Kaip ir prieš savaitę per rungtynes namuose su Bolonijos "Climamio", kauniečiai vėl nesugebėjo sėkmingai sužaisti rungtynių pabaigoje, kai viskas buvo jų rankose.

Be susirgusio Roberto Packo žaidęs "Žalgiris" galėjo išplėšti pergalę ar bent pratęsimą, kai atsilikdamas 78:80 paskutinei atakai gavo 11 sek., tačiau Simono Serapino prarastas kamuolys viską nubraukė.

Lietuvos čempionai rungtynes pradėjo itin nesėkmingai, pirmąjį kėlinį pralaimėję dešimties taškų skirtumu, o antrajame atsilikę net 16:34.

Tačiau graikai vėliau atsipalaidavo ir leido "Žalgiriui" ne tik priartėti, bet ir išsiveržti į priekį - 71:69 po Darjušo Lavrinovičiaus metimo su bauda. Vis dėlto mačo pabaigoje išryškėjo "Panathinaikos" meistriškumas ir patirtis.

"Žalgiriui" Tanoka Beardas pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, o Ainaras Bagatskis ir Darjušas Lavrinovičius surinko po 16 taškų.

Ilgiausiai iš kauniečių aikštėje buvęs Dainius Šalenga per 34 min. nepelnė nė vieno taško ir neatkovojo nė vieno kamuolio.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Fragiskas Alvertis, 15 - Mike'as Batiste'as.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais kovo 23-ąją svečiuose su Bolonijos "Climamio".

Jau nuo pirmųjų atakų "Panathinaikos" krepšininkai ėmė demonstruoti savo geležinę gynybą ir krautis pranašumą. Jie pirmavo 5:0, 8:2, 11:4, pataikydami visus tris tritaškius metimus. Tuo tarpu kauniečių tolimi metimai skriejo pro šalį.

Nors T.Beardui vis dėlto pavyko tritaškis, šeimininkai į tai atsakė aštuoniais taškais iš eilės ir padidino skirtumą iki 19:7.

Kauniečiai atrodė visiškai sutrikę, o jų primityvius perdavimus T.Beardui graikai vieną po kito vertė perimtais kamuoliais.

Tai tęsėsi ir antrojo kėlinio pradžioje, kai F.Alvertis padidino skirtumą iki 28:11, o po Jakos Lakovičiaus tritaškio su bauda skirtumas pasiekė net 18 taškų - 34:16.

Tuomet kauniečių treneriai iš nevilties pasodino ant suolelio po aikštę besiblaškiusį T.Beardą ir vietoj jo išleido D.Lavrinovičių.

Tai iš esmės pakeitė įvykius aikštėje - graikai nurimo, o kauniečiai ėmė mažinti atsilikimą, kol po D.Lavrinovičiaus ir A.Bagatskio pataikymų beliko aštuoni taškai - 39:31.

Po dviejų kėlinių pirmavę 44:35, trečiojo kėlinio pradžioje graikai vėl kiek padidino persvarą - 50:37, 55:42. Po M.Timinsko tritaškio kauniečiai priartėjo - 60:50, tačiau pora klaidų leido varžovams vėl nutolti 64:50.

Vis dėlto paskutinioji kėlinio minutė buvo kaip reta sėkminga žalgiriečiams, kurie pelnė septynis taškus iš eilės - 64:57.

Kauniečių spurtas tęsėsi ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai skirtumas sumažėjo iki keturių taškų - 65:61.

Po itin sėkmingų atakų, kuriose T.Beardas pelnė tritaškį ir pridėjo dvitaškį, beliko vienas taškas - 69:68 likus 7 min.

Porą minučių nė vienai ekipai nesisekė įmesti taškų, kol D.Lavrinovičius pelnė du taškus su bauda ir pirmąkart persvėrė rezultatą - 71:69 "Žalgirio" naudai. Maždaug 7 minučių atkarpą kauniečiai tuomet buvo laimėję 21-5.

Deja, tai buvo ir paskutinysis kartas, kai "Žalgiris" pirmavo.

Susikaupę šeimininkai pelnė 10 taškų iš eilės, išnaudodami kauniečių klaidas, o pasikarščiavęs T.Beardas spėjo išeikvoti 5 pražangų limitą ir sėdo ilsėtis.

Likus 2 min. atrodė, kad vilčių jau nėra - 79:71.

Tačiau kauniečių kapitonas Mindaugas Timinskas buvo nusiteikęs kovoti iki galo ir po dviejų iš eilės jo metimų beliko du taškai - 79:77 likus 32 sek.

Kai varžovai dar sykį nepataikė, kauniečių ataka buvo nutraukta pražanga. Deja, Vidas Ginevičius pataikė tik sykį - 79:78 likus 12 sek.

"Žalgiris" iškart prasižengė, o J.Lakovičius irgi pataikė tik vieną baudą ir padovanojo kauniečiams puikų šansą išsigelbėti. Tačiau tada S.Serapinas kirsdamas vidurio liniją prarado kamuolį, o jį perėmę šeimininkai ataką užbaigė metimu su bauda.

Statistika.

Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) - Kauno "Žalgiris" 83:78 (21:11, 23:24, 20:22, 19:21).

Teisėjai Iztok Rems (Slovėnija), Ladislav Janac (Slovakija), Boris Ryžik (Ukraina).

"Panathinaikos" taškus pelnė: F. Alvertis 17, M. Batiste 15, N. Hatzivrettas 12, J. Lakovič 11, D. Diamantidis 10, K. Tsartsaris 8, V. Ščepanovič 6, D. Papanikolaou 2, L. Baxter 2.

"Žalgiriui": T. Beard 24 (žaidė 32 min., dvitaškiai 7/13, tritaškiai 2/2, baudos 4/4, 11 atk. kamuolių, 6 klaidos), D. Lavrinovičius 16 (17 min., 6/8, 1/1, 1/1; 7 atk. kam., 7 blok.), A. Bagatskis 16 (27 min., 1/2, 3/6, 5/5), M. Timinskas 14, V. Ginevičius 3, S. Serapinas 3, P. Jankūnas 2, D. Šalenga 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 17/36 (47,2 proc.) ir 18/33 (54,5), tritaškiai 10/19 (52,6) ir 8/21 (38,0), baudos 19/28 (67,8) ir 18/22 (81,8).

Atkovoti kamuoliai - 25 ir 35, perimti kamuoliai - 9 ir 3, rezultatyvūs perdavimai - 15 ir 12, klaidos - 16 ir 20.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.