Pirmas dvejas serijos rungtynes namuose Mariupolio krepšininkai laimėjo 102:93 bei 82:74, o trečią susitikimą svečiuose laimėjo po pratęsimo 97:96.

Ketvirtame serijos mače Darius Songaila nugalėtojams pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei po kartą suklydo ir prasižengė. Per 22 su puse žaidimo minutės (22:24) Lietuvos krepšininkas pataikė 5 dvitaškius metimus iš 9.

17 taškų į svečių krepšį krepšį įmetė Kirilas Fesenka, 13 - Ramelas Curry, po 10 - Denisas Lukašovas ir Ivanas Radenovičius.

Svečių gretose išsiskyrė Tadija Dragicevičius (15 tšk.), Kirilas Natiažka (9 tšk.) ir Miroslavas Raduljica (8 tšk.).

Penktos serijos rungtynės jau Mariupolyje bus žaidžiamos trečiadienį.

Taip pat pirmą pergalę ketvirtfinalyje iškovojo ir serijos rezultatą iki 1-3 sušvelnino reguliarų sezoną septinta baigusi Čerkasų „Čerkaski Mavpy“ komanda su Tomu Delininkaičiu, namuose 87:85 (23:24, 18:17, 26:16, 20:28) palaužusi antroje pozicijoje likusių Zaporožės „Ferro-ZNTU“ krepšininkų pranašumą.

Pirmus du mačus svečiuose Čerkasų klubas varžovams pralaimėjo 83:88 bei 89:93 (po pratęsimo), o trečiame susitikime namuose varžovams nusileido 76:83.

Ketvirtose rungtynėse Tomas Delininkaitis prie pergalės prisidėjo 15 taškų ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik Vincentui Hunteriui (20 tšk.) bei Charlesui Thomasui (19 tšk.). Be to lietuvis sugriebė 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, keturiskart suklydo bei trissyk prasižengė. Per 22 žaidimo minutes (21:59) T. Delininkaitis pataikė 2 tritaškius iš 5, 3 dvitaškius iš 4 ir realizavo 3 baudų metimus iš 4.

Svečiams 26 taškus pelnė R. T. Guinnas, 22 - Randy Cupepperas, 14 - Danielis Werneris.

Penktas ketvirtfinalio serijos rungtynes trečiadienį jau žais Zaporožėje.

Italijos pirmenybėse klubai su lietuviais iškovojo pergales varžovų aikštėse

Italijos elitinės krepšinio lygos (Serie A) XXVII turo rungtynėse tryliktą pergalę iškovojo devintą vietą užimantis Žygimanto Jonušo atstovaujamas Kazertos „Juve“ klubas, varžovų aikštėje 88:85 (22:18, 26:23, 16:21, 24:23) įveikęs aštuntą poziciją užimančius Venecijos „Umana“ (14/13) krepšininkus.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 19 taškų, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, sykį suklydo ir prasižengė 4 kartus. 31 minutę žaidęs Ž. Jonušis pataikė 3 tritaškius iš 7, 5 dvitaškius iš 5 bei prametė baudos metimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Stevanas Jelovacas (25 tšk.), Marco Mordente (13 tšk.) ir Stefano Gentile (12 tšk.).

Šeimininkams 19 taškų pelnė Timas Bowersas, po 15 - Szymonas Szewczykas ir Alvinas Youngas.

Šešioliktą pergalę iškovojo ir į šeštą vietą pakilo debiutantas Donato Slaninos atstovaujamas Emilijo Redžo „Trenkwalder“ klubas, išvykoje 78:69 (18:21, 24:16, 18:18, 18:14) nugalėjęs dvyliktoje pozicijoje esančią Avelino „Sigidas“ (11 pergalių ir 16 pralaimėjimų) ekipą.

Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis nugalėtojams pelnė 3 taškus, sugriebė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir dusyk prasižengė. Per 11 žaidimo minučių D. Slanina pataikė 1 tritaškį iš 2, tačiau jo dvitaškis metimas buvo netaiklus.

17 taškų prie pergalės prisidėjo Donellas Tayloras, 13 - Troy Bellas, 12 - Gregas Brunneris.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Lintonas Johnsonas (17 tšk.), Kaloyanas Ivanovas (13 tšk.) bei Jeremy Richardsonas (12 tšk.).

Šešiolikos komandų turnyre pirmauja Varezės „Cimberio“ (21/6) klubas.

Trys lietuviai Latvijos lygos rungtynėse pelnė 24 taškus

Devynioliktą pergalę dvidešimtose Latvijos vyrų krepšinio lygos reguliaraus sezono rungtynėse iškovojo vienuolikos komandų turnyro lyderis bei čempiono titulą ginantis Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF klubas su Antanu Kavaliausku ir Donatu Zavacku, namuose 113:61 (25:17, 29:24, 28:11, 31:9) sutriuškinęs autsaiderę Latvijos aštuoniolikmečių rinktinę (1 pergalė ir 19 pralaimėjimų).

D. Zavackas nugalėtojams pelnė 10 taškų, atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei po sykį suklydo ir prasižengė. Per 25 žaidimo minutes (25:07) lietuvis abu tritaškius ir abu dvitaškius metimus.

A. Kavaliausko indėlis į pergalę - 6 (tritaškiai 0/2, dvitaškiai 2/4, baudos 2/2) taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos ir 3 pražangos (21 min. 27 sek.).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gatis Jahovičas (26 tšk.), Justinas Hamiltonas (23 tšk.) ir Kasparas Berzinis (16 tšk.).

Pralaimėjusiems Davis Gekas pelnė 19 taškų, Andžejus Pasečnikas - 12, Ervinas Mežniekas-Zacharas - 11.

21-ą pergalę 34-ose rungtynėse iškovojo ketvirtoje pozicijoje esantis Rygos „Barons kvartals“ klubas su Deividu Dulkiu, principinėje dvikovoje dėl vietos pirmame ketverte svečiuose 86:79 (20:20, 21:19, 19:19, 26:21) įveikęs penktoje pozicijoje likusius „BK Jekabpils“ (19/15) krepšininkus.

Lietuvis prie pergalės prisidėjo 8 taškais, 1 sugriebtu kamuoliu, 4 rezultatyviais perdavimais ir blokuotu varžovo metimu. Be to jis sykį suklydo ir triskart prasižengė. Per 22 su puse minutės (22:23) D. Dulkys pataikė 2 tritaškius iš 5, 1 dvitaškį iš 4, tačiau abu baudų metimai buvo netaiklūs.

21 tašku prie pergalės prisidėjo Jamaras Diggsas, 14 - Maris Gulbis.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Toodas O'Brienas (18 tšk.), Rinaldas Sirsninis (17 tšk.) bei P.J. Hillas (15 tšk.).