„Nėvežio“ taškų sąskaitą mače baudos metimu atidarė G. Leonavičius – 1:0. Tiesa, svečiai greitai išsiveržė į priekį – 1:4. „LSU-Atleto“ krepšininkai ir toliau išlaikė 2-3 taškų persvarą. Panaikinti nedidelio varžovų pranašumo „Nevėžiui“ po pirmųjų dešimties minučių nepavyko – 14:16.

Antrąjį kėlinį „Nevėžis“ pradėjo taikliais G. Leonavičiaus, S. Buterlevičiaus bei T. Brazeltono metimais – 23:16. Edo Nickaus treniruojami kauniečiai kiek sumažino deficitą – 25:21, tačiau tuomet G. Leonavičiaus auklėtiniai atsakė spurtu 11:0 (36:21). „Nevėžio“ dominavimas tęsėsi iki pat ketvirčio pabaigos – 44:24.

„LSU-Atletas“ antrąją rungtynių dalį pradėjo aktyviau nei „Nevėžis“ – 46:32. Šeimininkai greitai atstatė užtikrintą persvarą – 54:32. „Nevėžis“ kurį laiką ir toliau kontroliavo situaciją, tačiau „LSU-Atletas“ pataikė keletą tritaškių metimų ir neleido šeimininkams pabėgti – 60:48.

„Nevėžio“ krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje sunkiai rinko taškus ir tuo netruko pasinaudoti kauniečiai, išlyginę rezultatą – 66:66. Šeimininkų komandą iš miego prikėlė A.Šikšniaus, T. Brazeltono ir V. Dilio metimai – 74:66. Po tokio „Nevėžio“ spurto varžovai nebeatsigavo. Galutinis rungtynių rezultatas – 77:71.

Rezultatyviausiai Kėdainių ekipos gretose rungtyniavo amerikietis Tyrone‘as Brazeltonas, surinkęs 17 taškų (10 rez. perd.), 14 – pridėjo Gintaras Leonavičius (4 atk. kam., 3 rez. perd.), po 11 – surinko Simas Buterlevičius ir Arvydas Šikšnius, 10 – Vilmantas Dilys.

Pralaimėjusiųjų komandoje išsiskyrė Šarūnas Vingelis, kurio sąskaitoje 22 taškai, 15 – įmėtė Karolis Babkauskas, 11 – Arūnas Sakalauskas.

Kitas LKL rungtynes „Nevėžio“ klubas žais antradienį nuo 19 val. Alytuje prieš vietos „Dzūkiją“.

***

„Juventus“ sutriuškino Alytaus ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę LKL pirmenybėse
2013-10-19

Pirmąją pergalę šio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ (1/2) klubas, kuris savo aikštelėje 80:52 (18:12, 19:14, 21:11, 22:15) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ (1/4) komandą.

Saugesnį pranašumą Vitoldo Masalskio auklėtiniai susikrovė antrojo ketvirčio viduryje, kai po Aido Viskonto dvitaškio pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 32:21. Įpusėjus susitikimui uteniškiai ir toliau turėjo vienuolikos taškų pranašumą, o spurtas 6:0 trečiojo ketvirčio pradžioje padėjo „Juventus“ ekipai dar labiau atitrūkti – 43:26.

Nikita Barinovas dviem baudų metimais likus žaisti dvi minutes iki trečiojo ketvirčio pabaigos leido aikštės šeimininkams pirmą kartą viršyti dvidešimties taškų persvarą (54:33), o paskutinės dešimt minučių jau tebuvo formalumas.

Sužaidus tris minutes šešis taškus iš eilės pelniusio N.Barinovo bei dvitaškį pridėjusio Edgaro Stanionio dėka „Juventus“ ėmė triuškinti varžovus (69:41), o po Sauliaus Kulviečio tritaškio skirtumas viršijo trisdešimties taškų ribą – 74:43. Per likusį laiką abiejų ekipų treneriai leido pasireikšti mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams, tačiau situacija aikštelėje nepakito.

„Juventus“ gretose išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Nikita Barinovas, kuris pelnė 14 (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 1/2, baudos 3/4) taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 2 varžovų pražangas, sykį pažeidė taisykles bei surinko 25 naudingumo balus.

12 taškų prie pergalės pridėjo Keyronas Sheardas (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 1/5), 11 – Aidas Viskontas (dvitaškiai 5/7, 6 atk. kam.), 9 – Saulius Kulvietis (7 atk. kam.), po 8 – Edgaras Stanionis, A.J.Matthewsas ir Karolis Petrukonis (5 atk. kam.), 5 – Gintautas Matulis (5 rez. perd.), 4 – Ernestas Ežerskis (5 atk. kam., 4 rez. perd.), 1 – Simonas Kymantas.

Svečių gretose pasižymėjo Darius Gvezdauskas (14 tšk.), Žydrūnas Kelys (12 tšk.) bei Martynas Paliukėnas (9 tšk.).

Nors visi Utenos klubo gerbėjai po rungtynių neslėpė geros nuotaikos, laimingiausias buvo „Juventus“ sirgalius Paulius, kuris tiksliu metimu iš aikštės vidurio rungtynių pertraukos metu laimėjo naujutėlaitį šaldytuvą.