Arenos pritaikomumas įvairiems renginiams

„Žalgirio“ arenos užimtumas, sėkminga veikla nuo pat atidarymo iki dabar viršijo lūkesčius. Faktas, kad arena visose Baltijos šalyse savo dydžiu ir modernumu neturi konkurentų, bei tai, jog daugiafunkcinės arenos visai Lietuvai verkiant reikėjo, lėmė, jog arena tapo išskirtiniu traukos centru.

Arena skirta ne tik sporto renginiams, bet veikia kaip sėkmingas multifunkcinis centras ne tik su renginiais didžiojoje arenoje, bet ir renginiais amfiteatre bei kitose erdvėse, parodomis, organizuojamomis ekskursijomis, nuolat veikiančiu sporto klubu, restoranu.

„Renginių įvairovę arena gali pasiūlyti dėka savo multifunkciškumo. Didžioji salė transformuojama nuo krepšinio iki ledo ritulio aikštės, amfiteatre vyksta tiek kino festivaliai, tiek oficialios Europos Sąjungos konferencijos“, – apie arenos pritaikomumą įvairiems renginiams pasakojo „Žalgirio“ arenos direktorė Angelė Dementavičiūtė. – Didžiųjų renginių ir ne tik metu išnaudojamos visos arenos erdvės ir jos prieigos“.

Pagal Kauno turizmo informacijos centro duomenis, „Žalgirio“ arena – vienas lankomiausių laikinosios sostinės objektų. Arena, kaip lankytinas objektas, įtraukta ir į miesto apžvalginę ekskursiją.

Finansiniai duomenys

Arenos sąnaudos, 2012 metų duomenimis, daugiausia sudarė renginių organizavimo išlaidos, komunaliniai patarnavimai, apsauga, techninis aptarnavimas, taip pat grąžinama kokybiškam arenos eksploatavimui panaudota „Šiaulių banko“ paskola ir mokamos palūkanos. 2012 m. finansiniais metais balansinės pajamos buvo – 12,8 mln. (įskaitant koncesijos mokestį), 2013 m. 8 mėn. pajamos buvo – apie 6,5 mln. (įskaitant koncesijos mokestį). Planuojama, jog prasidėjus aktyviam renginių sezonui paskutiniai 3 metų mėnesiai bus pelningiausi.

„Jau dabar siekdami užtikrinti modernų arenos funkcionavimą esame investavę apie 30 mln. litų. Ir toliau vykdysime investicijas bei sieksime plėtoti Nemuno salos parko infrastruktūrą – išnaudoti areną supantį vandenį pramogoms ir sporto šakoms. Labai tikimės, jog kitąmet atsiras ir prieplauka prie arenos“, – artimiausiais planais dalijosi A. Dementavičiūtė.

Viena iš pagrindinių pasirašytos koncesijos sutarties sąlygų – „Žalgirio“ arenoje kiekvienais metais turi vykti ne mažiau kaip 75 renginiai, kuriuose žiūrovų skaičius vieno renginio metu būtų 1000 ir daugiau lankytojų. Ši koncesijos sąlyga per 2012 m. buvo įvykdyta ir viršyta daugiau nei 30 procentų.

Išskirtiniai sezono renginiai

Per dvejus metus „Žalgirio“ arena kvietė į 12 skirtingo pobūdžio renginius: krepšinis, koncertai, parodos, motociklų krosas, šonaslydis, sunkiasvorių automobilių šou, miuziklai, cirkas, baletas, ledo šou, šokėjų pasirodymai ir kameriniai renginiai. Renginius aplankė net 1,5 milijono lankytojų.

Naujajame sezone žiūrovai galės rinktis iš renginių net 8 erdvėse: nuo žinomiausių užsienio ir lietuvių atlikėjų koncertų iki krepšinio pergalių didžiojoje arenos salėje, nuo kamerinių renginių GALA amfiteatre, išskirtinių ekspozicijų parodų erdvėje iki renginių arenos „14 10“ restorane, „Kalnapilio“ bare, VIP klube, salos konferencijų salėje ir ložėse.

