„Bulls“ vyrai svečiuose nelauktai 93:86 (21:15, 16:22, 21:25, 35:24) parklupdė absoliučius NBA reguliariojo sezono nugalėtojus ir praėjusių metų čempionus Majamio „Heat“ krepšininkus.

Ilgiau nei savaitę prieš šią seriją ilsėjęsi Majamio atstovai, panašu, kad pamiršo žaidimo skonį, nes mačą pradėjo septyniais netaikliais metimais iš eilės, o įpusėjus pirmam kėliniui atsiliko 2:8. Nors vėliau šeimininkai atsigavo ir ketvirto ketvirčio viduryje po dviejų LeBrono Jameso dvitaškių su varžovų pražangomis įgijo 7 taškų persvarą (76:69, likus žaisti 6 min. 30 sek.), „Bulls“ ir toliau kabinosi į rungtynes.

Prasidėjus paskutinėms 2 min. „Heat“ dar buvo priekyje 86:83, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 0:10 ir patyrė sensacingą nesėkmę. Sensacingą - ne vien dėl to, kad jie žaidė namuose ir buvo laikomi akivaizdžiais šios poros favoritais, bet ir todėl, kad Čikagos komanda vertėsi net be trijų savo starto penketo žaidėjų - Luolo Dengo, Kirko Hinricho ir Derricko Rose'o. Tiesa, pastarasis apskritai šiame sezone dar nežaidė nė minutės ir iki šiol neaišku, ar sugrįš į aikštelę per šias atkrintamąsias.

Beje, prieš rungtynes „Heat“ žvaigždei LeBronui Jamesui NBA komisaras Davidas Sternas įteikė naudingiausio sezono žaidėjo apdovanojimą - MVP.

Antra ekipų akistata vyks trečiadienį, gegužės 8 d., Majamyje.

Majamio „Heat“ - Čikagos „Bulls“ 86:93 (15:21, 22:16, 25:21, 24:35). Serija - 0:1.

„Heat“: LeBronas Jamesas 24 (8/17 metimai iš žaidimo, 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Dwyane'as Wade'as 14, Chrisas Boshas ir Ray'us Allenas po 9 taškus.

„Bulls“: Nate'as Robinsonas 27 (9 rez. perd.), Jimmy Butleris 21 (14 atk. kam.), Joakimas Noah 13 (11 atk. kam.), Tajus Gibsonas 12, Marco Belinelli 10 taškų.

Dramatiškai prasidėjo ir Vakarų konferencijos pusfinalis tarp San Antonijaus „Spurs“ bei Oklando „Golden State Warriors“ klubų. Jau pirmoje dvikovoje prireikė net dviejų pratęsimų, po kurių pergalę rezultatu 129:127 (25:28, 24:25, 31:39, 26:14; 9:9, 14:12) vis dėlto išplėšė „Spurs“ kolektyvas.

Mačo didvyriu tapo argentinietis Manu Ginobili, pataikęs tritaškį iki antro pratęsimo pabaigos likus vos 1 sek. ir varžovams pirmaujant 127:126.

Tiesa, iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 4 min. „Spurs“ krepšininkams pratęsimu nė nekvepėjo - jie atsiliko net 16 taškų skirtumu (88:104). Tačiau tuomet Tony Parkerio vedami šeimininkai surengė spurtą 15:0, o Jarrettui Jackui realizavus du baudos metimus (106:103), išlyginamąjį tritaškį paskutinėje atakoje smeigė Danny Greenas - 106:106.

Beje, „Warriors“ vyrų nuo itin apmaudaus pralaimėjimo neišgelbėjo net ir 44 Stepheno Curry pelnyti taškai.

Antra komandų akistata numatyta trečiadienį, gegužės 8 d., San Antonijuje.

San Antonijaus „Spurs“ - Oklando „Golden State Warriors“ 129:127 (25:28, 24:25, 31:39, 26:14; 9:9, 14:12) po dviejų pratęsimų. Serija - 1:0.

„Spurs“: Tony Parkeris 28 (11/26 dvitaškiai, 6/6 baudos, 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Danny Greenas 22 (6/9 tritaškiai), Timas Duncanas 19, Kawhi Leonardas 18, Manu Ginobili 16 (5/20 metimai iš žaidimo, 7 atk. kam., 11 rez. perd.), Gary Nealas 10 taškų.

„Warriors“: Stephenas Curry 44 (12/21 dvitaškiai, 6/14 tritaškiai, 11 rez. perd., 6 klaidos), Klay'us Thompsonas ir Harrisonas Barnesas po 19, Jarrettas Jackas 15, Andre Bogutas (15 atk. kam.) ir Draymondas Greenas po 10 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)