Atsakomas šios poros susitikimas ketvirtadienį (balandžio 25 d.) Klaipėdoje.

Reguliariame LKL sezone žalgiriečiai patyrė vienintelį pralaimėjimą, kai juos uostamiestyje balandžio 1 dieną kaip tik ir įveikė „Neptūnas“ 78:77.

Ketvirtfinalyje tiek „Žalgiris“, tiek „Neptūnas“ serijoje iki dviejų pergalių savo varžovus, atitinkamai Kėdainių „Nevėžį“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“ įveikė po 2-0.

Kitą LKL pusfinalio porą sudaro Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Prienų „Prienai“.

Rungtynės

Nors dvikovą po Marko Popovičius, Darjušo Lavrinovičius ir Vytenio Lipkevičiaus taškų sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“ (6:0), tačiau svečiai iš Klaipėdos spurtavo 8:0 ir persvėrė santykį (6:8). Kelias minutes dar vyko lygi kova (8:8, 10:8, 12:10). Tada kauniečiai vėl truktelėjo pirmyn ir pabėgo nuo „Neptūno“ solidesniu skirtumu (20:10, 26:16). Po 10 minučių žaidimo aikštės šeimininkai pirmavo - 28:19.

Antrame ketvirtyje sąlygas toliau diktavo „Žalgiris“, bet varžovai neleido jam nutolti (33:23, 36:27). Kėlinio viduryje kauniečiai du sykius įgijo rekordinę 13 taškų persvarą (40:27 ir 42:29), tačiau jos ilgai neišsaugojo. „Neptūnas“ vėl spurtavo ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (46:40). Vis dėlto po 20 minučių kovos „Žalgiris“ pirmavo - 48:40.

Trečio ketvirčio pradžioje uostamiesčio atstovai dar kartą pabandė perimti iniciatyvą. Po kelių sėkmingų atakų „Neptūnas“ sumažino deficitą iki 5 taškų (51:46). Nuo šios akimirkos „Žalgiris“ nutarė su priešininkais iš Klaipėdos nejuokauti, susiėmė ir greitai ėmė tolti. Impulsą spurtui suteikė D. Lavrinovičius metimas su pražanga (54:46, 59:49, 61:49). Netrukus po M. Popovičiaus dviejų tritaškių iš eilės ir Mindaugo Kuzminsko metimo su pražanga „Žalgiris“ jau pirmavo rekordine - 20 taškų - persvara (72:52). Po 30 minučių žaidimo klaipėdiečiai tik šiek tiek priartėjo - 75:61.

Lemiame ketvirtyje „Žalgiris“ nuolat įtikinamai pirmavo. Tiesa, neptūniečiai kėlinio viduryje priartėjo (85:71, 78:66). Kauniečiai žaidė ramiai ir protingai (90:74). Žalgiriečiai mačo pabaigoje labai stengėsi pelnyti šimtąjį tašką, bet jiems taip ir nepavyko - 99:83. Serija keliasi į Klaipėdą.

Rezultatas:

„Žalgiris“ - „Neptūnas“ - 99:83 (28:19, 20:21, 27:21, 22:21).

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 22 (7 atk. kam., 7 išprov. pražang., 6/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 7/7 baudos), Darjušas Lavrinovičius 17 (4 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 7/7 baudos), Marko Popovičius 11 (7 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), Rimantas Kaukėnas ir Adas Juškevičius po 9, Robertas Javtokas ir Oliveris Lafayette'as po 8, Mindaugas Kuzminskas 7, Vytenis Lipkevičius 6, Donnie McGrathas 2, Mario Delašas 0 taškų (18:04 min.). Jeffas Foote‘as neregistruotas.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (4 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 4/5 baudos), Vytautas Šarakauskas 15 (4/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/1 baudos), Arnas Butkevičius 13 (5/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/3 baudos, Martynas Mažeika (3/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai ir 1/2 baudos) ir Rashaunas Enealas Broadusas (4 atk. kam., 5 rez. perdav.) po 10, Valdas Vasylius, Simas Galdikas ir Evaldas Dainys po 4, Davidas McClure'as 2, Laurynas Mikalauskas (08:27) ir Giedrius Gustas (10:08) po 0 taškų. Raimundas Danys nežaidė.