„Užsienyje dirbau beveik keturiolika metų. Užtenka. Norėjosi grįžti namo ir pradėti kažkokią veiklą čia. Esu labai patenkintas, pagaliau būdamas namie“, – šyptelėjo R. Jarutis.

Buvęs krepšininkas prieš kelias savaites kiek netikėtai pasuko į moterų krepšinį. Jis buvo paskirtas „Utenos“ klubo direktoriumi. Panašų darbą krepšininkas pastaruosius kelerius metus dirbo „Azovmaš“ klube, tačiau pernelyg daug kalbėti apie naujas pareigas nenorėjo.

„Mielai apie tai papasakosiu daugiau, kai nuveiksiu gerų darbų. Nemėgstu kalbėti, kol nesu nieko padaręs“, – kuklinosi R. Jarutis. – Tikiuosi, kad tiek miesto, tiek kitų rėmėjų pagalba šis klubas išliks ir gyvuos“.

Kur kas mieliau buvęs krepšininkas kalbėjo apie Mariupolyje praleistus metus. Pirmus tris sezonus, kai aikštėje pats vilkėjo „Azovmaš“ komandos marškinėlius, jis vadina įdomiausiu karjeros Ukrainoje etapu.

„Turėjome puikų trenerį – šviesaus atminimo Rimą Girskį, todėl iš tų sezonų išlikę patys geriausi prisiminimai. Visi metai buvo savaip gražūs ir geri, Ukrainoje turiu daug draugų ir pažįstamų. Man tikrai pasisekė, kad teko dirbti su tokiais žmonėmis“, – teigė R. Jarutis.

Gynėjo pozicijoje rungtyniavęs mažeikiškis prisipažino, kad sunkiausias karjeros etapas buvo tuomet, kai vos baigęs karjerą tapo „Azovmaš“ ekipos vyriausiuoju treneriu. Anot R. Jaručio, tokiam žingsniui jis nebuvo visiškai pasiruošęs, nes norint tinkamai vadovauti komandai reikėtų bent keletą metų padirbėti trenerio asistentu.

„Trenerio darbo tikrai neatsikandau. Be abejo, tai labai įdomios ir atsakingos pareigos, tačiau joms reikia pasiruošti. Čia neužtenka vien praktinių žinių, reikia ir teorinių. Bet šiam darbui tikrai nesakau ne“, – tvirtino R. Jarutis.

Grįžęs į Lietuvą jis ne tik pradėjo vadovauti moterų krepšinio klubui, bet retsykiais ir pats išbėga į aikštelę. Įžaidėjas prisijungė prie senų pažįstamų kompanijos ir kartu su jais rungtyniauja sostinės mėgėjų krepšinio lygoje, „Oro navigacijos“ komandoje.

Prieš kelias savaites R. Jarutis dalyvavo ir „Samsung kartos“ dalyvių atrankoje Klaipėdoje. Projektas, prisidedantis prie jaunų perspektyvių krepšininkų ateities kūrimo ir suteikiantis galimybę gilinti savo įgūdžius, rinko naują talentingiausių 1999 metais gimusių Lietuvos vaikinų grupę, o patyręs žaidėjas iš kelių dešimčių vaikų padėjo atrinkti pačius perspektyviausius. Likusiems R. Jarutis siūlė nenukabinti nosies ir toliau sunkiai dirbti treniruočių metu.

„Norėčiau vadovautis posakiu, kad Lietuvoje buvo, yra ir bus gerų krepšininkų. Tikrai šaunu, kad atrankos buvo prieinamos visiems, o vaikai pademonstravo didžiulį norą patekti į projektą. Pamačiau tris – keturis įdomius vaikus, iš kurių ateityje gali išaugti geri krepšininkai. O ir tie vaikinai, kurie šiemet į projektą nepateko, turėtų neprarasti noro tobulėti. Rezultatų jie gali pasiekti tik sunkiu darbu“, – pažymėjo R. Jarutis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)