„Eurolygos“ reguliarus sezonas prasidės spalio 18 d., kai į „Žalgirio“ areną vėl žengs Madrido „Real“ klubas su Rudy Fernandezu. Į areną žiūrovus kvies ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovos, o iš viso 2013-2014 m. sezone „Žalgirio“ arenoje bus sužaistos mažiausiai 25 rungtynes. „Sieksime, jog ir trečią sezoną iš eilės Kauno arena taptų lankomiausia „Eurolygoje“, – žalgiriečių kovas stebėti namų arenoje kvietė „Žalgirio“ arenos renginių vadovas Renatas Načajus.

Be krepšinio kovų „Žalgirio“ arena naujajame sezone kvies į žinomų atlikėjų koncertus, renginius visai šeimai ir jau tradicija tapusias parodas, krikščioniškus jaunimo renginius, „Liepsnojantį Kalėdų ledą“, „M.A.M.A. muzikos asociacijos metų apdovanojimus“, Naujųjų sutikimą arenoje.

Užsienio atlikėjų flangui atstovaus pirmąjį pasirodymą Kaune ir vienintelį šių gastrolių metu Lietuvoje surengsiantis pats seras Eltonas Johnas, išskirtinę programą su simfoniniu orkestru pristatys rokeriai „Apocalyptica“, vienintelį pasirodymą Lietuvoje surengs legendinė roko grupė „DDT“.

Išskirtinį koncertą tik „Žalgirio“ arenoje surengs SEL bei paskutinį kartą Mantas Jankavičius žiūrovams dovanos 2012 m. geriausiu šou tituluotą „Qeen Show“. Taip pat į koncertus kvies Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, „Naktinės Personos“, „Rondo“, Alina Orlova, Kostas Smoriginas, Vytautas V. Landsbergis, Domantas Razauskas.

Jau tradiciškai „Žalgirio“ arena kviečia Naujuosius sutikti visiems kartu ir šiemet dovanoja išskirtinį ir pirmą kartą į Lietuvą atvyksiančios pasaulinės žvaigždės Robert Wells roko šou kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, soliste iš Švedijos La Gaylia ir kitais žinomais Lietuvos solistais. Apkeliavęs visą pasaulį šiemet šis šou taps naujametine dovana arenos lankytojams.

Kitos paslaugos žiūrovams

„Žalgirio“ arenoje maitinimo paslaugas lankytojams teikia net 16 barų ir užkandinių, nepriklausomai nuo renginių kiekvieną dieną arenoje duris lankytojams atveria didžiausias Lietuvoje restoranas „14 10“, galintis vienu metu talpinti iki 800 žmonių. Naująjį sezoną arena pasitinka su atnaujintu meniu ir siūlo lankytojams dar sveikesnių, šviežesnių užkandžių, didesnę kavos įvairovę, vyno degustacijas.

Populiarumo sulaukusi arenos paslauga – renginio stebėjimas ložėse – naujajame sezone ir toliau bus teikiama, kviečiant ja pasinaudoti ne tik įmones, draugų kompanijas, bet ir mažuosius arenos lankytojus.

„Nuo šio sezono siūlome specialiai įrengtą ložę vaikų ir jaunimo šventėms. Žaismingi sėdmaišiai, balionai, vaišės, geras renginio matomumas padės sukurti dar iškilmingesnę nuotaiką“, – apie ložių pritaikomumą pasakojo „Žalgirio“ arenos klientų aptarnavimo vadovė Gitana Kazakevičienė.

Arenoje esantis „Kalnapilio“ baras jau kitą mėnesį taps tikrų „Žalgirio“ fanų namais, kuriuose atsiras krepšinio komandos atributikos, laimėti trofėjai, vyks susitikimai su komandos žaidėjais, treneriais, vyks išvykoje žaidžiamų rungtynių transliacijos.