Pirmose pusfinalio rungtynėse trečiadienį namuose šalies vicečempionas varžovus nugalėjo 75:67 (8:12, 34:17, 18:16, 15:22).

LKL reguliariame sezone „Lietuvos rytas“ pralaimėjo du kartus ir užėmė antrą vietą.

Be nesėkmės mače su Kauno „Žalgiriu“ (79:90), vilniečiai prieš Kalėdas nusileido ir „Prienams“ (76:82).

„Prienų“ ir „Lietuvos ryto“ susitikimų fotoistorija:

Ketvirtfinalyje „Lietuvos rytas“ su sykius įrodė pranašumą prieš Utenos „Juventus“ ekipą (92:67 ir 85:83), o prieniškiai abu kartus laimėjo prieš „Šiaulius“ (93:76 ir 92:82).

Antrame kėlinyje praktiškai tik septyniese rungtyniavę (Ernestas Ežerskis pasirodė tik dvikovos pabaigoje) „Prienai“ pirmavo 10 taškų skirtumu (30:20), bet persvaros neišsaugojo. Tačiau iki trečio ketvirčio pabaigos vyko lygus žaidimas. Tik trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje „Lietuvos rytas“ spurtavo 23:3 ir perlaužė rungtynių eigą (nuo 60:59 iki 63:82).

Rungtynės

Mačas prasidėjo nervingai, kai abiejų komandų krepšininkai surengė net po tris nesėkmingas atakas. Mindaugas Katelynas pirmas pelnė taškus (0:2), bet Prienų ekipa į tai atsakė dviem dvitaškiais (4:2). Toliau vyko atkakli kova. Po Gedimino Oreliko reido po krepšiu aikštės šeimininkai pirmavo (9:4). „Prienai“ po Artūro Milaknio tritaškio įgijo 8 taškų persvarą (16:8). Po dar vieno G. Oreliko tolimo „šūvio“ prieniškių pranašumas tapo rekordinis - 21:13. Po pirmų 10 minučių žaidimo Prienai pirmavo 7 taškais - 25:18.

Antro ketvirčio pradžioje esto Siimo-Sanderio Vene pastangomis „Prienai“ nuo varžovų pabėgo jau 10 taškų persvara (30:20). Netrukus „Lietuvos rytui“ pavyko kiek priartėti (32:27), tačiau aikštės šeimininkai ir vėl nutolo - 38:29. Svečiai iš Vilniaus pamažu mažino deficitą ir po Renaldo Seibučio prasiveržimo po krepšiu abi komandas skyrė 3 taškai (42:39). Kėlinio pabaigoje R. Seibučio, latvio Janio Blūmo ir Eimanto Bendžiaus taškais „Lietuvos rytui“ pavyko antrą kartą šiose rungtynėse persverti rezultatą - 43:45.

Trečio ketvirčio pradžioje iniciatyvą vėl susigrąžino „Prienai“ (51:48). Vilniečiai netrukus išlygino žaidimą, o toliau kova vyko taškas į tašką (53:53, 56:56, 58:57, 58:59, 60:59, 60:61). Tik pačioje kėlinio pabaigoje J. Blūmas surinko 5 taškus iš eilės (2+3) ir „Lietuvos rytas“ po 30 minučių mūšio įgijo rekordinę 6 taškų persvarą - 60:66.

Lemiamą kėlinį spurtu 12:2 pradėjo sostinės krepšininkai ir po Nemanja Nedovičiaus ir E. Bendžiaus tritaškių bei serbo reido po krepšiu atitrūko jau 16-os taškų persvara - 62:78 (likus 7 min.). „Lietuvos rytas“ perėmė iniciatyvą, o „Prienams“ lygiaverčiai kovoti jau trūko jėgų (63:82, likus 5 min.). Išvargę prieniškiai grūmėsi garbingai ir, paskutinę atkarpą vėl laimėję 11:2, nusileido „Lietuvos rytui“ tik 12 taškų skirtumu - 74:86.

Rezultatas:

„Prienai“ - „Lietuvos rytas“ - 74:86 (25:18, 18:27, 17:21, 14:20), - serija - 0-2.

„Prienai“: Artūras Valeika 22 (7 atk. kam., 4 rez. perdav., 7/10 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/4 baudos), Siimas-Sanderis Vene 17 (4 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Gediminas Orelikas 15 (6 atk. kam., 2/2 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 5/6 baudos), Arnas Labuckas 9 (4 atk. kam., 2 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 5/6 baudos), Gintaras Kadžiulis 5 (2 atk. kam., 3 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), Artūras Milaknis 3 (2 atk. kam., 3 rez. perdav.), Paulius Ivanauskas 2 (4 rez. perdav.), Ernestas Ežerskis 1 taškas. Karolis Aldakauskas nežaidė.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 17 (3 atk. kam., 3 rez. perdav., 5/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/5 baudos), Nemanja Nedovičius (5 rez. perdav., 5/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) ir Eimantas Bendžius (8 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai) po 13, Mindaugas Katelynas 12 (5 atk. kam., 4 rez. perdav., 5/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/3 baudos), Tautvydas Lydeka 10 (4/6 dvitaškiai, 2/3 baudos), Janis Blūmas 9 (1/1 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos), Tomislavas Zubčičius 7 (3/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos), Steponas Babrauskas 3, Miltonas Palacio 2, Simas Buterlevičius (12:21 min., 2 atk. kam.) ir Patrickas O'Bryantas (0:46 sek.) po 0 taškų. Artūras Jomantas nežaidė.

Kitoje pusfinalio serijoje Kauno „Žalgiris“ įveikė Klaipėdos „Neptūną“ 2-0 ir 20-ą kartą istorijoje žais LKL pirmenybių finale.