Rungtynes neptūniečiai pradėjo galingai - po Valdo Vasyliaus ir Vytauto Šarakausko tritaškių bei Arvydo Eitutavičiaus dvitaškio klaipėdiečiai išsiveržė į priekį - 8:0.

Visgi, pirmojo kėlinio viduryje rezultatas jau buvo lygus - 10:10.

Netrukus vėl pasipylė taiklūs „Neptūno“ snaiperių metimai: varžovus tritaškiais baudė Marius Runkauskas ir Justas Sinica - 24:18, o antrojo kėlinio pradžioje po Martyno Mažeikos taiklaus tolimo šūvio komandas jau skyrė dviženklė persvara - 29:18.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai demonstravo kovotojų charakterį, puikiai dirbo gynyboje ir į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 13 taškų skirtumu - 41:28.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir po atokvėpio minutėlių - neptūniečiai neleido galingajai „Triumf“ ekipai laisvai judėti po savo krepšiu ir tik gavę progą nubausdavo varžovus taikliais metimais. Būtent kovingumo dėl kiekvieno kamuolio ir kiekvieno centimetro aikštėje neptūniečiai išsaugojo dviženklį pranašumą ir po trečiojo kėlinio - 60:49.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus septynioms minutėms Marius Runkauskas ir Valdas Vasylius taikliais tritaškiais „Neptūno“ pranašumą padidino iki rekordinės 20 taškų persvaros - 71:51 ir pradžiugino gausiai „Švyturio“ arenoje susirinkusius krepšinio sirgalius.

Tiesa, patyrę varžovai iki rungtynių pabaigos dar sugebėjo atkurti intrigą - likus 11 sekundžių komandas teskyrė vienas tolimas metimas - 85:82. Visgi, neptūniečiai išliko šaltakraujiški ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

„Triumf“ komanda išties galinga: joje rungtyniauja buvęs „Žalgirio“ centras serbas Milovanas Rakovičius (Milovan Rakovič) bei dar trys legionieriai: kanadietis Kailas Landris (Kyle Landry) ir amerikiečiai Obadianas Troteris (Obadian Trotter) ir Džreremis Chapelas (Jeremy Chappell), komandą treniruoja Rusijos rinktinės žaidėjas Vasilijus Karasiovas (Vasilij Karasiov). Neptūniečiai įrodė, kad kovojant iš širdies galima įveikti ir tokius galingus varžovus.

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas 19 (7 atk. kam.), Valdas Vasylius 12, Marius Runkauskas 11, Martynas Mažeika ir Arvydas Eitutavičius (6 rez. perd.) po 10.

„Triumf“: Milovanas Rakovičius 23 (8 atk. kam.), Cory Higginsas 19 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Jeremy Chappellas 18 (10 atk. kam., 11 rez. perd., 32 naud. bal.).

Tai buvo antroji iš eilės neptūniečių pergalė tarptautinėse varžybose – praėjusį trečiadienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai Atėnuose Europos taurės varžybose rezultatu 91:86 nukovę Atėnų „Panionios“ ekipą.

Artimiausias rungtynes „Neptūnas“ žais lapkričio 6 dieną (trečiadienį) namuose, „Švyturio“ arenoje su Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) komanda. Tai bus Europos taurės turnyro dvikova.

Kitas šios grupės rungtynes Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ ekipa savo aikštelėje 74:83 (18:35, 20:11, 19:26, 17:11) pralaimėjo kitai Rusijos komandai Samaros „Krasnyje Krylja“.

B grupės turnyro lentelė:

1.Maskvos CSKA (Rusija)330100
2.Maskvos srities „Chimki“ (Rusija)330100
3.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija)32166,7