Šeštadienį komandos dar kartą susitiks Kaune. Pirmadienį ir, jeigu prireiks, antradienį vyks dvejos rungtynės Rusijos pietuose. Jei serija ten nesibaigs, penktas ir lemiamas susitikimas Kaune vėl bus žaidžiamas ketvirtadienį.

Šį sezoną abi komandos žaidė reguliaraus sezono B grupėje. Čia savo pranašumą įrodė žalgiriečiai, abu mačus laimėję 8 taškų persvara - pirmame rate Krasnodare – 78:70, o antrame Kaune – 89:81.

M. Kalnietis buvo rezultatyviausias svečių ekipoje ir per 26 su puse minutės (26:38) pelnė 12 taškų. Jis pataikė 1 dvitaškį iš 3, 2 tritaškius iš 3 ir visas 4 baudas, atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

S. Jasaitis per 20 minučių (20:01) įmetė 4 taškus. Puolėjas pataikė 1 dvitaškį iš 4, ir abi mestas baudas, bet prametė tritaškį. S. Jasaitis dar atkovojo kamuolį bei po 2 kartus prasižengė ir suklydo.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas: Rimantas Kaukėnas, Oliveris Lafayette'as, Mindaugas Kuzminskas, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas neapsigynė nuo pirmos varžovų atakos (0:2). M. Kuzminskas netrukus išlygino rezultatą (2:2). Žalgiriečiai mačo pradžioje dukart privertė priešininkus pažeisti 24 sek. taisyklę. 3-ią min. R. Kaukėnas ir K. Lavrinovičius tritaškiais truktelėjo mūsiškius pirmyn - 8:4, tačiau M. Kalnietis vėl išlygino santykį (8:8). Po M. Kuzminsko ir K. Lavrinovičiaus dar dviejų tolimų „šūvių“ (4/5 tritaškiai) „Žalgiris“ pabėgo 16:10 ir Krasnodaro ekipos treneris Jevgenijus Pašutinas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Ji nepadėjo, nes M. Kuzminskas dviem baudos metimais, o K. Lavrinovičius reidu po krepšiu dar labiau padidino šeimininkų pranašumą (20:10). Tiesa, po kelių minučių svečiai iš Rusijos spurtu 0:6 sumažino gerokai deficitą (20:16). Laimė, Darjušas Lavrinovičius tritaškiu paskutinę kėlinio sekundę sugrąžino solidesnį pranašumą „Žalgiriui“ - 25:18.

Antras ketvirtis prasidėjo M. Kuzminsko, Mario Delašo ir K. Lavrinovičiaus tritaškiais, į kuriuos varžovai atsakė vos 2 taškais (34:20). Po K. Lavrinovičiaus dvitaškio ir Donnie McGratho dar vieno tolimos „bombos“ (8/10 tritaškiai) „Žalgirio“ persvara vėl rekordinė +17 taškų (39:22). Vėliau kurį laiko vyko kiek chaotiškas ir nerezultatyvus krepšinis (39:24), kol Adas Juškevičius tapo šeštu „Žalgirio“ krepšininku, pataikiusiu tritaškį (42:24, 9/11 tritaškiai). „Lokomotiv-Kuban“ ekipa spurtu 0:5 kiek priartėjo (42:31). Po Vytenio Lipkevičiaus baudų ir 20 minučių žaidimo kauniečiai pirmavo - 44:31.

Trečias ketvirtis prasidėjo varžovų 2 taškais (44:33), bet M. Kuzminskas į juos atsakė dar vienu tritaškiu, O. Lafayette'as ir broliai Lavrinovičiai - metimais iš vidutinio nuotolio, o skirtumas tapo rekordiniu - 20 taškų (53:33, atkarpa - 9:0). Tada Krasnodaro krepšininkai susiėmė ir patys spurtavo 0:5 (53:38). Žaidimas išsilygino, bet iniciatyva nuolat priklausė „Žalgiriui“. Po M. Delašo metimo iš po krepšio kauniečiai vėl susigrąžino 20 taškų pranašumą (61:41). „Lokomotiv-Kuban“ ekipa kėlinio pabaigoje vėl „suspurdėjo“ (0:4) ir po M. Kalniečio baudų kiek sumažino atsilikimą - 61:45.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo jaunojo žalgiriečio Tomo Dimšos tritaškiu nuo lentos (64:45). Tiesa, tuo pačiu atsakė ir M. Kalnietis (64:48). Vos tik svečiai iš Rusijos kiek priartėdavo (66:52), „Žalgiris“ tuoj pat vėl šaudavo pirmyn (72:52, likus 5:25 min.). Kauno klubas toliau diktavo savo sąlygas aikštėje. Po D. Lavrinovičiaus metimo iš po krepšio žalgiriečiai dar kartą susikrovė rekordinę persvarą (+22, 74:52). Siekis triuškinti varžovus „Žalgiriui“ nepraėjo ir po A. Juškevičiaus tritaškio mūsiškiai nutolo 25 taškais (77:52). „Žalgiris“ rungtynes baigė 13 tritaškiu, kurį pataikė Robertas Javtokas, ir iškovojo įspūdingą galutinę pergalę - 80:53.

Rezultatas:

„Žalgiris“ - „Lokomotiv-Kuban“ - 80:53 (25:18, 19:13, 19:14, 19:8), serija 1-0.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 19 (6 atk. kam., 2 rez. perdav., 4/5 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Mindaugas Kuzminskas 15 (2 atk. kam.m 2 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos), Darjušas Lavrinovičius 8 (3/4 dvitaškiai, 2/2 baudos), Oliveris Lafayette‘as 7 (5 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3/4 baudos), Adas Juškevičius 6 (3 klaid., 0/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai), Rimantas Kaukėnas (5 atk. kam., 0/41 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), Robertas Javtokas (2 atk. kam., 0/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Mario Delašas (1/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) po 5, Vytenis Lipkevičius 4 (5 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), Tomas Dimša (07:08 min., 1/1 tritaškiia) ir Donnie McGrathas (0/1 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai) po 3 taškus. Marko Popovičius buvo registruotas, bet nežaidė. Jeffas Foote‘as neregistruotas.

„Lokomotiv-Kuban“: Mantas Kalnietis 12, Richardas Hendrixas 10 (5/9 dvitaškiai), Derrikas Brownas ir Nicholas Calathes po 6, Andrejus Zubkovas 5 (5 atk. kam.), Simas Jasaitis , Maksimas Grigorjevas ir Valerijus Lichodejus po 4, Sergejus Bykovas 2 taškai. Aleksandras Maričius (11:19 min., 4 atk. kam.) ir Aleksejus Savrasenka (2:39) taškų nepelnė. Maksimas Šeleketa nežaidė.