Tai trečias Pirėjo komandos triumfas Eurolygoje - pirmą kartą „Olympiakos“ krepšininkai turnyro nugalėtojais tapo 1997 metais.

Prieš rungtynes į Londono O2 arenos aikštės vidurį buvo pakviestas legendinis Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis. Jis su „Real“ Eurolygą laimėjo 1995 metais.

Rungtynės sėkmingiau pradėjo „Real“ krepšininkai po trijų tolimų jų metimų Madrido klubas išsiveržia į priekį 13:5. Po dar vieno fantastiško Rudy Fernandezo tritaškio „Real“ pirmavo rezultatu 20:7. R. Fernandezui puikiai talkina 5 taškus iš eilės pelnęs Sergio Llullas ir Madrido komandos persvara po pirmojo ketvirčio daugiau nei akivaizdi - 27:10.

Antrąjį kėlinį tolimu šūviu pradeda „Olympiacos“ barzdočius Pero Antičius. Jis pradėjo nugalėtojos titulą ginančios Pirėjo komandos spurtą 8:0 ir rezultatas sušvelnintas iki 18:27.

Makedono P. Antičiaus įkvėpta Graikijos ekipa antrame ketvirtyje yra visiškai kitokia, nei mačo pradžioje. Tačiau „Olympiacos“ trūksta naudingiausio Eurolygos sezono žaidėjo Vassilio Spanoulio indėlio - jis kol kas yra tarp nenaudingiausių mačo žaidėjų.

Likus vienai minutei iki didžiosios pertraukos „Real“ persvara jau tik trys taškai - 37:34. Puikų antrą kėlinį sužaidusi Graikijos ekipa ilsėtis išėjo atsilikdama 4 taškais (41:37).

Trečio kėlinio pradžioje V. Spanoulis pagaliau prisiminė, kas yra naudingiausias žaidėjas Eurolygoje. Vassilis smeigė tris tritaškius metimus iš eilės ir graikai jau priekyje - 48:45. Kėlinio viduryje jų persvara jau šeši taškai (52:46).

Bet Madrido ekipa turi R. Fernandezą. Daugiausiai jo pastangomis „Real“ susigrąžina vieno taško pranašumą. Prieš paskutinį ketvirtį komandų galimybės išsivežti Eurolygos trofėjų lygūs - 61:61.

Audringai savų gerbėjų palaikomi Graikijos klubo krepšininkai ketvirto kėlinio pradžioje spurtavo 9:1 ir išsiveržė į priekį 70:62. Užsivedę „Olympiacos“ krepšininkai rimtai nusiteikę pakartoti praėjusių metų triumfą - įpusėjus kėliniui jie pirmavo rezultatu 82:70.

Madrido krepšininkai bando spausti varžovus ir sumažina skirtumą iki vienženklio, tačiau tuoj pat metimu iš beveik devynių metrų atsakė V. Spanoulis - 90:79.

Graikijos klubas išsaugojo persvarą iki mačo pabaigos ir, laimėjęs rezultatu 100:88, antrus metus iš eilės kėlė į viršų nugalėtojų taurę.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas V. Spanoulis.

„Olympiacos“ komandai atstovaujantis Martynas Gecevičius trenerio malonės nesulaukė ir liko vieninteliu Pirėjo komandos krepšininku, kuris aikštėje nepasirodė. Bet, kaip ir pernai, turėjo gerą progą pašėlti po finalinės sirenos.

„Real“ klubui priklausantis traumą besigydantis Martynas Pocius komandos draugų žaidimą stebėjo nuo atsarginių suolo.

Pusfinalio mačuose „Real“ rezultatu 74:67 nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamą „Barcelona“ komandą. „Olympiacos“ rezultatu 69:52 sutriuškino prasčiausią sezono mačą sužaidusią Maskvos CSKA komandą.

Rusijos komanda sekmadienį laimėjo paguodos finalą. Rungtynėse dėl trečios vietos CSKA 74:73 palaužė „Barcelona“ ekipą.

Rezultatas:

Pirėjo „Olympiacos“ - Madrido „Real“ - 100:88 (10:27, 27:14, 24:10, 39:27)

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis - 22 taškai, Acie Law - 20, Kyle'as Hinesas - 12, Kostas Sloukas - 11, Stratos Perperoglou ir Pero Antičius po 10;

„Real“: Rudy Fernandezas - 21, Sergio Rodriguezas - 17, Sergio Llullas - 14, Marcusas Slaughteris - 9.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (177)