Nesulaikomas žalgiriečių gretose buvo geriausias sezono rungtynes sužaidęs Adas Juškevičius, kuris per beveik 27 minutes (27:16) pelnė net 27 taškus (4/5 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 4/6 baudos).

Pirmame pusfinalio serijos mače pergalę rezultatu 99:83 (28:19, 20:21, 27:21, 24:22) taip pat iškovojo žalgiriečiai.

Reguliariame LKL sezone žalgiriečiai patyrė tik vienintelį pralaimėjimą, kai juos uostamiestyje balandžio 1-ą dieną kaip tik ir įveikė „Neptūnas“ - 78:77.

„Žalgirio“ krepšininkai net dvidešimtą kartą žais LKL finale!

Rungtynės

Susitikimas prasidėjo atkakliai ir permainingai (2:0, 4:3, 6:6, 6:9, 8:9). Žalgiriečiai Oliveris Lafayette'as, Darjušas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas taškus rinko tik tritaškiais. Po Arno Butkevičiaus, Rashauno Broaduso ir Lauryno Mikalausko metimų „Neptūnas“ pirmavo 13:9 (8 min.). Ado Juškevičiaus reidas per visą aikštę ir metimas paskutinę sekundę užfiksavo švieslentėje po pirmo kėlinio lygų rezultatą - 15:15.

Antras ketvirtis prasidėjo A. Juškevičiaus tritaškiu ir dvitaškiu (15:20). Tai buvo „Žalgirio“ gynėjo 7-as taškas iš eilės. Tada dvi baudas įmetė ir Mindaugas Kuzminskas, o kauniečiai pratęsė savo spurtą - 0:9. Svečiai iš Kauno A. Juškevičiaus pastangomis ėmė dominuoti aikštėje (17:26) ir „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po dar dviejų A. Juškevičiaus tolimų šūvių „Žalgiris“ pabėgo nuo varžovų jau 14 taškų skirtumu (24:38, 15 min.).

Kauno klubas kurį laiką toliau diktavo savo sąlygas aikštės šeimininkams (27:44). Tačiau tada žalgiriečiai kiek sulėtino apsisukimus ir Klaipėdos komanda priartėjo (34:44). Po 20 minučių žaidimo „Žalgiris“ pirmavo 11 taškų skirtumu - 36:47.

Trečias ketvirtis vyko panašiu scenarijumi (45:55), kol „Neptūnas“ priartėjo iki 7 taškų (48:55). Tačiau uostamiesčio krepšininkų entuziazmą atšaldė „Žalgirio“ dar vienas greitas spurtas - 0:7 ir susigrąžinta iniciatyva (48:62). Tiesa, po Davido McClure'o tritaškio ir S. Galdiko metimo iš po krepšio klaipėdiečiai vėl priartėjo (55:62). Po 30 minučių mūšio „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais - 57:64.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo sėkmingu Roberto Jatvoko žaidimu ir „Žalgiris“ atitolo kiek saugiau (59:69). Kelias minutes vyko permainingas krepšinis, bet skirtumas tarp komandų beveik nekito (62:71). Kauniečiai, likus 3:44 min., daugiausiai A. Juškevičiaus pastangomis (27 tšk.) vėl solidžiai pabėgo (65:86). Mačo pabaiga buvo tik formalumas. „Žalgiris“ iškovojo įtikinamą pergalę 90:73 ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių - 2-0.

Finale kauniečių laukia antros pusfinalio poros tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Prienų „Prienų“ nugalėtojas. Po pirmų serijos rungtynių sostinėje „Lietuvos rytas“ pirmauja 1-0. Atsakomas susitikimas penktadienį Prienuose.

Rezultatas:

„Neptūnas“ - „Žalgiris“ - 73:90 (15:15, 21:32, 21:17, 16:26), - serija 0-2.

„Neptūnas“: Rashaunas Enealas Broadusas 17 (3/5 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 2/4 baudos), Deividas Gailius 13 (10 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai, 7/10 baudos), Valdas Vasylius 10 (2/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Simas Galdikas 9 (7 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 1/2 baudos)), Arnas Butkevičius 8 (6 atk. kam., 3/4 dvitaškiai, 2/2 baudos), Davidas McClure'as 5, Vytautas Šarakauskas (5 atk. kam.), Martynas Mažeika ir Evaldas Dainys po 3, Laurynas Mikalauskas 2 taškai. Giedrius Gustas ir Raimundas Danys nežaidė.

„Žalgiris“: Adas Juškevičius 27 (3 atk. kam., 3 rez. perdav.), Oliveris Lafayette'as 14 (4/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Robertas Javtokas (3 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 1/1 baudos) ir Darjušas Lavrinovičius (2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos) po 9, Mindaugas Kuzminskas (2 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Mario Delašas (4 atk. kam., 4 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai) po 7, Kšyštofas Lavrinovičius 6 (4 atk. kam.), Rimantas Kaukėnas 5, Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.), Donnie McGrathas ir Jeffas Foote‘as po 2 taškus. Marko Popovičius nežaidė.