„Šiandien absoliučiai neturėjome jokių šansų. Kitą kartą tegul pasako iš karto. Pataupysime pinigus kelionėms ir nevažiuosime, jeigu taip reikia pergalės Ventspilio komandai, – teisėjų darbu pasipiktinimą reiškė „Nevėžio“ direktorius Karolis Kalvaitis. – Pirmąją techninę pražangą gavo gynėjas Gintaras Leonavičius už tai, jog burbėjo sau po nosimi ir tie žodžiai net nebuvo skirti arbitrams.

Antrą kartą buvo nubaustas „Nevėžio“ atsarginių žaidėjų suolelis, jog trenerio asistentas Tomas Stankevičius pakėlė ranką į viršų, bet nė vienas krepšininkas net nepakilo iš savo vietos.“

Nors „Nevėžis“ beveik visas rungtynes vijosi varžovus, tačiau ketvirtame kėlinyje sužaidus tris minutes rezultatas dar buvo lygus (54:54). Tai buvo paskutinis kartas, kuomet švieslentė rodė lygybę. BBL čempionai šovė į priekį 10:0 ir nutolo visam laikui (64:54).

„Ventspils“: Janis Timma 17 (13 atk. kam., 5/6 trit.), Ronaldas Zakis 16, Lorenzo Williamsas 15 (7 rez. perd.).

„Nevėžis“: Vilmantas Dilys 15 (9 atk. kam.), Tyrone'as Brazeltonas 12, Simas Buterlevičius 12, Valdas Dabkus 10 (0/3 dvit.).

Kitas rungtynes „Nevėžis“ žais antradienį (11.05), kuomet savo žiūrovų akivaizdoje priims „Šiaulių“ komandą.

***

Prienų „TonyBet“ krepšininkai Pasvalyje patyrė pirmąją nesėkmę BBL čempionate. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai antroje rungtynių pusėje visiškai palūžo ir neturėjo jokių galimybių pasipriešinti „Pieno žvaigždžių“ komandai.

Tiesa, pirmoje rungtynių pusėje Prienų komanda sužaidė pagirtinai ir privertė varžovus padidinti apsukas. Deja, bet patys nebuvo pasiruošę jas atlaikyti.

Prienų komanda rungtynes su „Pieno žvaigždėmis“ pradėjo nesėkminga ataka, bet į aikštelės šeimininkų dvitaškį (2:0) atsakė galingu spurtu 10:2 (4:12). Antroje kėlinio pusėje žaidimas išsilygino. Tiesa, prieniškiai buvo padidinę savo persvarą iki 9 taškų (6:15) ir šį skirtumą išlaikydavo gan ilgai (9:18). Deja, kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkai ir po pirmo kėlinio iš „TonyBet“ pranašumo liko tik keturi taškai (15:19).

Antro kėlinio pradžioje prieniškiai po Laimono Kisieliaus tritaškio atstatė 9 taškų pranašumą (15:24). Deja, sekančios dvi minutės buvo juodos „TonyBet“ puolimui ir varžovai priartėjo vieno metimo atstumu (22:24). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tie patys du taškai (26:28).
Artūras Valeika baudos metimais padidino „TonyBet“ persvarą iki 4 taškų (26:30), o po Gintaro Kadžiulio tritaškio prieniškių pranašumas buvo penki taškai (28:33).

Deja, varžovams pavyko dar karta sumažinti skirtumą iki 2 taškų (33:35) ir toks scenarijus nepatiko „TonyBet“ strategui Virginijui Šeškui, kuris paprašė minutės pertraukėlę. Po jos prieniškiai neleido varžovams perimti iniciatyvos ir po dviejų išsaugojo 4 taškų persvarą (35:39).

Deja, bet trečiasis kėlinys virto Prienų komandai tikru košmaru. Aikštelės šeimininkai padidino žaidimo greitį ir labai greitai ne tik išlygino rezultatą (39:39), bet ir kėliniui įpusėjus persvėrė jį savo naudai (47:44).

Ir antroje kėlinio pusėje aikštelėje dominavo „Pieno žvaigždės“. Prieniškiai taip ir nesugebėjo atsigauti iki pat kėlinio pabaigos (62:50).

Ketvirto kėlinio pradžioje ilgą laiką skirtumas tarp komandų siekė 9-13 taškų. Kėliniui įpusėjus „TonyBet“ krepšininkų deficitas buvo 13 taškų (75:62).

Ir tada „TonyBet“ vyr. treneris V. Šeškus ant atsarginio suolelio pasodino komandos lyderius ir išleido jaunimą. Tapo aišku, kad prieniškiai atiduoda rungtynes, nes jos susiklostė ne taip, kaip buvo planuota.

