Šeimininkams laimėti nesutrukdė ir tai, kad jiems šiose rungtynėse negalėjo padėti susižeidę Marko Popovičius, Donnie McGrathas ir Jeffas Foote'as.

Antra komandų dvikova vyks ketvirtadienį taip pat Kaune. Vėliau komandos jėgas išbandys Žemutiniame Naugarde.

Šios poros nugalėtojai pusfinalyje iki trijų pergalių kovos su Kazanės „Uniks“ arba Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ krepšininkais.

Rungtynių eiga:

Pirmuosius keturis taškus rungtynėse pelnė Darjušas Lavrinovičius, bet po to svečiai įmetė du tritaškius, pridėjo du dvitaškius po žalgiriečių klaidų ir pirmavo 10:4. Situaciją ėmėsi taisyti ryžtingai prasiveržęs Rimantas Kaukėnas ir dar keturis taškus surinkęs D. Lavrinovičius – 10:12. Tada abiejų komandų įžaidėjai Oliveris Lafayette'as ir Dmitrijus Golovinas apsikeitė taikliais tritaškiais, o D. Lavrinovičius pelnė savo 11-ąjį tašką - 16:17. Galiausiai rezultatą pavyko persverti po O. Lafayette'o baudų metimų ir dviejų R. Kaukėno perdavimų, po kurių įdėjo Mindaugas Kuzminskas ir iš po krepšio pasižymėjo Robertas Javtokas – 22:21. Paskutinę pirmojo kėlinio ataką idealiai užbaigė Adas Juškevičius24:21.

Per sausas kauniečių dvi minutes antrojo kėlinio pradžioje „Nižnyj Novgorod“ spėjo išlyginti rezultatą - 24:24. Tuomet „Žalgirio“ gretose debiutavęs Tomas Dimša nepabūgo varžovų gynybos bei įveikė ją net ir su pražanga. Po to A. Juškevičius dar kartą sėkmingai atliko reidą po krepšiu – 29:24. Penktąjį tritaškį pataikę rusai sulaukė tokio pat atsako iš A. Juškevičiaus, o „Žalgirio“ spurtą 9:0 pratęsė D. Lavrinovičius, M. Kuzminskas ir Mario Delašas – 38:27. Trys pramestos baudos leido varžovams kiek sumažinti atsilikimą, bet D. Lavrinovičiaus ir R. Kaukėno metimai iš vidutinio nuotolio grąžino žalgiriečiams dviženklį pranašumą – 43:33.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai labai greitai privertė varžovus išnaudoti komandinių pražangų limitą, todėl Kšyštofas Lavrinovičius, M. Delašas ir R. Kaukėnas rinko taškus nuo baudų metimo linijos – 50:37. Kiek vėliau iš žaidimo pataikė O. Lafayette'as, R. Kaukėnas puikiu perdavimu surado aukštai iššokusį R. Javtoką ir pats smeigė tritaškį, padidinusį persvarą iki 18 taškų - 57:39. Per likusias 4 min. trečiajame kėlinyje taškus „Žalgiriui“ pelnė tik išradingai prasiveržimą užbaigęs Vytenis Lipkevičius ir baudas sumetęs D. Lavrinovičius, bet šeimininkų persvara ir toliau išliko solidi – 61:48.

Ketvirtasis kėlinys nebuvo labai rezultatyvus. Per beveik 7 minutes A. Juškevičius buvo pataikęs iš vidutinio nuotolio, o K. Lavrinovičius dėjimu ir dvitaškiu buvo padidinęs pranašumą iki 16 taškų – 67:51. „Nižnyj Novgorod“ sugebėjo surinkti 7 taškus be atsako, bet R. Kaukėnas tritaškiu paskandino paskutines rusų viltis - 70:58. Per likusį laiką D. Lavrinovičius pelnė savo 20-ąjį tašką, o rungtynes įspūdingu dėjimu po O. Lafayette'o perdavimo užbaigė R. Javtokas – 75:63.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ - Žemutinio Naugardo „Nyžnyj Novgorod“ 75:63 (24:21, 19:12, 18:15, 14:15). Serija - 1:0.

„Žalgiris“: Darjušas Lavrinovičius 20 (5/5 dvitaškiai, 10/11 baudos), Rimantas Kaukėnas 12 (2/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 7 rez. perd.), Kšyštofas Lavrinovičius (3/3 dvitaškiai) ir Adas Juškevičius po 9, Oliveris Lafayette'as 7 (6 rez. perd.), Robertas Javtokas 6, Mindaugas Kuzminskas 4, Mario Delašas ir Tomas Dimša po 3, Vytenis Lipkevičius 2 taškai.

„Nižnyj Novgorod“: Dijonas Thompsonas 15 (5/6 dvitaškiai, 7 atk. kam., 4 per. kam., 5 klaidos), Dmitrijus Golovinas 11, Artemas Jakovenka 10, Pavelas Zacharovas 9, Jevgenijus Baburinas 8, Ivanas Savelijevas 5, Semionas Antonovas (6 rez. perd.) ir Vadimas Paninas (0/4 tritaškiai) po 2, Semionas Šeškovas 1 taškas.