Lietuviai neiškovojo vieno iš trijų kelialapių į 2014 metais Kinijoje vyksiančias jaunimo olimpines žaidynes.

Sekmadienį vykusiame ketvirtfinalio mače mūsiškiai po atkaklios ir permainingos kovos 10:8 įveikė bendraamžius iš Ispanijos. Pusfinalyje lietuviai 6:21 nusileido Argentinos komandai.

Aštuntfinalyje Lietuvos komanda pateikė staigmeną ir iš turnyro išmetė favoritus JAV krepšininkus. Mūsų šalies atstovai amerikiečius šeštadienį įveikė rezultatu 15:12.

Pergale prieš amerikiečius džiaugiasi Justas Vazalis (fiba.com nuotr.)

Kitame pusfinalio mače Prancūzijos komanda 22:5 sutriuškino Rusijos atstovus. Prancūzai su argentiniečiais susitiko finale. Planetos čempione tapo Argentinos rinktinė, laimėjusi lemiamą mačą rezultatu 13:7.

Lietuvos merginų rinktinė - Justina Kraujūnaitė, Laura Juškaitė, Daugilė Šarauskaitė ir Austėja Širšinaitytė - šiame čempionate pergalingai žaidė grupės varžybose. Čia Lietuvos komanda taip pat įveikė JAV krepšininkes. Tačiau aštuntfinalyje lietuvės šeštadienį netikėtai 12:13 nusileido bendraamžėms iš Anglijos ir pasitraukė ir iš tolesnių varžybų.

Lietuvos merginos įveikė amerikietes (fiba.com nuotr.)

Į merginų varžybų finalą iškopė Estijos komanda. Finale ji susitiko su JAV krepšininkėmis, tačiau turėjo pripažinti jų pranašumą rezultatu 12:21.
Rungtynėse dėl trečios vietos Ispanijos merginos 14:7 nugalėjo Italijos komandą.

Šių pirmenybių prizininkai iškovojo kelialapius į 2014 metais Kinijoje vyksiančias jaunimo olimpines žaidynes.