Aikštelės šeimininkai pasinaudojo šią situaciją ir padidino savo pranašumą iki 18 taškų (91:73).

Dainiaus Šeškaus nebuvimas ir labai greitai surinktos keturios Laimono Kisieliaus pražangos neleido „TonyBet“ komandai tinkamai pasipriešinti gerai žaidusiai „Pieno žvaigždių“ komandai.

***

Antrąją nesėkmę Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate patyrė Utenos „Juventus“ (2/2) klubas, kuris savo aikštelėje po itin atkaklios kovos 76:79 (16:28, 23:10, 27:23, 10:18) nusileido Rygos „Barons kvartals“ (1/3) krepšininkams.

Tarsi miegodami rungtynes pradėję aikštės šeimininkai niekaip nesugebėjo sulaikyti varžovų ekipos snaiperių, kurie tiksliais metimais vis didino „Barons kvartals“ komandos atitrūkį. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei po Salvio Metros tikslių metimų serijos Rygos klubas padidino persvarą iki keturiolikos taškų (28:14), tačiau du Gintauto Matulio metimai leido uteniškiams kiek priartėti – 16:28.

Antrajame ketvirtyje jau „Juventus“ klubas dominavo aikštelėje. Aikštės gynybą pasitelkę Vitoldo Masalskio auklėtiniai ėmė tirpdyti atsilikimą. Aikštės šeimininkų reikalus kiek sumaišė ketvirtoji Gintauto Matulio pražanga, tačiau nepaisant to įpusėjus susitikimui jau Utenos komanda buvo priekyje – 39:38.

Trečiojo ketvirčio pradžioje pirmieji spurtą surengė uteniškiai, kurie Sauliaus Kulviečio ir Karolio Petrukonio tikslių atakų dėka įgijo septynių taškų pranašumą – 51:44. Visgi svečiai atsakė spurtu 9:2 ir po dviejų iš eilės Ilmaro Bergmanio tritaškių rezultatas vėl tapo lygus – 53:53. Aikštės šeimininkų laimei ketvirtį penkiais taškais iš eilės baigė G.Matulis, kuris prieš lemiamas dešimt minučių leido „Juventus“ klubui įgyti šešių taškų persvarą – 67:61.

Lemiamas ketvirtis tapo tikru nervų karu. Likus žaisti tris minutes varžovai tolimu metimu vėl išsiveržė į priekį (72:70), tačiau A.J.Matthewsas vienu baudos metimu bei dvitaškiu vėl sugrąžino pranašumą uteniškiams – 73:72. Prasidėjus paskutinei mačo minutei Karlis Apsitis dvitaškiu su pražanga dar kartą sugrąžino persvarą „Barons kvartals“ klubui (75:73), o rezultatą išlyginti galėjusi „Juventus“ ataka baigėsi netiksliu N.Barinovo metimu. Per likusį laiką svečiai pergalę įtvirtino baudų metimais – 79:76.

„Juventus“ komandai 13 taškų surinko Nikita Barinovas (8 atk. kam., 4 rez. perd.), po 11 – A.J.Matthewsas (baudos 3/8), Gintautas Matulis ir Saulius Kulvietis (6 atk. kam.), po 10 – Edgaras Stanionis (dvitaškiai 1/6, 3 rez. perd.) ir Karolis Petrukonis (5 atk. kam.), 7 – Aidas Viskontas (dvitaškiai 1/5, 5 rez. perd.), 3 – Ernestas Ežerskis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Karlis Apsitis (22 tšk., tritaškiai 3/4, baudos 9/9), Salvis Metra (20 tšk.) bei Ilmaras Bergmanis (16 tšk.).

***

Giedriaus Gusto ir Lauryno Mikalausko atstovaujamas Rakverės „Tarvas“ klubas (2/2) iškovojo sudėtingą pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse. Estijos ekipa namuose, po atkaklios kovos, rezultatu 73:69 (16:20, 13:20, 19:12, 25:17) privertė pasiduoti kitą Estijos ekipą Raplos TYCA (0/3).

G.Gustas prie komandos pergalės prisidėjo 14 taškų (4/9 dvit., 6/8 baud.), 4 atkovotais kamuoliais, 7 rezultatyviais perdavimais ir perimtu kamuoliu.

Kitas lietuvis L.Mikalauskas rungtynėms nebuvo registruotas.

„Tarvas“: Maris Laksa 17, Giedrius Gustas ir Silveris Leppikas po 14, Gregory Jenkinsas ir Raitis Keerlesas po 11.

„TYCO“: Svenas Kaldre ir Andre Parnas po 15, Raitis Lanne 13.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)