Vilniečiams padėti negalėjo dėl „Lietuvos ryto“ komandos vidaus taisyklių suspenduotas bulgaras Dejanas Ivanovas ir peties traumą patyręs Dovydas Redikas.

Tuo metu „Šiaulių“ klubas šį sezoną užbaigs be vieno lyderių senegaliečio vidurio puolėjo Papa Dia. 26-erių metų 208 cm ūgio aukštaūgis nebegali žaisti dėl nugaros skausmų, - teigia šiauliečių klubo svetainė internete.

Rungtynės

Dvikovą sėkmingiau pradėjo šiauliečiai, kurie nuolat pirmavo (10:2, 16:6, 20:10). Po pirmų 10 minučių žaidimo aikštės šeimininkai susikūrė solidžią 10 taškų persvarą (23:13).

Antro ketvirčio pirma dalis toliau vyko pagal Šiaulių krepšininkų sumanytą scenarijų. „Šiaulių“ klubas įtikinamai pirmavo (27:18) ir, matyt, pats išsigando savo pranašumo. „Lietuvos rytas“ atsigavo, laimėjo atkarpą 11:0 ir 16-ą rungtynių minutę pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai - 27:29. Iki didžiosios pertraukos svečiai iš Vilniaus išsaugojo nežymią persvarą (33:35).

Trečio kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ vėl spurtavo 11:0 (33:46). Ketvirčio viduryje sostinės atstovai įgijo net 17 taškų persvarą (41:58). Tiesa, po 30 minučių kovos „Šiauliams“ pavyko sumažinti deficitą iki 12 taškų (54:66).

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo Šiauliai, kurie 33-ią minutę priartėjo prie varžovų iš Vilniaus per vieną tolimą metimą (67:70). Tuomet daugiausia Nemanja Nedovičiaus pastangomis Lietuvos rytui vėl pavyko kiek atitrūkti (70:83, likus 3:07 min.). Vis dėlto aikštės šeimininkai likus 16,5 sek. vėl priartėjo (81:86). Tačiau netaiklus Lauryno Samėno tritaškis ir kelios klaidos leido pergalė švęsti „Lietuvos rytui“ (92:81).

Rezultatas:

„Šiauliai“ (11/8) - „Lietuvos rytas“ (9/2) - 81:92 (23:13, 10:22, 21:31, 27:26).

„Šiauliai“: Rolandas Alijevas 25 (2 atk. kam., 7 rez. perdav., 4/9 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 2/4 baudos), Dwightas Burke 12 (5 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 6/9 baudos), Laurynas Samėnas (2/5 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 6/8 baudos) ir Saulius Kuzminskas (5 atk. kam., 2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 3/4 baudos) po 10, Aurimas Kieža ir Lewisas Jacksonas (6 rez. perdav.) po 9, Chase'as Simonas 6 taškai. Vitalijus Liutyčius (14:19 min., 3 atk. kam.) ir Klymas Artamonovas (1:02) taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 21 (9 atk. kam., 2 rez. perdav., 7/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/4 baudos), Nemanja Nedovičius 16 (5/7 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 3/4 baudos), Simas Buterlevičius 11 (3 atk. kam., 3 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/2 baudos), Patrickas O'Bryantas 10 (4 atk. kam., 4/4 dvitaškiai, 2/3 baudos), Mindaugas Katelynas (5 atk. kam., 4 rez. perdav.) ir Tautvydas Lydeka (3/3 dvitaškiai, 3/5 baudos) po 9, Steponas Babrauskas 7, Janis Blūmas 6 (2/2 tritaškiai), Tomislavas Zubčičius 3 (1/1 tritaškiai). Miltonas Palacio (4:29 min., 1 rez. perdav.) ir Eimantas Bendžius (50 sek.) taškų nepelnė. Artūras Jomantas nežaidė.