Pergalė 6 ir daugiau taškų skirtumu lietuviams būtų garantavusi pirmą vietą grupėje ir sąlyginai lengvesnį varžovą ketvirtfinalyje. Laimėję prieš ispanus tik 2 taškų skirtumu, lietuviai liko antroje vietoje ir ketvirtfinalyje grumsis su trečia F grupės ekipa - Kinija. Ji paaiškėjo prieš visas trečio turo rungtynes F grupėje trečiadienio vakarą. Mat, kinai yra įveikė žemiau turnyro lentelėje esančius australus (88:79) ir rusus (61:59), bet pralaimėjo aukščiau besirikiuojantiems serbams (50:76) ir amerikiečiams (57:113).

Kadangi ispanai, lietuviai ir kroatai surinko po 11 taškų, galutines vietas grupėje lėmė tarpusavio dvikovų skirtumai. Ispanai įveikė kroatus +10 taškų (86:76) ir pralaimėjo Lietuvai -2 taškais (skirtumas +8). Lietuviai nusileido kroatams -1 tašku, o ispanus nugalėjo +2 (bendras +1). Kroatijos rinktinės bendras santykis -9.

Ankstesnėse dvikovose lietuviai įveikė Čekiją 77:74, sutriuškino Iraną 81:40, nugalėjo Argentiną 76:66, laimėjo prieš Kanadą 82:76, bet nusileido Kroatijai 90:91.

Lietuviai puikiai sužaidė du pirmus kėlinius. Po spurto antrame ketvirtyje T. Masiulio auklėtinių persvara buvo triuškinama (36:18). Ir po 20 minučių kovos Lietuvos komanda pirmavo 10 taškų persvara (36:26). Vėliau ispanai išlygino žaidimą, priartėjo prie mūsiškių ir nuolat lipo jiems ant kulnų. Likus žaisti 7 sek., varžovai po baudos metimų priartėjo iki pavojingos ribos 59:61. Lietuvos rinktinė po minutės pertraukėlės sugebėjo išsaugoti pergalę, tiesa, mažesniu skirtumu, negu norėta.

Rezultatas:

Lietuva - Ispanija - 61:59 (17:11, 19:13, 11:17, 14:16).

Ispanija: Guillermo Hernangomezas 13, Edgaras Vicedo 11, Javieras Marinas 9, Juanas Sebastianas Saizas 8, Josepas Perezas 6, Jose Ignacio Noguesas 2, Oriolis Pauli 1 taškas.