Buvusių komandos draugų žaidimą „Siemens arenoje“ stebėjo ir Toronto „Raptors“ klubo bei Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

Mačą taip pat stebėjo Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

LKL reguliariame sezone „Lietuvos rytas“ pralaimėjo du kartus ir užėmė antrą vietą. Be nesėkmės mače su Kauno „Žalgiriu“ (79:90), vilniečiai prieš Kalėdas nusileido ir „Prienams“ (76:82).

Atsakomas susitikimas Prienuose vyks penktadienį (balandžio 26 d.).

Ketvirtfinalyje „Lietuvos rytas“ su sykius įrodė pranašumą prieš Utenos „Juventus“ ekipą (92:67 ir 85:83), o prieniškiai abu kartus laimėjo prieš „Šiaulius“ (93:76 ir 92:82).

„Lietuvos ryto“ fanai iškėlė užrašą „Šeške, mažiau kalbi, mažiau smirdi“, skirtą veikiausiai „Prienų“ treneriui Virginijui Šeškui už jo kritiką dėl paskutinių reguliaraus sezono rungtynių tarp vilniečių ir „Žalgirio“ Kaune (73:70).

Rungtynės

Susitikimas prasidėjo abipusėmis netaikliomis atakomis, kol, praėjus 2 minutėms, pirmus taškus pagaliau pelnė Renaldas Seibutis. Sužaidus 4 minutes Artūras Valeika išlygino santykį (2:2). Po dar vieno R. Seibučio ir Mindaugo Katelyno dvitaškių aikštės šeimininkai pirmavo 6:2. Netrukus A. Valeika baudomis, Siimas-Sanderis Vene metimu iš po krepšio bei baudomis persvėrė santykį „Prienų“ naudai 6:12 (atkarpa - 0:10). Nemanja Nedovičius sušvelnino skirtumą ir po pirmų 10 minučių kovos pirmavo svečiai iš Prienų - 8:12.

Antrą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtu 12:0, kai dvitaškį ir baudą įmetė Tautvydas Lydeka, keturias baudas pataikė Steponas Babrauskas, tritaškį „įšovė“ ir baudas pataikė N. Nedovičius (20:12). Vilniečiai įsibėgėjo ir po Simo Buterlevičiaus dar keturių taškų iš eilės pirmavo jau 12 taškų skirtumu (28:16). 16-ą minutę R. Seibutis baudomis padėjo „Lietuvos rytui“ pasiekti rekordinę persvarą (32:19). Toliau vyko lygus žaidimas, bet R. Seibutis ne tik pelnė taškus su pražanga, tračiau ir privertė ketvirtą kartą prasižengti varžovų vieną lyderių Gediminą Oreliką (39:25). N. Nedovičius tolimu metimu padidino pranašumą iki rekordinio - 15 taškų (42:27). Po 20 minučių žaidimo „Lietuvos rytas“ pirmavo - 42:29.

Trečias ketvirtis prasidėjo T. Lydekos metimu su pražanga (45:29). Žaidimo braižas nesikeitė - aikštės šeimininkai diktavo sąlygas, o svečiai bandė juos vytis (47:31). 24-ą minutę M. Katelynas „Lietuvos ryto“ pranašumą padidino iki 20-ies taškų - 51:31. Netrukus vilniečiai ėmė dar labiau dominuoti (55:34, +21). Netrukus žaidimas vėl išsilygino (55:40, 60:43). Arnas Labuckas dėjimu su pražanga sumažino „Prienų“ deficitą po trijų kėlinių - 60:45.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Pauliaus Ivanausko tritaškiu nuo lentos (60:48), bet N. Nedovičius į tai atsakė 4 taškais iš eilės (64:48). 34-ą minutę „Lietuvos ryto“ pranašumas sumenko iki 9 taškų (64:55). Iniciatyvą perėmė „Prienai“, bet Vilniaus aistruolių džiaugsmui tritaškį pataikė M. Katelynas (67:55), o baudas įmetė N. Nedovičius (69:55). Intringą sugrąžino A. Labucko tritaškis (69:58). Likus 2:40 min. A. Valeika 4 taškais iš eilės sumažino prieniškių atsilikimą vėl iki 9 taškų (71:62). N. Nedovičius ir M. Katelynas dar truktelėjo „Lietuvos rytą“ pirmyn (75:62). Vilniaus klubas šventė sunkią galutinę pergalę 75:67 ir serijoje pirmauja 1-0.

Rezultatas:

„Lietuvos rytas“ - „Prienai“ - 75:67 (8:12, 34:17, 18:16, 15:22), - serija 1-0.

„Lietuvos rytas“: Nemanja Nedovičius 20 (4 atk. kam., 4 rez. perdagv.), Renaldas Seibutis 17 (3 atk. kam., 3 rez. perdav., 7/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/3 baudos), Mindaugas Katelynas 13 (4 atk. kam., 5/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Tautvydas Lydeka 8 (5 atk. kam., 3/4 dvitaškiai), Miltonas Palacio 7 (2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Steponas Babrauskas ir Simas Buterlevičius po 4, Artūras Jomantas 2 taškai (7 atk. kam.). Janis Blūmas (19:10 min., 0/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai), Dovydas Redikas (04:38), Patrickas O'Bryantas (2:50) ir Eimantas Bendžius (01:34) taškų nepelnė. Tomislavas Zubčičius nežaidė.

„Prienai“: Artūras Valeika 19 (7 atk. kam., 6/7 dvitaškiai, 7/10 baudos), Siimas-Sanderis Vene 11 (9 atk. kam., 3/3 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Arnas Labuckas 10 (1/1 dvitaškiai, 1/8 tritaškiai, 5/7 baudos), Gintaras Kadžiulis 9 (3/3 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 3/4 baudos), Paulius Ivanauskas 7, Gediminas Orelikas (0/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Artūras Milaknis po 4, Ernestas Ežerskis 3 taškai.

Kitoje pusfinalio serijoje Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš Klaipėdos „Neptūną“ 1-0 ir antras rungtynes ketvirtadienį žais uostamiestyje.