Kutxai“ bei 74:76 nusileido Tel Avivo „Maccabi“ ekipai, o svečiuose 53:68 pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai.

Kitas Eurolygos rungtynes LKL vicečempionai žais lapkričio 21 d., ketvirtadienį, išvykoje su „Panathinaikos“ vyrais.