Primename, kad pirmą dvikovą taip pat namuose laimėjo žalgiriečiai - 80:53.

Trečia ir ketvirta komandų akistatos vyks pirmadienį ir antradienį Krasnodare.

Šios poros nugalėtojai turnyro finale susitiks arba su Maskvos srities „Chimki“, arba su Maskvos CSKA atstovais (kol kas serijoje - 1:0).

Rungtynių eiga:

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo dviem perimtais kamuoliais, po kurių puolime pasižymėjo Darjušas Lavrinovičius ir po Marko Popovičiaus perdavimo įdėjęs Mindaugas Kuzminskas – 4:0. Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis „Lokomotiv-Kuban“ komandai surinko 7 taškus (7:4), bet kauniečiai netrukus atsigavo ir M. Popovičius iškišo puikų perdavimą D. Lavrinovičiaus dėjimui. Taškus pelnė ir Oliveris Lafayette'as, po to atlikęs perdavimą M. Popovičiui, kuris įmetė nenusileidęs ant žemės – 10:9. Kitų „Žalgirio“ taškų reikėjo palaukti tris minutes, nes mūsiškiai prametė tris baudas iš šešių. Nepaisant to, O. Lafayette'as tritaškiu lygino rezultatą 16:16. Per paskutinę pirmojo kėlinio minutę taškus pelnė tik „Lokomotiv-Kuban“ – 16:21.

Antrojo kėlinio pradžioje po krepšiu išradingai prasiveržė Vytenis Lipkevičius ir varžovų pražangą išprovokavo Adas Juškevičius (20:21). Vėliau iš trijų taškų zonos pataikęs A.Juškevičius perpus nukirpo rusų turėtą persvarą (23:26), bet svečiai pradėjo atrasti vis daugiau spragų po „Žalgirio“ krepšiu. Šešis taškus iš eilės surinkęs Derrickas Brownas padidino Krasnodaro ekipos pranašumą iki 9 taškų – 32:23. Nors Rimantas Kaukėnas ir D. Lavrinovičius pelnė po dvitaškį, „Lokomotiv-Kuban“ išlaikė tą patį skirtumą – 36:27. Tada žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą ir po Mario Delašo dvitaškio, M. Popovičiaus tritaškio ir D. Lavrinovičiaus taškų triukšmas „Žalgirio“ arenoje pasiekė maksimumą. Po 20 minučių žaidimo „Žalgiris“ atsilikinėjo 34:38.

Prasidėjus trečiajam kėliniui „Žalgirio“ žaidimas visiškai išsiderino. Tam daug įtakos turėjo aktyvi varžovų gynyba, kurią per 6 minutes vos kartą įveikė R. Kaukėnas bei vieną baudą įmetęs O. Lafayette'as. Savo ruožtu „Lokomotiv-Kuban“ išnaudojo kauniečių klaidas ir, D. Brownui pelnius 9 taškus, susikrovė 20 taškų pranašumą – 57:37. Pagaliau prabudę žalgiriečiai sugebėjo įmesti 9 taškus be atsako, kai pasižymėjo D. Lavrinovičius, M.Kuzminskas ir tritaškį pataikęs O. Lafayette'as (46:57), tačiau tada M. Kalnietis smeigė tritaškį iš kampo ir svečiai vėl pasijautė saugiai. Paskutinius taškus trečiajame kėlinyje pelnė D. Lavrinovičius – 48:62.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai nebeatrado jėgų, o Krasnodaro ekipoje iki tol tuščias buvęs Richardas Hendrixas pelnė 10 taškų ir inicijavo dar vieną svečių spurtą – šįkart rezultatu 15:2, padidinusiu atsiplėšimą iki 77:50. Nors R. Javtokas sumetė abi baudas bei A.Juškevičius pridėjo dvitaškį su pražanga, „Žalgiris“ jau buvo palaužtas ir leido varžovams smagintis triuškinančiais dėjimais. Rungtynių pabaigoje gražius epizodus puolime sukūrė A. Juškevičius ir V. Lipkevičius, sumažinę galutinį skirtumą iki 63:85.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ - Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ 63:85 (16:21, 18:17, 14:24, 15:23). Serija - 1:1.

„Žalgiris“: Darjušas Lavrinovičius 12 (6 atk. kam.), Adas Juškevičius 11 (2/3 tritaškiai), Oliveris Lafayette'as 9 (2/8 tritaškiai, 6 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 8, Marko Popovičius ir Vytenis Lipkevičius po 7, Rimantas Kaukėnas 4, Robertas Javtokas ir Mario Delašas po 2, Kšyštofas Lavrinovičius 1 taškas (0/5 dvitaškiai). Donaldas McGrathas (10 min., -4 naud. balai) taškų nepelnė, o Tomas Dimša nežaidė.

„Lokomotiv-Kuban“: Derrickas Brownas 23 (11/13 dvitaškiai, 7 atk. kam., 6 rez. perd., 34 naud. balai), Valerijus Lichodejus 17, Richardas Hendrixas 12, Mantas Kalnietis (2/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 8 rez. perd., 6 klaidos) ir Nickas Calathesas (8 rez. perd.) po 10, Simas Jasaitis 7 (2/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5 atk. kam.), Aleksandras Maričius 4, Maksimas Grigorjevas 2 taškai.